« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Podopieczni TPD przeżyli niesamowite chwile (zdjęcia)

Blisko trzysta dzieci wypoczywało nad morzem, jeziorami oraz w górach - wszystko dzięki ostrołęckiemu Towarzystwu Przyjaciół Dzieciom.
Organizacja wypoczynku w miejscu zamieszkania oraz wyjazdowego, to dla TPD już tradycja. Niemniej jednak, jest to ogromna odpowiedzialność i aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, trzeba się wiele natrudzić.
- Uśmiech dzieci jest rekompensatą za wysiłek, a często poświęcenie wolnego czasu - mówi Hanna Grądzka, prezes TPD w Ostrołęce.

W latach poprzednich TPD organizowało półkolonie integracyjne. W tym roku został zorganizowany integracyjny wyjazd dla 20 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz 30 zdrowych. Choć z rekrutacją dzieci niepełnosprawnych były problemy.
Dzieci podziwiały gdańską Starówkę, karmienie fok, latarnię morską w Rozewiu, spacerowały Aleją Gwiazd Sportu we Władysławowie oraz w Sopocie po najdłuższym molo w Europie.

To tylko jedna z wycieczek. Kolejna grupa wyruszyła do Rucianego Nidy. Było zwiedzanie, kino, pływalnia oraz wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzieci zwiedziły także Zakopane. Również tam nie zabrakło atrakcji. Podopieczni Środowiskowych Ognisk Wychowawczych wjechali kolejką linową na Gubałówkę oraz spacerowali Krupówkami. Organizatorzy zadbali o wycieczkę pasmem Pogórza Gliczarowskiego, szlakiem papieskim, pasmem Pogórza Gubałowskiego z malowniczym widokiem na Tatry, a także kąpiel w basenach termalnych na Polanie Szymoszkowej.

- Dla dzieci w miejscu zamieszkania przygotowaliśmy półkolonie i zajęcia świetlicowe w których udział wzięło ok. 200 dzieci - mówi Hanna Grądzka. - Z ramach zajęć odbyły się konkursy i zabawy sportowe, wyścigi z przeszkodami, gra w zbijaka i w dwa ognie, hula hop, skakanki, rzut do celu, konkursy. Były też konkursy plastyczne m.in. "Stop używkom".

Dzieci robiły figurki z masy solnej, a także spotkały się z twórczynią ludową Czesławą Lewandowską.

Wypoczynek w miejscu zamieszkania jak i wyjazdowy odbył się dzięki wsparciu finansowemu marszałka, wojewody mazowieckiego, Urzędu Miasta Ostrołęki oraz Urzędu Gminy Olszewo - Borki.

Zobacz zdjęcia:
odopieczni TPD przeżyli niesamowite chwile (fot. TPD Ostrołęka)

Wyświetleń: 1163
 
10:56, 29.07.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Pan
19:31, 29.07.2011 r.
;)
10:11, 30.07.2011 r.
za dużo dzieci z rodzin dobrze sytuowanych co robi znajomość a dzieci biedne w domu
Wirus
18:39, 30.07.2011 r.
Z choinki się urwałeś człowieku?? Jaka znajomość?? Nic nie wiesz a się udzielasz
12:15, 01.08.2011 r.
Na koloniach organizowanych przez TPD wypoczywają również dzieci za pełną odpłatością ich rodziców.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne