« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Plaga pijanych kierowców

W ciągu kilkunastu godzin na gorącym uczynku złapano czterech pijanych kierowców. Osoby te straciły prawa jazdy. Na szczęście nie zdążyły wyrządzić nikomu krzywdy. Jak zaznacza policja w ostatnim czasie takich bezmyślnych kierowców nie brakuje.

Ostrołęcka policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Alkohol za kierownicą jest przyczyną wielu zdarzeń, w tym tych najbardziej tragicznych, czyli śmiertelnych.

- Nigdy nie decydujmy się na tak bezmyślne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Pomyślmy jak nasze życie i naszej rodziny będzie wyglądało, jeśli powodując np. wypadek będąc pod wpływem alkoholu zostaniemy skazani na kilka lat pozbawiania wolności i rozłąkę z naszymi bliskimi - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Przed nami coraz lepsza pogoda, wyjazdy do znajomych, grille. Pomyślmy wcześniej o bezpiecznym powrocie. Dużą ostrożnością powinniśmy się także kierować następnego dnia po zakrapianej kolacji. Pomimo upłynięcia nawet kilkunastu godzin od spożywania alkoholu w dalszym ciągu, a naszym organizmie może znajdować się alkohol.

- Zwracamy się również z apelem do młodzieży. Nigdy nie wsiadajmy do auta wracając z lokalu z kierowcą, który spożywał alkohol. Nie mając możliwość powrotu, zawsze możemy liczyć na pomoc rodziców - mówi Tomasz Żerański.

Powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć sprawcy przez resztę życia.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że coraz więcej z nas mówi stanowcze nie dla takich zachowań, m.in. informując policję o takich przypadkach.

- Dziękujemy za każdy przekazany do nas sygnał. Dzięki takim zgłoszeniom jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować i eliminować z dróg osoby, które nigdy nie powinny się tam znaleźć - podkreśla rzecznik Żerański.

Wyświetleń: 2940
 
14:34, 04.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Edyta
16:08, 04.04.2017 r.
Gość który spowodował kolizje dwa tygodnie temu po pijaku jeździ dalej policja powina zwracać uwagę na takich czy stosują się do zakazu skoro zabrano im prawo jazdy
Kierowca
16:59, 04.04.2017 r.
Na zachodzie nie ma problemu. Limity są wyższe np. 05%%. Ale i prawo jasno precyzuje - piłeś - jedź, ale jak spowodujesz wypadek/kolizję to ponosisz konsekwencje: płacisz za szkody, łącznie z rentami, tracisz zniżki, prawko itp. W polszy to nierealne, są równi i równiejsi. Tak jak w przypadku 500+.
Donki
17:22, 04.04.2017 r.
Pijani kierowcy powodują około 4% wypadków. Czym ta policja się szczyci ? A jeśli ktoś spowoduje wypadek na trzeźwo to czemu ma lżejszą karę ?! To nie jest sprawiedliwe.
17:34, 04.04.2017 r.
A kto bada czy pan policjant jest trzeżwy??
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne