« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 27 kwietnia 2018 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Plecak do gimnazjum - trudny wybór

Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym pojawia się odwieczne pytanie - jaki plecak do szkoły kupić w tym roku? Wybór na sklepowych półkach ogromny,. Przekrój cenowy też dość spory. Prosty plecach kupić można za ok. 50 zł. Z kolei plecaki funkcyjne to wydatek rzędu kilkuset złotych.

W przypadku małego dziecka problem jest również mały. Dziecko z podstawówki pójdzie do szkoły z tym co wybierze rodzic. Dla niego najważniejszym elementem będą rysunkowe postaci na plecaku nawiązujące do aktualnie popularnych kreskówek. Dużo większy problem jest, gdy mamy w domu gimnazjalistę. Plecaki do gimnazjum to nie byle co i muszą zostać zaaprobowane nie tylko przez rodzica, ale także gimnazjalistę. Co czasami może prowadzić do prawdziwej wojny domowej.

Plecak do gimnazjum czyli jaki
Plecak do gimnazjum to plecak prawie "dorosły". Z pewnością nie będzie to plecak zdobiony komiksowymi bohaterami czy lalkami Barbie. Takie plecaki zazwyczaj mieszczą się w kategorii plecaków młodzieżowych i to tam należy szukać idealnego wzoru. Wybierając plecaki dla gimnazjalistów nie możemy się kierować tylko i wyłącznie ich designem. Tym bardziej, że plecaki do szkoły dla dziewczyn i chłopców z gimnazjum są często wizualnie podobne. Wszystko to przez stosowanie tzw. designu unisex powodującego, że plecak wykonany jest z materiałów pasujących zarówno chłopcom jak i dziewczętom. Jest za to wiele innych elementów, na które należy koniecznie zwrócić uwagę. Pamiętać trzeba, że ciało gimnazjalisty nadal się kształtuje i źle dobrany plecak może być przyczyną powstawania lub pogłębiania się chorób takich jak skolioza czy płaskostopie.

Jak wybrać plecak idealny
By wybrać idealny plecak trzeba trochę poszukać. Podstawowym kryterium wyboru jest zastosowanie plecaka. Inny plecak przyda się w momencie, gdy gimnazjalista jeździ do szkoły na przykład na rowerze, inny gdy wozi w nim laptopa, a jeszcze inny gdy będzie on przeznaczony tylko i wyłącznie do noszenia książek i zeszytów. Wybór kategorii plecaka jest dużo łatwiejszy w sklepach internetowych. Tam plecaki dzielone są wg swojej funkcji i od razu wiadomo jakie dodatkowe parametry posiada wybrany model. Równie istotna jest wielkość plecaka. Młodsze dzieci nie potrzebują aż tylu schowków czy kieszonek co dzieci w wieku gimnazjalnym. Z oczywistych względów gimnazjalista będzie potrzebował gabarytowo większego plecaka. Tu też pojawia się element funkcjonalności.uczeń gimnazjum oprócz książek czy zeszytów zabierze ze sobą do szkoły także śniadanie, napój, telefon komórkowy itd. Dodatkowe kieszenie czy troczki znacząco podniosą funkcjonalność wybranego modelu. Nie wolno jednak zapominać, że plecak każdorazowo powinien zostać dopasowany do wieku i postury dziecka. Wśród elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze plecaka ważne jest także bezpieczeństwo. Niezależnie od tego czy wybieramy plecaki dla chłopców czy dziewczynek sprawdźmy czy posiadają one odpowiednie elementy odblaskowe. Elementy te często nie rzucają się w oczy w świetle dziennym, za to wieczorem, po zmroku, mogą uratować życie. Wśród ważnych kryteriów wyboru plecaka znajdują się także te "zdrowotne". Jak wspomniane było - plecak noszony jest przez dziecko codziennie. Musi być wygodny i dopasowany do ciała dziecka. Najlepiej, gdy w wybranym modelu pojawia się specjalny system ochrony kręgosłupa i odpowiednio szerokie szelki. Nie zaszkodzi również, gdy plecak posiada system wentylacyjny, odprowadzający ciepło z pleców dziecka. Dobrze jest także zwrócić uwagę na dodatkowe elementy takie jak materiał, z którego wykonany jest plecak, zastosowane szycia, zamki, możliwość regulacji poszczególnych elementów itd.

Opinie o plecakach - czy warto je czytać
Wśród kryterium wyboru plecaka do gimnazjum i nie tylko, powinny znaleźć się także referencje, jakie dany model czy nawet producent posiada. Nic nie jest lepszą reklamą danego produktu niż zadowolony klient. Takie porównanie opinii klientów jest szczególnie proste w przypadku sklepów internetowych gdzie często pod produktem znajdują się opinie użytkowników danego modelu. Warto je poprzeglądać i porównać.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2306
 
10:30, 13.08.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

zszsa
08:36, 13.08.2016 r.
To teraz jeszcze jak wybierać rozmiar prezerwatyw... Nie wierze w to co czytam.
wania gromkosrajew
10:44, 13.08.2016 r.
ale po co wybierać, jak Pis chce likwidować gimnazja?
@1
12:14, 13.08.2016 r.
To kłamstwo, że chcą likwidować . Jak mówi minister oświaty, w Polsce nie ma gimnazjów, są " zespoły szkół " i " dobrej zmiany" w oświacie nie zauważycie. Żadnej likwidacji nie będzie. W Ostrołęce z dotychczasowego Gimnazjum nr1 zrobi się Dom Pielgrzyma ( Patron Miasta zobowiązuje) i schronisko dla młodzieży odwiedzającej Muzeum ( nowe). Piątkę ( podstawôwkę) się też zlikwiduje, a nauczyciele z tych placówek mogą pielić kwiaty czy też odgarniać śnieg
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne