« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policjanci przyjrzą się motocyklistom

Odkąd zastała nas wiosna, na drogach Ostrołęki i powiatu roi się od jednośladów. Sterowanie takimi pojazdami wymaga od kierowców zdrowego rozsądku, wyobraźni oraz odpowiedzialności. Dlatego też w weekend ostrołęccy policjanci przyjrzą się motocyklistom.

W najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki przeprowadzą działania "Motocykl", podczas których sprawdzą uprawnienia kierowców, trzeźwość, prędkość z jaką się poruszają oraz stan techniczny ich pojazdów.

- Kierowcę motocykla, motoroweru, czy quada nie chronią w przypadku ewentualnego zdarzenia poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa oraz liczne systemy bezpieczeństwa, w które coraz częściej wyposażone są auta. Właśnie dlatego kierowcy motocykli powinni posiadać wyobraźnię podwójną i za siebie, i za innych użytkowników dróg - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Wiele osób poruszając się takimi pojazdami, zachowuje się zgodnie z przepisami i pełną świadomością swoich praw i obowiązków oraz zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać.

Rzecznik podkreśla, że jest również spora grupa, która często traktuje drogę jak plac zabaw, lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa i przepisy. Często efekty takiego zachowania mają tragiczny finał.

Dlatego też policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

- Pamiętajmy, że w przypadku kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń - podkreśla rzecznik Żerański.

Niejednokrotnie dochodzi też do sytuacji, gdy rodzice kupują swoim dzieciom motorowery czy skutery. Pozwalają młodym ludziom jeździć mimo że ci nie mają do tego uprawnień i umiejętności.

- Zdarzają się przypadki, że rodzice pozwalają na takie zabawy kilkuletnim dzieciom którym. Zdarzają się że tragiczne skutki takich zabaw. W związku z tym apelujemy do rodziców o rozważne podejmowania decyzji w przypadku zachcianek dzieci - tłumaczy Tomasz Żerański.

Wyświetleń: 3181
 
14:22, 07.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Krzyś
14:13, 07.04.2017 r.
TŁUMIKI! TABLICE REJESTRACYJNE ! PRAWA JAZDY !Tylko takie akcje trzeba przeprowadzać bez zapowiedzi.Tym bardziej że policjanci prywatnie posiadający motocykle znają się z większością właścicieli "rasowanych"motocykli.Wystarczy pierwszy zlot by zabrać połowę dowodów rejestracyjnych
Em Be
14:40, 07.04.2017 r.
Ohh krzysiu , rozj.... Mi uczucia
Śledzik
14:59, 07.04.2017 r.
Krzysiu to co piszesz na prawdę jest smutne. Po tym co napisałeś sprzedam motocykl i jak dorosne będę takim trolem internetowym jak Ty. Nic tylko siedzieć w domu, donosic i przeszkadzać żyć innym. Pozdrawiam.
Richard
16:21, 07.04.2017 r.
A ja życzę wszystkim szerokiej drogi, ten kto jeździ dla przyjemności nie ma czego się obawiać LWG!
a ja mam Anie
16:55, 07.04.2017 r.
A za mnie trzymajcie kciuki bo będę zdawał na A
Grzesiek
18:03, 07.04.2017 r.
Ja już trzymam kciuki! :smile:
Do Śledzik
18:27, 07.04.2017 r.
Pomieszkaj przy "trasie wyścigowej JP II" obudzą Cię parę razy w nocy i zobaczymy co powiesz,tyczy się to również samochodzików beemko podobnych.Myślę że przepisy dotyczą wszystkich a co sezon robicie z Siebie ŚWIĘTE KROWY nic nie mam do Hindusów.
maniek03
18:27, 07.04.2017 r.
ogień z rury przód do góry ;)Lewa!!
Wielebny
18:47, 07.04.2017 r.
Po pifku i na motory!
Do Do śledzik
23:08, 07.04.2017 r.
Panie drogi, ja tez mieszkam przy szerokiej, prostej i długiej ulicy i jakoś nie użalam się nad sobą. Mam wyobraźnię i przed zamieszkaniem w takim miejscu umiałem sobie wyobrazić co się dzieje gdy wieczorem spotka sie dwóch młodych gniewnych na światłach. Ulica byla pierwsza a bloki sa nowe wiec tylko i wyłącznie do siebie Pan mniej pretensje, trzeba było zamieszkać w lesie, a nie przepraszam takim ludziom odgłosy przyrody tez będą przeszkadzać. Tory u nas likwidowali przez takich mądrych co kupili taniej mieszkanie a pozniej protesty bo im głośno. I to nie jest wina nasza wina, że ludzie wychowują dzieci w idealnej ciszy a pozniej sąsiad pierdnie w drugiej klatce, a dzidzi krzyk. To jest miasto, trzeba się przyzwyczaić, ludzie przy lotniskach mieszkają i żyją. Oczywiście zdarzają się de.ile bez rozumu i wyją w środku nocy i tu mowie nie o starcie jednorazowym a jeżdżeniem w kolo przez kilka minut lub dawaniem do odciny od 2 do 3.
Walu
01:34, 08.04.2017 r.
Tłumnik
Do dosledzik
06:34, 08.04.2017 r.
Wyprowadz sie z miasta bedziesz mial cisze
mili
07:53, 08.04.2017 r.
Poprawnie jest : tłumik
Anastazja
08:31, 08.04.2017 r.
Prawie wszyscy Policjanty mają motory wski,emzetki.Niech najpierw skontrolują siebie.
Krzyś
12:14, 08.04.2017 r.
A to ciekawe tory w O-ce zlikwidowali? a były kiedyś nie przeszkadzają mi normalne auta i motory tylko te rasowane niezgodnie z obowiązującymi przepisami"przygłu.pów",który jak nie pierdnie to uważa że go nie ma i tylko tyle.Niestety tych "inteligentnych" inaczej nie brakuje w miastach i wsiach,ten stan umysłu nie ma granic terytorialnych.
do Krzyś
17:53, 08.04.2017 r.
Ja pi... i tak dalej. W Polsce tory likwidowali, nawet tor Poznań jest zagrożony przez oszołomów co im głośne pojazdy jeżdżące po torze przeszkadzają. Po prostu takie sa uroki życia w miescie. Moj samochód ma głośny wydech seryjnie i co tez mnie przygłupem nazwiesz? Nie wszystkie takie pojazdy to strucle, więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne