« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 listopada 2019 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pomóż licealistom wyjechać na weekend marzeń

Uczniowie klasy IIg z II LO w Ostrołęce biorą udział w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Dzięki zaangażowaniu mogą wygrać weekend marzeń, czyli serię zajęć plenerowych kształtujących ich zdolności przywódcze. Licealiści muszą wykonać trzy zadania. Dwa z nich są już gotowe i trzeba przyznać, że wyglądają znakomicie.

Pierwsze zadanie polega na przygotowaniu tekstu pt. "Polska naszych marzeń". Uczniowie z klasy IIg ułożyli patriotyczny wiersz, w którym motywują do działania i pracy nad wspólną przyszłością. Drugim zadaniem było wykonanie zdjęcia, grafiki lub (de)motywatora z krótkim opisem, którego zadaniem jest promocja miasta. Ostrołęczanie przypomnieli, że nazwa Ostrołęka znajduje się na Łuku Triumfalnym w Paryżu i w humorystyczny sposób określili je jako to, że "nawet Napoleon wiedział co dobre". Ostatnie zadanie polega na przeprowadzeniu projektu społecznego oraz przygotowaniu filmu promującego ten projekt. Efekty zobaczymy już niebawem.

- Celem Akademii jest to, aby młodzi ludzie byli bardziej świadomymi obywatelami, ale przede wszystkim, stali się nowoczesnymi patriotami, którzy wolą działać dla innych. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Fundacją PKO Banku Polskiego Akademia w tym roku realizowana jest w dziesięciu województwach. W każdym z nich do udziału w Akademii zostało zaproszonych 10 szkół, w tym właśnie klasa 2G z II LO im. Cypriana Karola Norwida w Ostrołęce - mówi Katarzyna Gałka, koordynatorka projektu.

Głosowanie odbywa się internetowo na stronach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Głosować można tylko raz, za to na każdą z prac (tekst, zdjęcie, film). Zwycięzcę weekendu marzeń poznamy w czerwcu.

Koordynatorkami projektu są dwie pochodzące z Ostrołęki studentki Uniwersytetu Warszawskiego: Katarzyna Gałka i Katarzyna Kołakowska.

Zagłosuj na klasę IIg z II LO w Ostrołęce:
Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Wyświetleń: 826
 
11:31, 25.03.2014 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

uczen
14:45, 26.03.2014 r.
Karola? a nie Kamila? hahahaha :laughing:
Absolwent
21:22, 26.03.2014 r.
Tak ! Karola ! Na MO nawet Norwid inaczej się nazywa...

Ale to pewnie tylko plotka :laughing: :laughing: :laughing:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne