« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 7 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza, Felicyty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policja apeluje: zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Fot. KMP w OstrołęceSezon rowerowy trwa w najlepsze. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przypominają wszystkim miłośnikom rowerowych wycieczek o właściwym zabezpieczeniu jednośladu, nawet gdy pozostawiamy go tylko chwilę.

- W wielu takich przypadkach osoba zgłaszająca kradzież tłumaczy, że zostawiła go tylko na chwilę w danym miejscu lub na dłuższy czas na balkonie, klatce schodowej. Właśnie ten krótki czas wystarczy amatorowi cudzej własności na kradzież naszego jednośladu. Właściciel roweru musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi i każde pozostawienie go bez zabezpieczenia tworzy złodziejowi okazje do kradzieży - przestrzega asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Na rower zawsze należy zakładać zabezpieczenie w taki sposób, aby spiąć koło, ramę oraz przytwierdzić go do podłoża. Jednoślad należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia.

- Zachęcamy również do sfotografowania roweru, gdyż w przypadku kradzieży zdjęcia mogą być rozpowszechnione w internecie przez policjantów. Może to pomóc zidentyfikować sprawcę kradzieży. Wybierając miejsce pozostawienia naszego jednośladu nawet na chwilę, starajmy dobrać je tak, żeby znajdowało się z zasięgu kamer monitoringu - mówi oficer prasowy.

Sposobem, który może chronić przed kradzieżą, ale przede wszystkim pozwala na późniejszą identyfikację roweru lub jego właściciela jest oznakowanie.

- Każdy właściciel posiadający dowód osobisty i dowód zakupu, zainteresowany taką formą oznakowania roweru może zgłosić się do jednostki ostrołęckiej komendy policji. W celu oznakowania jednośladu należy kontaktować się pod numer telefonu komórkowego 783-196-576 - informuje rzecznik Żerański. - Zwróćmy także uwagę na osoby obce kręcące się po klatkach schodowych, zainteresujmy się nimi, zapytajmy czego lub kogo szukają, przyjrzyjmy się im, zapamiętajmy ich wygląd. O swoich podejrzeniach wzbudzających obawy poinformujmy policję, takie sygnały i spostrzeżenia mogą być pomocne przy ustaleniu tożsamości ewentualnych złodziei - dodaje.

Wyświetleń: 833
 
09:15, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne