« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pięć sytuacji, kiedy lepiej nie brać pożyczki

Dziś można łatwiej niż kiedykolwiek pożyczyć pieniądze. Wystarczy komputer, internet i dosłownie kilka minut, żeby wypełnić wniosek, a uzgodniona kwota bardzo szybko wpływa na nasze konto. Ale są sytuacje, kiedy warto jednak się z pożyczką wstrzymać.

Pożyczka pozabankowa przez internet to najczęściej polecane rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy na już, a nie mają czasu lub możliwości skorzystania z innych możliwości pożyczenia potrzebnej kwoty. Ale uwaga! W niezbyt sprzyjających okolicznościach może się okazać, że taka pożyczka w niczym nie pomoże, a wręcz przeciwnie, tylko pogorszy sprawę. Oto kilka sytuacji, kiedy lepiej wstrzymać się przed zaciąganiem dodatkowych zobowiązań finansowych.

1. Brak stałego dochodu
Utrata pracy albo nieregularne dochody to jedna z najczęstszych przyczyn sięgania po pożyczki pozabankowe, ale tak naprawdę to jeden z głównych powodów, żeby pieniędzy nie pożyczać. Jeśli w takiej sytuacji finansowej brakuje nam środków na codziennie wydatki, to zdecydowanie lepiej szukać oszczędności w zmianie sposobu życia, można też rozważyć sprzedaż niepotrzebnych książek, odzieży czy innych rzeczy. Niespłacenie pożyczki w określonym terminie powoduje narastanie czasami bardzo wysokich kosztów. Zdecydowanie lepiej brać pożyczkę w sytuacji, kiedy mamy już choć trochę unormowane i przewidywalne zarobki.

2. Posiadanie już innych kredytów i pożyczek
Zawsze przed zaciągnięciem kolejnej pożyczki trzeba sprawdzić, czy po spłacie wszystkich zobowiązań zostanie nam odpowiednia kwota na codzienne życie. Stosowana w finansach zasada mówi, że comiesięczne zobowiązania nie powinny być większe, niż połowa dochodu. Zdecydowanie nie należy brać pożyczki na spłatę innych rat, to najprostsza droga do problemów finansowych. Wówczas o wiele lepiej jest rozważyć z doradcą zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli spłacić wszystkie zobowiązania i tak wydłużyć czas spłaty, żeby miesięczna rata była adekwatna do naszych możliwości finansowych.

3. Utrata płynności finansowej
Pożyczka pozabankowa przez internet to opcja, którą często wybierają osoby z problemami finansowymi. Większość pożyczkodawców nie sprawdza historii pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, co ułatwia zaciąganie kolejnych pożyczek. Ale właśnie wtedy po pożyczki najlepiej nie sięgać, bo każde kolejne zobowiązanie tylko pogorszy sytuację. O wiele lepiej skorzystać wówczas z pomocy doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji.

4. Brak czasu na porównanie ofert
Pośpiech to zawsze zły doradca. Ale w przypadku pożyczek pozabankowych przez internet zdecydowanie nie należy wybierać pierwszej lepszej oferty. Mogą się one różnić kosztami i to czasami są bardzo duże kwoty. Zawsze warto przed podjęciem decyzji sprawdzić kilka ofert, porównać czas spłaty, wysokość prowizji, koszty dodatkowe, odsetki, także te za nieterminową spłatę. Warto sprawdzić ofertę pożyczek z Provident.pl. Wybór złej oferty może słono kosztować!

5. Konieczność pożyczenia dużej kwoty
W przypadku dużych pożyczek o wiele korzystniejsze finansowo jest wykorzystanie kredytów celowych np. samochodowych, hipotecznych lub firmowych. Oczywiście przyznanie takiego kredytu wymaga więcej formalności niż w przypadku pożyczki przez internet, ale warunki dla klienta, koszty, prowizje itd. są o wiele lepsze!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2211
 
01:32, 01.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne