« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ponad 50 kierowców straciło prawo jazdy

Aż 52 prawa jazdy zatrzymali od początku roku ostrołęccy policjanci. 50 z nich odebrano z związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi twierdzą, że wielu kierowców pędzi w rejonie szkół i przejść trzykrotnie szybciej niż przewidują przepisy.

- Wielu z zatrzymanych kierowców poruszało się z prędkościami zbliżonymi nawet do 120-130 km/h w miejscach, gdzie w pobliżu znajdowały się szkoły i przejścia dla pieszych. Dwa blankiety praw jazdy zostały zatrzymane fakultatywnie, wobec kierowców, którzy w sposób rażący nie stosowali się do obowiązujących przepisów - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Funkcjonariusze przypominają, że prędkość jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych.
- Wyprzedzanie na trzeciego, na zakręcie bądź przed wzniesieniem, na skrzyżowaniach - z takim obrazami spotykają się policjanci ruchu drogowego, a przecież tego rodzaju sytuację często kończą się tragicznie również dla prawidłowo poruszających się niewinnych osób - tłumaczy Tomasz Żerański.

Rzecznik zapewnia też, że dla osób, które w dalszym ciągu będą traktowały drogę publiczną, jak tor wyścigowy, bądź będą wsiadały za kierownicę pod wpływem alkoholu nie będzie taryfy ulgowej.

- Siadając za kierownicę musimy zdawać sobie sprawę, że odpowiadamy nie tyko za siebie i pasażerów, których wieziemy, ale też za innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że pieszy z konfrontacji z autem zawsze jest na przegranej pozycji, a nawet najbardziej nowoczesne auto nie zatrzyma się w miejscu. Zwracamy się także z prośbą do pieszych, aby stosowali się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym - dodaje rzecznik Żerański.

Zmniejszenie liczby wypadków drogowych i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu jest priorytetem ostrołęckiej policji.

Wyświetleń: 2874
 
14:40, 09.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

i ja
16:45, 09.03.2017 r.
Na Krukach też było bezpiecznie jak nie było chodników i ścieżek rowerowych. Teraz jak wszystko jest, to zrobiło się niebezpiecznie, wiec oznakowano teren jako zabudowany i bezpieczeństwa pilnują Panowie Policjanci. Ile tam praw jazdy poleciało???
Jn
17:27, 09.03.2017 r.
I BARDZO DOBRZE.. JAK KTOŚ NIE POTRAFI JEŹDZIĆ JAK CZŁOWIEK TO NIECH CHODZI PIECHOTA
wo
18:46, 09.03.2017 r.
Dokładnie, na Krukach powinno być podwyższenie prędkości do minimum 60km/h. Po kiego ch...ja ta cała inwestycja skoro prędkość została ograniczona??????
Kierowca małego mobila
19:36, 09.03.2017 r.
Do Jn - wnoszę, że kierowca z Ciebie niedzielny. Kto podróżuje przez polszę, wie jak wiele absurdów drogowych tutaj jest. Dramat po prostu. teren zabudowany w lesie, na łące itp. A najlepsze są kawałki, które są remontowane - jak ten w krukach. Przed remontem - po dziurach bez ograniczeń. PO remoncie ograniczenia. Jak ktoś jechał trasą Przasnysz - Ciechanów wie o czym mówię. To taki lokalny przykład drogowego dyletanctwa.
Do Jn
21:28, 09.03.2017 r.
Piechotą chodzić? A czym jeszcze można? 😁
Nikt nie mówi o przyzwoleniu na wariactwa tylko o absurdzie- w miejscu gdzie nie powstał nawet szałas teren nagle się zabudował!!!
Xxxx
21:34, 09.03.2017 r.
Chyba tylko w Polsce kierowca za to samo wykroczenie zostaje potrójnie ukarany 1- kasa 2- punkty 3- zabranie prawka jak dla mnie trochę przesada
zig zag
10:55, 10.03.2017 r.
nadgorliwość policji nie zna granic!!!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne