« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Potrącenie rowerzystki w Wykrocie

71-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego została zabrana do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Wykrocie. Kobieta została potrącona przez kierującego oplem mieszkańca Olsztyna. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

- Na miejsce skierowano policjantów z wydziału ruchu drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 64-letni mieszkaniec Olsztyna jadąc od Łysych w kierunku Myszyńca po wykonaniu manewru wyprzedzenia volkswagena potrącił 71-letnią kobietę, która jechała w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala - informuje mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.40. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Wyświetleń: 2249
 
15:00, 28.06.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

hmglhk
17:21, 28.06.2016 r.
często jeżdzę przez wykrot i okolice roweżyści jeżdzą jak święte krowy w tamtej okolicy... nie winie rowerzysty w tym przypadku bo mnie tam nie było i nie wiem jaka była sytuacja... dając znać dwum lub trzem rowerzystom jadącym obok siebie krutkim klaksonem że ktoś się zbliża z odległości 150-200metrów... otrzymuję sie za to celowe wjechanie przed maskę lub grożby w postaci gestów.... no i haotyczne zachowanie nie umiejących sie zachować w danej sytucji
tt
23:20, 28.06.2016 r.
do hmglhk
Dwóch rowerzystów może jechać obok siebie jeżeli masz możliwość ich wyprzedzić przeciwległym pasem. Trzech już nie.
Jak trąbisz na prawidłowo jadące pojazdy, to nie dziw się, że mogą zacząć się zachowywać chaotycznie. Po wystraszeniu ich normalną reakcją często jest ze ktoś Ci chce okazać dezaprobatę w postaci gestów.
Używając w tym wypadku klaksonu udowadniasz nieznajomość prawa.
Kto ci podarował uprawnienia do prowadzenia pojazdów?

W sytuacji opisanej w artykule można domniemywać, że kierowca chciał jak najszybciej wykończyć wyprzedzanie bez uwzględnienia ze wyprzedza dwa pojazdy a nie jeden.
Dodatkowo nie zachował przepisowej odległości od rowerzysty (domniemanie).
Aga
08:29, 29.06.2016 r.
Dziadek na Babcie wskoczył jurny byczek na tako staro iść :laughing:A nie mogli nad zalewem się migdalić w tejże sadzawce wykrockiej :sad:
ai
19:01, 29.06.2016 r.
tt @ 23:20, 28.06.2016

Skąd ty takie bajki bierzesz?
PoRD Art. 33.3
"Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;"

"3a. Dopuszcza się WYJĄTKOWO jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego."

Jeśli ktoś inny stwierdzi, że utrudnia to znaczy że utrudnia.
Regułą jest że nie jedzie się obok siebie. Nie ma problemu jeśli to jakaś mało popularna droga. Ale jak to się robi jadąc przez miasto czy miejscowość typu Kadzidło. Łyse itp to jest to utrudnianie.
do ai
09:12, 30.06.2016 r.
Twoje głupie teorie opowiadaj laikom.
Kiedyś powiedziałeś, ze każdy kto nie zgadza się z Tobą uprawia mądrości ludowe.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że stanowisz największe zagrożenie na polskich drogach, ponieważ interpretujesz prawo wg własnego widzimisię.

NIE ZABIJAJ, NIE WSIADAJ ZA KÓŁKO !
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne