« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pierwszy krok do remontu starego mostu

Miasto rozpoczęło przygotowania do najważniejszej inwestycji komunikacyjnej w Ostrołęce. Ratusz ogłosił wyczekiwany przetarg na wykonanie remontu starego mostu na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61. Oferenci mają czas na składanie dokumentów do 9 sierpnia.

W ramach przebudowy - jak podaje urząd miasta - zostanie zdemontowana część nośna starego mostu, przyczółki i fragmenty głowic filarów. Nowa konstrukcja będzie wykorzystywać dotychczasowe filary, które zostaną wzmocnione i dostosowane do parametrów nowego ustroju nośnego.

- Nowy most będzie szerszy od dotychczasowego. Całkowitą nowością będzie dwumetrowej szerokości dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Szerszy, bo półtorametrowy będzie też chodnik dla pieszych. Obydwa szlaki komunikacyjne, dla pieszych i rowerzystów będą wykonane z kostki brukowej, zabezpieczone balustradami o wysokości 120 cm i półmetrowym pasem bezpieczeństwa z barierą odgradzającą od strony jezdni. Ta ostatnia będzie składała się z dwóch pasów ruchu o szerokości 3,5 metra każdy - czytamy na stronie ostrołęckiego ratusza.

Dodatkowo w ramach prac przewidziano wykonanie: oświetlenia ulicznego LED, odwodnienia i przebudowy sieci teletechnicznych.

W zamówieniu podano szacunkową wartość inwestycji. Miasto planuje wydać na przebudowę mostu 16 mln 788 tys. 745 zł (wartość bez VAT). W ramach zadania wykonawca będzie musiał tez rozebrać tymczasową przeprawę wraz z drogami dojazdowymi.

Może tym razem ostrołęcki ratusz będzie miał więcej szczęścia i na ogłoszony przetarg zgłosi się więcej firm, niż w przypadku budowy mostu zastępczego, gdzie wpłynęła tylko jedna oferta - ostrołęckiej "Ostrady". Propozycja firmy opiewa na kwotę 10,5 mln zł, jest to aż o 4 mln zł więcej niż planował urząd. Na razie nie wiadomo czy miasto podpisze umowę z "Ostradą". Miejscy urzędnicy ogłosili też przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy remoncie starego mostu.

Więcej na ten temat:
- Tylko jedna firma zainteresowana tymczasową przeprawą. Bardzo drogo
- Czy most zastępczy to jednak nietrafiony pomysł?

Wyświetleń: 11627
 
13:43, 25.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne