« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policjanci z wizytą w "Krainie Misiów" (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaFunkcjonariusze policji odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Ostrołęce. Podczas dwudniowej wizyty mundurowi zapoznali maluchy m.in. z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Spotkanie dostarczyło przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń.

Młodzi ochotnicy pod czujnym okiem policjantów ćwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Żaden z przedszkolaków nie miał problemu z określeniem, jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pokaz kierowania ruchem ulicznym przez policjanta. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Mundurowi zademonstrowali też podstawowe wyposażenie niezbędne do wykonywania ich pracy.

Następnego dnia maluchy wybrały się na skrzyżowanie, gdzie uczyły się bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wykonywały to pod czujnym okiem Jacka Glinki - policjanta z wydziału ruchu drogowego (taty Leny i Wiktora). Przedszkolaki przed wejściem na pasy uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo i znowu w lewo. Następnie trzymając się za ręce, przechodziły w parach bądź czwórkami razem z policjantem na drugą stronę ulicy. Funkcjonariusz zademonstrował także, jak należy się zachować, kiedy ruchem kieruje policjant. Spacer z gościem umożliwił dzieciom zaprezentowanie posiadanych już umiejętności stosowania się do podstawowych przepisów i uzmysłowił konieczność zachowania ostrożności i przewidywania niebezpieczeństw drogowych.

Wizyta w "Krainie Misiów" odbyła się pod koniec września.

Zobacz zdjęcia:
Policjanci w PM nr 17 (fot.archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 769
 
09:57, 17.10.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne