« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pracowita doba. Siedem interwencji strażaków

Pełne ręce pracy mieli w czwartek 2 marca strażacy z Ostrołęki i ochotniczych straży pożarnych. Wozy wyjeżdżały aż siedem razy. Funkcjonariusze pracowali przy pożarze, wypadku, kolizji, poszukiwaniach zaginionej osoby, usuwaniu czadu z mieszkania oraz konarów powalonych drzew.

1. W Myszyńcu o godz. 8.10 miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów osobowych. Jedna osoba była poszkodowana. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów przy pomocy sorbentu oraz odłączali zasilanie w pojazdach.

2. W Ostrołęce na ul. Sienkiewicza przed godz. 15.00 interweniowano na wezwanie pogotowia ratunkowego do mieszkania, gdzie podejrzewano podwyższone stężenie tlenku węgla - czadu. Jedna osoba poszkodowana była pod opieką pogotowia. Badanie miernikiem tlenku węgla wykazało przekroczone normy. Mieszkanie przewietrzono i wykonano ponowny pomiar, który nie wykazywał już zawyżonych wartości CO. Zalecono sprawdzenie przewodów dymowych i wentylacyjnych, zainstalowanie czujek tlenku węgla oraz wietrzenie pomieszczeń i odsłonięcie kratek wentylacyjnych.

3. W Ponikwi Małej (gm. Goworowo) przed godz. 16.00 strażacy usuwali konary drzew znajdujące się na jezdni.

4. W Łęgu Przedmiejskim (gm. Lelis) około godz. 18.20 strażacy pomagali dostać się służbom energetycznym na terenie podmokłym do słupa energetycznego, gdzie na skutek awarii część wioski pozbawiona była prądu.

5. W Ostrołęce przy ul. Kujawskiej przed godz. 18.40 dwudziestu strażaków pomagało służbom policji w poszukiwaniu osoby zaginionej. Działania te przyniosły efekt i po sześciu godzinach odnaleziono młodą nieprzytomną kobietę, która została przekazana służbom medycznym.

6. W Ostrołęce przy ul. Bolesława Prusa o godz. 20.55 strażacy gasili pożar sadzy w budynku jednorodzinnym. Pożar ugaszono przy pomocy gaśnicy proszkowej, następnie przewietrzono pomieszczenia i zalecono sprawdzenie przewodów dymowych i wentylacyjnych.

7. W Kadzidle o godz. 21.40 samochód osobowy uderzył w powalone drzewo. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, oświetlili go, odłączyli zasilanie w pojeździe, a następnie przy pomocy piły pocięli drzewo i usunęli na pobocze. Miejsce zdarzenia przekazano policji. Osób poszkodowanych nie było.

Wyświetleń: 2750
 
12:31, 03.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne