« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Powiat ostrołęcki mleczną potęgą na Mazowszu

Fot. Starostwo Powiatowe w OstrołęceFot. Starostwo Powiatowe w OstrołęcePowiat ostrołęcki jest potęgą na Mazowszu pod względem liczby krów i produkcji mleka. Rolnicy z tego regionu są w czołówce producentów mleka w Polsce. Podczas spotkania w Czerwinie starosta Stanisław Kubeł nagrodził dziesięciu najlepszych hodowców bydła.

W trakcie spotkania przedstawiono ranking najlepszych hodowców według wydajności w produkcji mleka. Okazało się, że w powiecie ostrołęckim obecnie jest siedem gospodarstw, w których średnia wydajność od krowy przekracza 10 000 kilogramów. Najlepszy wynik osiągnęło gospodarstwo rolne z miejscowości Bobin (gm. Czerwin), gdzie średnia wydajność wynosi 11 960 kilogramów od krowy. Korzystając z okazji starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł nagrodził dziesięciu przodujących hodowców bydła w powiecie. Rolnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wydarzenie zorganizował Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Parzyniewie wspólnie z Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Parzyniew.

Wyświetleń: 2994
 
13:11, 05.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Banach K.
18:16, 05.04.2017 r.
Taka wydajność bo mają dobry wóz paszowy Duo 18 m3.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne