« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Prezydent Kotowski chce zablokować dwie ogromne inwestycje lokalnych przedsiębiorców. Zobacz, kto na tym skorzysta

Prezydent Janusz Kotowski (PiS)
Burzliwy przebieg miała wczorajsza komisja techniczna Rady Miasta.
Dyskusja dotyczyła zaproponowanego przez prezydenta Janusza Kotowskiego "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta". Najwięcej kontrowersji wzbudził zapis dotyczący rozmieszczenia w Ostrołęce obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m. kw czyli tzw. galerii handlowych.
Studium zakłada, że w Ostrołęce będziemy mieli tylko dwie galerie handlowe, obecną galerię "Alius" i galerię spółki "Narev Inwestycje", która powstanie naprzeciwko "Aliusa".
Z wnioskiem o budowę kolejnych dwóch galerii wystąpiły ostrołęckie spółki, ale oba plany zostały odrzucone. Pierwszy to inwestycja firmy "Beton-Stal Ostrołęka", który zakłada budowę ogromnej galerii handlowej o powierzchni sprzedaży około 5 tys. m. kw. wraz z budową bloków i domków jednorodzinnych. Inwestycja miałaby powstać pomiędzy aleją Jana Pawła II, a osiedlem Kwiatowe. Drugi wniosek, również lokalnych przedsiębiorców, został potraktowany w ten sam sposób. Trzy firmy - "Omis", "Targor" i "Narew-Ostrołęka", chcą na rogu ulic Targowej i Zawadzkiego pobudować potężną galerię handlową. Wizualizację nowego obiektu przedstawił Piotr Rutkowski z "Targoru".
- Studium w obecnej formie hamuje rozwój miasta i będę głosował przeciw - grzmiał radny Rafał Dymerski (niezrzeszony).
- Proszę zauważyć, że trzy podmioty chcą zbudować galerie handlowe w Ostrołęce. Pozwolenie otrzymuje tylko spółka "Narev Inwestycje", gdzie największym udziałowcem jest firma "Ostrada". Jej prezesem jest partyjny kolega pana prezydenta - powiedział radny Maciej Kleczkowski (PO).
Prezydent zielone światło dla inwestycji spółki "Narev Inwestycje" argumentował tym, że pozostałe podmioty za późno złożyły wniosek. Z dokumentów, które radni otrzymali, wynika jednak, że firma "Targor" złożyła pismo w Urzędzie Miasta o uwzględnienie zmian w studium 12 sierpnia 2009 roku. "Beton-Stal" złożył wniosek jeszcze wcześniej, bo 10 grudnia 2008 roku.
Posiedzenie komisji zostało przerwane i będzie wznowione jutro. Niezależnie o zdania komisji, ostateczną decyzję podejmą radni, na sesji w 24 czerwca.

Wyświetleń: 5969
 
09:23, 17.06.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne