Niedziela, 7 czerwca 2026 r., imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny
Przedstawiamy sylwetki członków Rady Miasta Ostrołęki nowej kadencji. W jej skład wchodzi 23 radnych. W naszej galerii znajdują się jednak 22 zdjęcia. Wszystko dlatego, że podczas pierwszej sesji miejskiej mandatu zrzekł się Janusz Kotowski, który został wybrany na fotel prezydenta Ostrołęki. Prawdopodobnie miejsce Janusza Kotowskiego zajmie kandydat PiS Michał Skowroński.
Przypomnijmy, że z list Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta dostało się 11 kandydatów - Dariusz Bralski, Norbert Dawidczyk, Edward Górecki, Jerzy Grabowski, Magdalena Jaworowska, Irena Nosek, Grzegorz Płocha, Paweł Stańczyk, Ewa Żebrowska-Rosak, Ryszard Żukowski i Janusz Kotowski.
Komitet Naszej Ostrołęki otrzymał pięć mandatów. Z list NO do rady miasta weszli Grzegorz Milewski, Jan Rzewnicki, Grażyna Sosnowska, Piotr Wierzba oraz Wojciech Zarzycki.
Platforma Obywatelska wprowadziła do samorządu trzech radnych - Macieja Kleczkowskiego, Adama Kurpiewskiego i Waldemara Popielarza.
Trzy mandaty uzyskało także Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Z list TPO w radzie znaleźli się Tadeusz Giers, Andrzej Rykowski oraz Wiesław Szczubełek.
Jeden mandat wywalczyła Ostrołęka dla Wszystkich. Radnym został lider komitetu - Łukasz Kulik.
Zobacz zdjęcia:
Poznaj swojego radnego (02.12.2014)