« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pierwszy biblijny chrzest przez zanurzenie w Ostrołęce (zdjęcia i wideo)

Chrzest wodny przeprowadzony przez Kościół Chrześcijan Baptystów odbył się w niedzielę, 21 sierpnia na plaży miejskiej. Była to pierwsza tego typu uroczystość w Ostrołęce.
Do chrztu przystąpiły trzy osoby: Ania (18 lat), Paweł (16 lat) oraz Tymek (15 lat).

- Był to chrzest historyczny, bo pierwszy w Ostrołęce, przeprowadzony przez Kościół Chrześcijan Baptystów. Nigdy wcześniej baptyści nie chrzcili w Ostrołęce. Jest to też pierwszy chrzest na Kurpiach - poinformował nas Krzysztof Perłakowski ze Wspólnoty Chrześcijan Baptystów w Ostrołęce. - Wcześniej wyjeżdżaliśmy na uroczystość chrztu do Ełku i dołączaliśmy do wspólnego chrztu organizowanego przez tamtejszą wspólnotę baptystów. Chrzty czasem odbywały się w baptysterium (specjalny basen do chrztu wewnątrz kościoła), czasem w jeziorze. Tym razem również rozważaliśmy dołączenie, do którejś uroczystości w Szczytnie lub Ełku, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się zorganizować uroczystość u siebie, w Ostrołęce.

Wszystkie ochrzczone w niedzielę osoby pochodzą z rodzin baptystycznych.

- Często jednak do chrztu przystępują osoby, które wcześniej otrzymały chrzest w Kościele Katolickim, wtedy do głosu dochodzą dodatkowe emocje, nieraz oskarżenia o "przechrzczenie się" itp. - dodaje Krzysztof Perłakowski.

Zobacz zdjęcia:
Biblijny chrzest przez zanurzenie w Ostrołęce (21.08.2011)

Wyświetleń: 4319
 
14:33, 23.08.2011 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne