« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Październik miesiącem AAC w "Kolorowej Szkole" (zdjęcia)

Fot.  Kolorowa Szkoła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w OstrołęceFot. "Kolorowa Szkoła" w OstrołęceW "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Ostrołęce zorganizowano szkolenie na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Zajęcia w placówce poprowadziła Ewa Przebinda

W szkoleniu pt. "Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC)" uczestniczyli pedagodzy specjalni, logopedzi, terapeuci, fizjoterapeuci nauczyciele, rodzice i inne osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy nie mogą mówić.

- Październik to miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). AAC to metoda przeznaczona dla osób w różnym wieku, które nie mogą się porozumiewać mową w sposób zrozumiały dla innych. Są to głównie osoby z afazją, autyzmem, upośledzeniem umysłowym, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, dysartrią. Osoba, która nie może mówić, zawsze funkcjonuje poniżej swoich możliwości intelektualnych, emocjonalnych i społecznych. Jest traktowana jak ktoś, kto nie tylko nie mówi, ale też nie rozumie, nie ma własnego zdania. AAC wspiera budowanie tożsamości osoby niemówiącej, pozwala jej stać się autonomiczną jednostką, a tym samym daje niezależność i poczucie wpływu na swoje życie. Nauka porozumiewania się jest najistotniejszym ze wszystkich oddziaływań terapeutycznych podejmowanych wobec osób niemówiących - wyjaśnia Beata Odzijewicz, kierownik administracyjny "Kolorowej Szkoły".

Szkolenie odbyło się w dniach 8-9 października, z inicjatywy Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę".

Zobacz zdjęcia:
Szkolenie w "Kolorowej Szkole" (fot. archiwum szkoły)

Wyświetleń: 368
 
09:21, 14.10.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne