« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pozycjonowanie stron: jak samodzielnie poprawić swoje miejsce w wynikach wyszukiwania

Każdy właściciel strony internetowej chciałby, aby jego witrynę odwiedziło możliwie wielu ludzi. Kluczem do osiągnięcia tego jest dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach, które dla zdecydowanej większości internautów, są podstawowym narzędziem do nawigacji po sieci.

Dzięki kilku prostym metodom, które przedstawi ten tekst można samodzielnie znacznie poprawić pozycjonowanie.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą wpływającą na pozycjonowanie jest odpowiednie umieszczenie słów kluczowych. Każdy użytkownik internetu, wie że wyszukiwarka po wpisaniu do niej jakiegoś słowa bądź frazy przeszukuje swoje zasoby, aby znaleźć strony, które będą to słowo kluczowe lub frazę zawierać.

Nie każdy jednak jest świadomy tego, że duży wpływ na pozycje w wynikach ma umiejscowienie wyszukiwanej frazy na stronie. Algorytmy odpowiadające za pozycjonowanie przede wszystkim biorą pod uwagę występowanie hasła w pierwszych stu słowach, adresie oraz tytule witryny i w tych miejscach umiejscowienie najważniejszych słów kluczowych, jest szczególnie ważne. Należy jednak uważać, gdyż jeżeli systemy wyszukiwarki uznają nagromadzenie fraz za nienaturalne, może to przynieść efekt w postaci obniżonego pozycjonowania.

Druga również ważna rzecz to zapewnienie możliwie dużej ilości odnośników do strony w innych witrynach oraz obecność w mediach społecznościowych. Algorytmy wyszukiwarek uznają linkowanie do strony przez inną witrynę, za informację, że na linkowanej stronie jest jakaś cenna, unikalna treść, więc warto poprawić jej pozycjonowanie.

Jest tu jednak jedno ale, jeżeli jakaś strona jak np. katalogi firm, linkuje do wielu stron, to wartość takiego linkowania spada. Jeżeli chodzi o media społecznościowe, zasada jest podobna, obecność w nich to pozytywny sygnał dla wyszukiwarek. Poza samą obecnością, ważny jest także jej kontekst. Jeżeli link znajdzie się w tekście oszustwach lub na profilu będzie wiele negatywnych opinia, to prawdopodobnie dojdzie do obniżenia pozycjonowania.

Przy projektowaniu strony warto, uwzględnić dwie rzeczy, pierwsza to obsługa urządzeń mobilnych, druga to stosowanie tzw. prostego adresowania. Pierwsza rzecz wydaje się być dość oczywista, w czasach kiedy błyskawicznie ilość ruch generowanego przez urządzenia mobilne, jednak nie każdy wie, że ma ona wpływ również na pozycjonowanie.

Część wyszukiwarek, w tym ta największa Google podbija pozycję stron, które posiadają wersje mobilną w wynikach wyszukiwania na smartfonach czy tabletach. Proste adresowanie, czyli określenie adresów na stronie w postaci np. sklep. pl/kategoria/ubrania/bluzy zamiast np. sklep. pl/2nto22ptb2$4o33n53t, również jest traktowane przez wyszukiwarki jako sygnał do poprawy pozycjonowania. Ponadto jeżeli w adresie będzie słowo kluczowe, będzie to dodatkowa korzyść dla pozycji witryny.

Podsumowując. Dzięki kilku prostym metodom, można poprawić pozycjonowanie strony www i wyciągnąć ją z ostatniej strony na dużo wyższą pozycję. Należy przy tym jednak pamiętać, że osiągnięcie wymarzonej pierwszej strony wyników wyszukiwania, jest niemal niemożliwe bez skorzystania z pomocy firmy specjalizującej się w SEO czyli optymalizacji witryn pod wyszukiwarki oraz działaniach poprawiających pozycjonowanie.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1395
 
01:03, 17.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne