« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Prezentacje artystyczne na Jarmarku Kurpiowskim w Myszyńcu

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zaprasza na XXIX Jarmark Kurpiowski, podczas którego zaprezentują się kapele ludowe, grupy śpiewacze, wokaliści oraz tancerze. Na zakończenie konkursu, około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs ma na celu przede wszystkim konfrontację dorobku artystycznego zespołów i grup taneczno-wokalnych z Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, kultywowanie kurpiowskiej muzyki, pieśni i tańców, uaktywnianie zainteresowań twórczych i odtwórczych muzyki, pieśni i tańca, promocja twórczości taneczno-wokalnej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pielęgnowania tradycji.

Artyści wystąpią w kilku kategoriach głównych: grupy śpiewacze, soliści, kapele kurpiowskie, młodzi instrumentaliści oraz zespoły taneczne. Grupy będą podzielone także na kategorie wiekowe. Występy i prezentacje uczestników konkursu oceniać będzie komisja, która weźmie pod uwagę m.in. dobór repertuaru, oryginalność, choreografię, czy walory językowo-gwarowe oraz ubiór.

Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu Pl. Wolności 58 lub złożyć osobiście w sekretariacie RCKK w terminie do 15 maja br. do godz. 16.00. Organizator zobowiązuje się do powołania kompetentnej komisji oceniającej, przygotowania nagród i dyplomów, zapewnienia ciepłego posiłku i miłej atmosfery. Na zakończenie - około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs odbędzie się 21 maja 2017 roku o godz. 11.00 w Amfiteatrze RCKK, ul. Dzieci Polskich 2. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie RCKK w Myszyńcu.

Wyświetleń: 1411
 
11:37, 06.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

02:15, 18.05.2017 r.
Good article.But why do you use the word Islamist. It sounds more sinister than Islamic or Moslem, which are the more traditional adjectives.Do you call Christian members Chiistranists?
06:10, 19.05.2017 r.
It's posts like this that make surfing so much plusaere
01:58, 21.05.2017 r.
Thought it wodn'lut to give it a shot. I was right.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne