« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pokaz szermierki na wózkach w SP nr 1

Fot. SP nr 1 w OstrołęceFot. SP nr 1 w OstrołęceSzkołę Podstawową nr 1 w Ostrołęce odwiedzili niezwykli goście. Z dziećmi spotkali się Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk oraz Stefan Makowski polscy szermierze, paraolimpijczycy, medaliści między innymi z Atlanty, Sydney, Aten, Pekinu i Londynu.

Sportowcy zademonstrowali pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich. Zaznajomili uczniów z szablą i szpadą, nauczyli sędziowskich komend, kroku szermierczego i podstawowych ruchów walki szermierczej. Wielką atrakcją była próba próba pojedynku uczniów.

- Goście mówili przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka, o postrzeganiu go, takim jaki jest, a nie przez pryzmat niepełnosprawności. Opowiadali o rozwijaniu swoich zdolności. O tym, że warto odszukać w swoim życiu prawdziwą pasję i konsekwentnie, ale mądrze i rozważnie spełniać swoje marzenia. Na poparcie słów przedstawili bohaterów filmu ukazującego niepełnosprawne dzieci, które dzięki wytrwałości i determinacji mimo trudności, stawały się mistrzami w wielu dziedzinach, zarówno codziennych umiejętności, jak i sportowych osiągnięć - informuje SP nr 1.

Paraolimpijczycy dzielili się swoim doświadczeniem i zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie zabaw, gier i treningów oraz na szanowanie zdrowia i zachowanie rozsądku w każdej sytuacji.

Spotkanie odbyło się w środę 12 kwietnia.

Wyświetleń: 247
 
11:13, 21.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne