« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policjanci zatrzymali trzy prawa jazdy

Na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnało się wczoraj trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Ukarano ich także mandatami oraz 10 punktami karnymi. Jeśli zostaną złapani na jeździe bez uprawnień, okres zostanie wydłużony do sześciu miesięcy.

Jak informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

- Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że mniejsza prędkość, to więcej czasu na reakcję oraz krótsza droga hamowania. W przypadku ewentualnego zdarzenia drogowego skutki urazów będą także dużo mniejsze - przestrzega rzecznik ostrołęckich mundurowych.

Wyświetleń: 2439
 
12:49, 22.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ai
14:58, 22.03.2017 r.
Panie Żerański, proszę NIE KŁAMAĆ. Prędkość sama w sobie prawie nigdy nie jest przyczyną wypadku. Przyczyną może być NIEDOSTOSOWANIE prędkości do warunków (oznakowanie dróg pod względem limitów prędkości ogólnie ma niewiele wspólnego z rzeczywistymi warunkami - a policja ZAWSZE poluje w miejscach które są bezpieczne i dlatego kierowcy tam szybciej jeżdżą).

Czy ktoś kto twierdzi że kierowcy nie zachowują bezpiecznej prędkości jest w stanie wyjaśnić dlaczego najmniej wypadków jest zimą? Kierowcy zachowują najczęściej rozsądną prędkość mimo, że znak wcale tego nie wymusza.

Ale najczęstszą przyczyną wypadków jest WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA.

Wystarczy przeczytać RAPORT NIK na ten temat. Tam jest podana prawda o "statystykach policyjnych". Wg tego raportu policja wpisuje do protokołu fałszywe przyczyny (właśnie prędkość najchętniej).
Vb
19:34, 22.03.2017 r.
Bardzo dobrze niech zbierają.... Nauczą się może kiedyś jak na zachodzie. Prędkość zabija.. To prawda... Widziałam kiedyś osobę po wypadku w mojej rodzinie. Tragedia.
A
19:39, 22.03.2017 r.
w każdym miejscu będą inne przyczyny wypadku pewnie. Co jednak nie zmienia faktu że ludzie jeżdżą jak szaleni. również popieram niech zabierają jak ktoś nie potrafi mieć wyobraźni, a ja chcę dojechać z moimi dziećmi bezpiecznie na wakacje
ai
20:40, 22.03.2017 r.
A @ 20:39, 22.03.2017

Jacy ludzie jeżdżą jak szaleni? Sporo jeżdżę i ludzi którzy na drodze stwarzają zagrożenie swoją bezmyślnością mogę policzyć na palcach jednej ręki w w ciągu miesiąca (a w tym czasie mijam dziesiątki tysięcy samochodów). Większość wypadków to zagapienie, brak doświadczenia,

Poza tym policja najczęściej poluje w miejscach gdzie nie ma prawie żadnego zagrożenia: obwodnica, Żabin, Łosinno. Widział ich ktoś na deptaku czy przy szkołach (no chyba, że przyjechali mandaty za parkowanie wypisać albo robią jednodniową akcję typu "bezpieczna szkoła")?
Jan
13:05, 23.03.2017 r.
Bardzo dobrze
Ja
14:29, 26.03.2017 r.
Sami jakby pisowscy msciciele.... Dobrze im, niech zabierają, może to może tamto
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne