« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 17 kwietnia 2021 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Poseł Czartoryski dla "Super Expressu" o gwałtach i ciąży

Wypowiedź posła Arkadiusza Czartoryskiego ukazała się w poniedziałkowym wydaniu Super ExpresuWypowiedź posła Arkadiusza Czartoryskiego ukazała się w poniedziałkowym wydaniu "Super Expressu"Ostrołęcki poseł Arkadiusz Czartoryski chce, by gwałcone w Polsce kobiety rodziły tak samo jak Polki gwałcone przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej.

"Super Express" w poniedziałkowym wydaniu opublikował odpowiedzi kilku posłów na pytanie "Czy zgwałconej żonie kazałby Pan rodzić?". Wypowiedź ostrołęckiego posła Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Czartoryskiego opatrzono nagłówkiem "Z gwałtów rodzą się dobrzy ludzie". Parlamentarzysta chce, by zgwałcone kobiety nie mogły usuwać ciąży.

- W czasie II wojny światowej, w wyniku masowych gwałtów Niemców, urodziło się wiele dzieci. Ci ludzie byli dobrymi Polakami, wspaniałymi ludźmi, naukowcami. Więc jaka jest to różnica, czy dziecko było poczęte w wyniku gwałtu, czy nie? Jest dramat kobiety, jest bandycki czyn gwałciciela, ale dlaczego karać śmiercią dziecko - powiedział poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dyskusja dotyczy nowego projektu ustawy aborcyjnej. Według nowych przepisów kobiety, które zostałyby zgwałcone, nie mogłyby usunąć powstałej na skutek przestępstwa ciąży. Wedle obecnie obowiązujących przepisów jest to możliwe.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym wydaniu "Super Expressu".

Wyświetleń: 29176
 
15:52, 04.04.2016 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne