« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policjanci zlikwidowali największą w Polsce plantację konopi indyjskich (zdjęcia i wideo)

Komenda Główna Policji:
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zlikwidowali jedną z największych w Polsce plantacji konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano 5 osób. Dodatkowo na posesji jednej nich ujawniono drugą nielegalną uprawę. Policjanci zabezpieczyli w sumie około 3 tys. krzewów oraz znaczne ilości gotowego suszu. Nielegalne plantacje marihuany mogły posłużyć przestępcom do wyprodukowania w jednorazowym cyklu hodowli około 20 kilogramów gotowego do sprzedaży narkotyku. Sprawa jest rozwojowa.
Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚ zbierali informacje związane z dużą plantacją narkotyków, która miała znajdować się w województwie zachodniopomorskim. Wszystkie ustalenia i informacje doprowadziły policjantów do niewielkiej miejscowości w powiecie stargardzkim.Zorganizowano akcję. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy otoczyło zabudowania znajdujące się na posesji gdzie według ustaleń znajdowała się plantacja. Kolejna grupa policjantów weszła do wnętrza budynku przeszukując poszczególne pomieszczenia. Zatrzymano tam 4 mężczyzn, którzy byli w trakcie doglądania uprawy. Byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów i nie stawiali oporu.
W środku budynku znajdowały się dwa pomieszczenia specjalnie przygotowane pod uprawę konopi. Pierwsze z nich o powierzchni ponad 140 m2, a drugie ponad 60m2. Oba wyłożone były aluminiową folią utrzymującą ciepło. W większym pomieszczeniu na całej powierzchni ustawione były stoły pokryte materiałem pochłaniającym wodę, na nich rozstawione były doniczki z roślinami. Pomieszczenia wyposażone były w specjalistyczne oświetlenie, wentylację i instalację wodną. Każda z roślin była nawadniana i specjalnie nawożona, co miało przyspieszyć jej wzrost. W osobnym pomieszczeniu znajdowały się zbiorniki z wodą i pompami, gdzie mieszano nawozy i rozprowadzano je poprzez system nawadniający do każdej rośliny.
Akcja funkcjonariuszy CBŚ objęła również posesję należącą do jednego z plantatorów, znajdującą się w innej miejscowości na terenie województwa. Ujawniono tam kolejne pomieszczenie wyposażone w profesjonalne urządzenia oświetleniowe, grzewcze i nawadniające przystosowane do uprawy około dwóch tysięcy krzaków konopi. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który dozorował uprawę. W jego mieszkaniu z kolei policjanci zabezpieczyli ponad 100 wysuszonych krzewów konopi oraz znaczną ilość suszu marihuany.
Nielegalne plantacje marihuany mogły posłużyć przestępcom do wyprodukowania w jednorazowym cyklu hodowli około 20 kilogramów gotowego do sprzedaży narkotyku. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz zdjęcia:
Policjanci zlikwidowali największą w Polsce plantację konopi indyjskich

Wyświetleń: 3736
 
13:39, 13.07.2009 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne