« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Prezydent Kotowski w Niemczech byłby uważany za ksenofoba

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski podzielił się z prawicowym serwisem wPolityce.pl swoimi przemyśleniami na temat uchodźców. W rozmowie stwierdził, że podczas jednej z wizyt w Niemczech dowiedział się, że jego poglądy u sąsiada Polski uznane byłyby za przejaw ksenofobii.

Tematem dyskusji była polityka polskiego rządu i samorządów w sprawie imigrantów. Kotowski zaznaczył, że podziela stanowisko rządu, który nie chce przyjąć uchodźców.

Prezydent Janusz Kotowski w rozmowie z dziennikarzem ogólnopolskiego serwisu stwierdził, że powinno być jednolite działanie rządu, państwa polskiego i samorządów. Jego zdaniem te kierunki, które wyznacza rząd, powinny być przyjmowane co do zasady.

- Po pierwsze mamy obowiązek wobec rodaków. Po drugie bardzo mi zależy też na tym, choć jestem przedstawicielem małego samorządu, żeby nie było takich działań, że oto jest jakaś polityka państwa polskiego, a samorządy robią co innego. Odbieram to trochę jako działanie ukierunkowane na pokazanie, że któryś z prezydentów miast jest nagle bardziej wrażliwy, niż przedstawiciel rządu. Nie na tym rzecz polega - podkreślił włodarz Ostrołęki.

Podczas rozmowy Kotowski wspomniał też o mieście partnerskim w Niemczech.

- Na pewno nie chciałbym, żeby 15 młodych chłopaków [w wieku] około 20 lat przyjechało nagle do Ostrołęki i tutaj sobie żyło. Mamy miasto partnerskie w Niemczech, gdzie miałem okazję widzieć różne sytuacje, często właśnie takich młodych chłopaków, którzy nieźle tam sobie żyli i się bawili. To byli nowi, młodzi uchodźcy. Rozmawiałem tam z jedną panią zauważając, że zasadniczo jak jest zagrożenie, to w bezpieczne miejsce wysyła się mamę, żonę, córkę, a mężczyźni walczą o to, żeby w ojczyźnie było lepiej. A tutaj jest gromada młodych chłopaków, którzy pozostawiali gdzieś swoje narzeczone czy matki. Gdy to powiedziałem ta pani powiedziała, żebym tylko tego nie mówił głośno, bo wyjdę na jakiegoś ksenofoba, czy oszołoma - powiedział prezydent Ostrołęki portalowi wPolityce.pl.

Pełna treść artykułu:
Prezydent Ostrołęki ws. imigrantów: Powinna być jednolita polityka rządu i samorządów. To jest jeden organizm, jedna ojczyzna

Wyświetleń: 5547
 
11:29, 14.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Rico
09:40, 14.07.2017 r.
Ta poprawność polityczna to ich i nas wciągnie w kabałę.
Po co nam ludzie na których utrzymanie trzeba dawać pieniądze i są z nimi problemy.
Nie uważam że Polacy już mają taki dobrobyt że mogą rozdawać...
PiSuardessa
09:48, 14.07.2017 r.
I Pan panie Kotowski ma czelnosc nazywać się katolikiem? Jest Pan członkiem pisowskiej sekty, a popierając obecną antypolska władzę centralna jest Pan zdrajcą i wrogiem narodu polskiego!
Pana były uczeń z I SLO
mieszkaniec
09:54, 14.07.2017 r.
Panie Januszu proszę się nie przejmować krytyką ze strony Niemców. To Pan ma rację w sprawie uchodźców. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
wo
09:57, 14.07.2017 r.
No i brawo! Katolik też ma obowiązek myśleć i odróżniać dobro od zła. A ci pseudouchodźcy są złem dla ludzi którzy kochają swój kraj. Lewacka polityka i jej gadki o moralności to zwykła przykrywka wypompowywania wielkich ilości pieniędzy na rzecz "pomocy" i "asymilacji". Prawda jest taka jak w Szwecji - pełno dziwnych firm pozakładanych przez rodzinne klany polityków działające na rzecz biedaków przypływających na pontonach. Pisuardesa lewaku, jak ci nie pasi to kaktusa w plecak i na prom do Szwecji... pa pa...
MarysiaB
10:27, 14.07.2017 r.
Grupa 15-20 mlodych chlopcow jest w stanie podwazyc i zniszczyc korzenie chrzeszcijanskiej cywilizacji w powiatowym miescie. Zaiste silna jest nasza wiara...
R.S
10:36, 14.07.2017 r.
A dla mnie jest przez to Wielkim Polakiem i Patriotą chroniacym Polakow przed obcymi. A Ci co sa innego zdania to zdrajcy Polski potomkowie tych przez ktorych byly ponizajace rozbiory.
MarysiaB
10:36, 14.07.2017 r.
A moze jednak? Skoro były ostrolecki sklepikarz po zawodowce decyduje o losach calej wladzy sadowniczej i o porzadku konstytucyjnym w Polsce , to moze garstka chlopcow bez znajomosci jezyka jest w stanie zniszczyc tysiacletnie osiemdziesieciomilionowe panstwo? Wszystko jest mozliwe. Wszystko !!!
PiSuardessa
10:38, 14.07.2017 r.
@wo
Jak mi coś nie pasuje to nie uciekam tylko walczę o swoje. Taka jest różnica pomiędzy polskim patriotą a pisowskim scier wem.
Sprawdź czym się charakteryzuje lewicowosc i porównaj to z programem PiSu. Używasz słów których znaczenia nie znasz!
brexit
11:00, 14.07.2017 r.
PiSuardessa @ 11:48, 14.07.2017
IP: *.*.*.*.*.71f7.4662.1692

"I Pan panie Kotowski ma czelnosc nazywać się katolikiem? Jest Pan członkiem pisowskiej sekty, a popierając obecną antypolska władzę centralna jest Pan zdrajcą i wrogiem narodu polskiego!
Pana były uczeń z I SLO"

Tak zwani uchodźcy to w rzeczywistości przyczóki inwazji.Walka jest toczona o podstawy naszej kultury , bo zagrożona jest nasza cywilizacja właśnie, cywilizacja łacińska.Opiera się ona na trzech filarach : greckiej filozofii , prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej.I jest to najdoskonalsza cywilizacja ,która do tej pory została stworzona.To dlatego jest prowadzona walka z Kościołem , dlatego młode pokolenia są poprzez zdegenerowany system edukacji deprawowane przez międzynarodowe lewactwo.Dlatego niszczy się rodzinę ,więzi społeczne.To Marksizm kulturowy ,który najpierw ogłupia ,żeby społeczeństwo nie było w stanie bronić prawdziwych wartości.Siedliskiem lewactwa , które tą ideologię implementuje jest obecnie Bruksela i żydokomuna .Ich sojusznicy to międzynarodowe korporacje i grandziarze finansowi jak choćby Soros.

Bez względu na to to to była za szkoła to mam nadzieję ,że Cię z niej wyrzucili i nie legitymujesz się świadectwem jej ukończenia.Jednostki Twojego pokroju powinny być poddawane procesowi resocjalizacji.Nie chcę nawet myśleć ,że posiadasz jakiekolwiek kwit , który potwierdza formalnie Twoje jakiekolwiek wykształcenie .To byłby kolejny dowód nawet nie na dysfunkcjonalność systemu szkolnictwa , ale na jego upodlenie.
A to ,że zdaniem części Niemców Prezydent Kotowski mógłby zostać określony mianem ksenofoba to jak najlepiej o Prezydencie Kotowskim świadczy.
O chrześcijanach nie pisz bo nie masz o tym pojęcia.
Mały, Chudy ale Byk
11:05, 14.07.2017 r.
I dobrze, że Polska jest pełna takich 'ksenofobów' - nikt pod moim domem ani szkołą moich dzieci nie wypier#*li samochodu w powietrze!!
brexit
11:07, 14.07.2017 r.
MarysiaB @ 12:27, 14.07.2017
IP: *.*.247.96

"Grupa 15-20 mlodych chlopcow jest w stanie podwazyc i zniszczyc korzenie chrzeszcijanskiej cywilizacji w powiatowym miescie. Zaiste silna jest nasza wiara..."

W Niemczech ,Francji,Belgii ,Holandii,Szwecji,Norwegii,Włoszech ,Hiszpanii,Portugalii, Wielkiej Brytanii też zaczynało się od kilkunastu osób 40 lat temu.Dziś są miliony.
Strefy do których policja boi się wchodzić.Gwałty , epidemie chorób wenerycznych , pobicia , demolowanie całych ulic,palenie samochodów...
Jeden z ośrodków został przez uchodźców zdemolowany ipodpalony , zgadnijcie z jakiego powodu.Nie dla wszystkich starczyło gumiżelków na podwieczorek.
To nie kwestia siły wiary tylko elementarnej zdolności do przewidywania konsekwencji własnych decyzji Marysiu.Jak będziesz starsza to zrozumiesz.Może....
Polak ostatniego sortu
11:08, 14.07.2017 r.
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni!
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu!
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!
Itp.
Źli uchodźcy przyjechali tu zabijać i gwałcić rzecze nasz Wielki Prezes.
No! Ja ta za głupi jestem żeby to ogarnąć 😢
Bezczelny lewak
11:16, 14.07.2017 r.
Kotowski to stan umysłu..Zastał Ostrołękę murowaną, pozostawi drewnianą..Jak to "polityka państwa polskiego swoje, a samorządy swoje"?Panie..popierasz pan odgórne sterowanie samorządem jak za PRL ?Właśnie po to jest samorząd, żeby tego uniknąć..To może nie Rada Miasta tylko Miejska Rada Narodowa ..?Czas na dobrą zmianę...
Lepiej
11:42, 14.07.2017 r.
Skończ te podróże i zajmij się obwodnicą dla miasta i remontem mostu
brexit
11:52, 14.07.2017 r.
Artykuł , kolejny już zresztą ,który wpisuje się w kampanię wyborczą 2018 roku.
Większość pośrednio lub bezpośrednio próbują zdezawuować obecne władze w ratuszu , w tym głównie Prezydenta Kotowskiego.Akurat w wypadku tego artykułu jest to strzał w kolano.Prezydentowi Kotwoskiemu taka informacja może tylko pomóc.
Bo na szczęście zdecydowana większość Ostrołęczan to przyzwoici , niezdeprawowani ludzie i postawa prezydenta wzbudzić w nich może tylko szacunek.
Mostu i związanych z tym utrudnien na pewno wyborcy Prezydentowi Kotowskiemu nie zapomną i nikt specjalnie nawet nie będzie wnikał w stopień jego winy, moim zdaniem nieznaczny.
Ale ja w sumie nie o tym.Przeczytałem sobie jakiś czas temu artykuł na portalu konkurencji , w którym ujawniono kulisy układu współpracy portalu Moja-Ostrołeka z Policją.Artykuł jest z 5 grudnia 2011 roku.I jego fragment :

"Założycielem portalu Moja-Ostrołęka był Maciej Kleczkowski, który obecnie jest tam redaktorem i otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie. Jak wynika z oświadczenia majątkowego, w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 30 listopada 2010 r. zarobił z tego tytułu 31 546,17 zł. Kleczkowski jest też szefem klubu radnych Platformy Obywatelskiej i wicedyrektorem WORD, a prywatnie szwagrem posła PO Andrzeja Kani. Kiedy Kleczkowski poważniej zaangażował się w politykę, administrowanie portalu przekazał firmie Pro-Net, której właścicielem jest Krzysztof Chojnowski.

Nie udało nam się jednak dowiedzieć, czy Kleczkowski pozostał właścicielem domeny moja-ostroleka O ile bez problemu można sprawdzić, że właścicielem domeny ostroleka policja pl jest Chojnowski, to informacja o właścicielu domeny moja-ostroleka peel pozostaje ukryta. Jeżeli jest ona nadal własnością Kleczkowskiego, to tak naprawdę ten lokalny polityk Platformy Obywatelskiej jest osobą, która decyduje o wszystkim, co dzieje się na portalu Moja-Ostrołęka... "

Szanowny panie Kleczkowski.Czy mógłby Pan odpowiedzieć na kilka pytań ?
1.Czy jest Pan właścicielem domeny moja-ostrołeka ?
2.Czy ma Pan jakikolwiek wpływ formalny/nieformalny na treść i dobór artykułów ukazujących się na portalu m-o ?
3.Czy w najbliższych wyborach samorządowych będzie się Pan ubiegał o stanowisko Prezydenta Ostrołęki ?
PiSuardessa
11:54, 14.07.2017 r.
@brexit
Jak widać legitymuje się o wiele lepszym wykształceniu niż ty, bo ja nie muszę na życie zarabiać na zmywaku na tak znienawidzonym przez ciebie zachodzie.
Poczytaj Ewangelię, 10 przykazań i zastanów się czy stosujesz się do wytycznych swojej religii, bo moim zdaniem z katolicyzm masz tyle wspólnego co z islamem
Onufry
12:50, 14.07.2017 r.
Najpierw wspomóc rodaków, potem jak zostanie pieniędzy to inne narodowości. Nie odwrotnie.
WOS
13:14, 14.07.2017 r.
Pisuardessa znam 10 przykazań i Ewangelię i nie ma tam nic o tym że mamy my katolicy na siłę kogoś uszczęśliwiać w tym przypadku uchodźców którzy nie chcą u nas być i przystosować się do zasad jakie u nas są, oni nas nie proszą tylko żądają od nas mieszkania i socjalu i dlatego nie mamy obowiązku im pomagać, co innego gdyby nas prosili o to...
Gość
13:22, 14.07.2017 r.
Kasa dla ukrainy na drogi gdzie ministrem jest Nowak.
LOL
13:56, 14.07.2017 r.
@Brexit został relokowany do UK na zmywak przez PO i nie chce wracać do Polski, którą rządzi jego partia PIS.

Woli żyć z znienawidzonymi islamistami i terrorystami w UK niż z katolikami w Polsce, płacić podatki, i odbudowywać ojczyznę. Widać, że gościu ma strasznie zryty łeb.
Nie do wiary
14:02, 14.07.2017 r.
W Ostrołęce natomiast młodzi polscy bezrobotni katolicy handlują narkotykami pod szkołami i uprawiają hazard, a prezydent nie reaguje i nie dostrzega problemu, a islamistów się boi. Czysta hipokryzja.
tępiciel lemingów
14:07, 14.07.2017 r.
LOL, chcesz żyć między islamistami to się przeprowadź tam gdzie są islamiści. Po co kogoś na siłę uszczęśliwiać?
Szopa
14:08, 14.07.2017 r.
Rozumiem, że jak Polska dla Polaków to tak samo Francja dla Francuzów, Anglia dla Anglików, Niemcy dla Niemców i.t.d
ketuks
14:15, 14.07.2017 r.
każdego zdrowo myślącego uchodźcy rozlokowanego w polskich parafiach nie będzie już następnego ranka tylko będzie w drodze do Niemiec. Polska to biedny kraj w dodatku skorumpowany z nieistniejącym socjalem ani zdrowym rynkiem pracy. tu życie toczy się od wyborów do wyborów, ci co się wkręcą w budżetówkę to mają dobrze i ich rodziny i tak się życie toczy "po znajomości" a ci na świeczniku jak posłowie i senatorowie tez nie lepsi: dla Ojczyzny wszystko - ale nic za darmo, bez miliona za kadencję się nie obejdzie.
wo
14:15, 14.07.2017 r.
Lewacki pisuardesie, Polacy niejednokrotnie udowadniali swoją otwartość i pomoc innym narodom. Wystarczy zerknąć w dane GUS nt mniejszości mieszkających w Polsce! Dlaczego nikt nie atakuje wietnamczykow tu żyjących którzy są największą napływową mniejszoscią? Czemu nie podpalają azjatyckich knajp których jest pełno w każdym większym mieście? Odpowiem ci lewoskrętny elemencie wyposażenia bicykla:
Ponieważ są bezkonfliktowi i swoje problemy rozwiązują we własnej społeczności. Nie mają roszczeń, nie narzucają swojej religii, nie oczekują socjala. Są niewidzialani, prowadzą swoje interesy itd. 180 stopni w stosunku do twoich ciapatych, roszczeniowych kozofilów!
Wierzący
14:23, 14.07.2017 r.
Jako prawdziwy Chrześcijanin słucham głosu papieża Franciszka, bo to świętość i autorytet, a nie przygłupów z PIS.

Papież powiedział, że potrzebującym uchodźcom trzeba pomagać i jest to dla mnie święte słowo, a śmierci i Boga się nie boję w przeciwieństwie do tych oszustów z PIS, którzy chcą uchodzić z prawych katolików i obrońców narodu.

Bóg ich osadzi sprawiedliwie za krzywdy, które wyrządzają Polsce i Polakom.
Szopa
14:24, 14.07.2017 r.
Polska Straż Graniczna rozbiła grupą powiązaną ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, którzy przemycali imigrantów z krajów arabskich do Niemiec i Austrii. Zatrzymano dziesięć osób.Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów. Od każdego z nich pobierano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro.
tępiciel lemingów
14:24, 14.07.2017 r.
Szopa, Polska jest dla tych, co chcą żyć jak Polacy. Jest tu wiele narodowości, które żyją obok nas swobodnie, nikt im nie przeszkadza. Ale jeśli jakaś nacja ma poglądy ksenofobiczne to po co osiedlać ich w naszym kraju?
do tępiciel lemingów
15:21, 14.07.2017 r.
Oj logika chłopie/babo u Ciebie to jakoś nie "halo". Polska jest dla tych, co chcą żyć jak Polacy (a Polacy to ksenofobi), zatem ... jeśli jakaś nacja ma poglądy ksenofobiczne (jak Polacy) bo chyba jej przedstawiciele powinni tu do nas pędzić. :tongue:
PiSuardessa
15:29, 14.07.2017 r.
@tepiciel
Deportowac zatem należy pisowskich ksenofobicznych uchodźców. Czemu chcesz mnie na siłę uszczęśliwić i kazesz żyć wśród pisowskiego motlochu?
@wo
Nie powtarzaj pisowskiej wrogiem propagandy! Większość muzelmanow żyje sobie spokojnie i w pełnej zgodzie z rdzennych mieszkańcami kraju do którego przybyli. To o czym wspominasz to pisowska manipulacja i odosobnione przypadki! Czy zatem wszystkie księży należy uznać za pedofilów i pijakow bo kilku z nich w ten sposób postepuje? Czy wszystkich Polaków należy uznać za idiotow bo cześć z nich popiera PiS?
Nie jestem lewakiem - ja nie popieram pisowskiej sekty!
lookini
15:33, 14.07.2017 r.
Niemcy pod tym wzgledem moga byc dla Polski TYLKO I WYLACZNIE ANTYPRZYKLADEM I PRZESTROGA!!!
mieszkam tu juz 20 lat i juz wtedy na poczatku wydawalo mi sie,ze to wpol arabski kraj,ale co tu sie teraz dzieje to juz muzulmanski POTOP!
Nie jestem wyborca PISu,ani fanem Kotowskiego,ale tutaj pelna zgoda z nimi.
Niech Polska w ogole nie zaczyna "przygody" z arabami.
Uczmy sie na bledach innych.
Wazelina
15:46, 14.07.2017 r.
Koncze juz uczelnie ojca Rydzyka i czeka na mnie intratne stanowisko w administracji panstwowej.
Narodowiec
18:04, 14.07.2017 r.
I dlatego pan Kotowski będzie prezydentem Ostrołęki i następną kadencję,
Narodowiec
18:25, 14.07.2017 r.
Do Wierzący

Papierz Franciszek to - niestety! - nie świętość....wręcz przeciwnie. I nie tylko kwestię nachodźców mam na myśli.
tępiciel lemingów
18:47, 14.07.2017 r.
do tępiciel lemingów , przecież Polacy nie są ksenofobiczni, bo swobodnie żyje tu wiele nacji, które żyją jak Polacy (nawet ostatnio nastąpił napływ ok. miliona Ukraińców i co, pracują, żyją tutaj jak Polacy i niewielu Polakom to przeszkadza). Dlaczego miałyby się tu osiedlać nacje ksenofobiczne? Ja uważam, że Polska jest dla tych, co chcą żyć jak Polacy, czyli dla nie ksenofobów. Źle u nas byłoby ksenofobom i dlatego do nas nie pędzą. Gdyby Polska była krajem ksenofobicznym, to Ukraińcy baliby się przyjeżdżać do nas.

To u Ciebie z logiką coś nie "halo".
brexit
18:53, 14.07.2017 r.
Papież Franciszek jest nieomylny tylko w sprawach wiary i moralności- taką decyzję podjął sobór watykański I w 1870 roku.
Koniec i kropka.Więc w sprawach uchodźców, tak samo jak w sprawach tuningu Trabantów, czy szkolenia psów , jego poglądy nie są dla żadnego katolika wiążące.

Co do treści artykułu to m-o znowu manipuluje.
Panie radny Kleczkowski.Ponawiam pytania.
Czy jst Pan w jakiś sposób związany z portalem moja- ostrołęka ?
Czy w jakikolwiek sposób ingeruje Pan w treść ,albo dobór artykułów na tym portalu?
Czy zamierza Pan starować w wyborach na urząd Prezydenta Ostrołęki w 2018 roku ?
...
18:59, 14.07.2017 r.
To do jasnej ch... przyjmujmy same kobiety z dziećmi... A chłopy niech walczą o swój kraj. Ale czemu zamykać drzwi przed wszystkimi????
Do wyzej ip35. 30
19:23, 14.07.2017 r.
To sobie ich kur.. wa wez na chalupe jak takis otwarty!!
Anka PiSanka
19:29, 14.07.2017 r.
Do ... @ 20:59,

Dobry wieczór!

Nie istnieje taka opcja, jak "same kobiety z dziećmi". "Same kobiet z dziećmi" nie przyjeżdżają do Europy, ani za chlebem, ani nie uciekają przed wojną. Poza tym, w Mumii Europejskiej istnieje "świenta zasada łączenia rodzin". Nawet gdyby zdarzyła się "sama kobieta z dzieckiem", po kilku miesiącach czy latach, mielibyśmy na utrzymaniu, jej matkę, ojca, męża i pozostałą piątkę dzieci...

Pozdrawiam...
MRJ
20:09, 14.07.2017 r.
Żadnych ciapatych brudasów w Polsce!
brexit
20:24, 14.07.2017 r.
Rekord - chodzi o zasiłki otrzymane legalnie , należy do Syryjczyka , rekord zaś to ponad milion dwieście tysięcy euro rocznie , z tym ,że wyłudzony na kilkanaście fałszywych tożsamości - w wysokości pobieranych zasiłków należy do Syryjczyka.
49-letni Ghazia A., syryjski imigrant, który ma cztery żony i 23 dzieci dostaje ponad 360 tys. euro rocznie zasiłku. Nie pracuje, bo, jak twierdzi, całymi dniami odwiedza swoich krewnych.Informację tą podała także TVN , jakby któryś z tutejszych dyżurnych g u p ków portalowych miał jakieś obiekcje.

Oprócz tego ,że UE usiłuje marzucić wszystkim krajom kwoty uchodźcó to usiłuje narzucić także wysokość zasiłków , płaconych przez państwa członkowskie.
W ramach reedycji systemu ma zostać rozbudowana agencja European Asylum Support Office. Jej oddziały mają być ulokowane w każdym z krajów członkowskich. To właśnie ta agencja ma przejąć suwerenne kompetencje poszczególnych państw, jeżeli chodzi o przyjmowanie wniosków i przyznawanie azylu. Następnie ma być wprowadzony algorytm lokowania tych imigrantów w poszczególnych państwach. Na jego podstawie Polska miałaby przyjąć ponad 7 proc. wszystkich imigrantów. Tym razem jednak nie ma górnego pułapu ilościowego. Zakładając więc, że w ciągu roku przybywa do Europy 1,5 mln uchodźców, Polsce przypadałoby ponad 100 tys. Co więcej, aby zapobiec sytuacji, w której wszyscy imigranci zmierzają do Niemiec czy Szwecji, gdzie pomoc socjalna jest wysoka, miałaby ona być zrównana dla imigrantów we wszystkich krajach UE. To by oznaczało, że w Polsce dostaliby w ramach pomocy społecznej więcej pieniędzy niż otrzymują nasi bezrobotni obywatele.
W 2016 roku kwota jaką Polska musiałaby wypłacić każdemu imigrantowi szacowano na około 2300 złotych.
MarysiaB
20:28, 14.07.2017 r.
MRJ
Synku zabki umyles? Od razu widac ze nie. Z twojej paszczy jadem jedzie na kilometr. Gdyby podstawic zapalniczke tobys zaplonal z nienawisci jak Smok Wawelski lub Jaroslaw K. . , ktory ma nadzieje zlozyc swoje kosci pod Wawelem dwa pietra wyzej od Smoka.
skutek
20:32, 14.07.2017 r.
Kto by pomyślał, że kiedyś będę się cieszył, że nie żyję w Niemczech.
PiSuardessa
20:36, 14.07.2017 r.
@brexit
Jesli już mam kogoś utrzymywać to zdecydowanie wolę utrzymywać islamskiej uchodzce niż dzesike brajana czy innego sebe z kotwica na piersi i tanim winem w ręce.
brexit
20:44, 14.07.2017 r.
Mówiąc krótko.Agencja European Asylum Support , kontrolowana przez UE i nie zależna od panstw narodowych decyduje o liczbie uchodźców w każdym kraju i żadne państwo nie ma na tą decyzję wpływu.Wysokośc zasiłków , które byłyby płacone przez panstwa członkowskie mają być ujednolicone i narzucane przez UE.
Zgodnie z tym systemem relokacji do Polski trafiałoby rocznie około 100 tysięcy osób.
Ponieważ są to w 85 % mężczyźni i mają oni prawo do łączenia rodzin , więc tę liczbę należy pomnożyć przez 5.Więc co roku Polska byłaby ubogacana przez 500 tysięcy uchodźców i każdemu musiałaby płacić 2300 złotych zasiłku.Daje to na rodzinę - 2 dorosłych i 3 dzieci- ponad 11 tysięcy złotych miesięcznie.
Z tych 500 tysięcy Ostrołęka dostałaby - proporcjonalnie do liczby mieszkańców- około 650 osób rocznie.
Więc w pierwszym roku miasto musiałoby wypłacić zasiłki w wysokości ponad 18 , 5 miliona złotych.Po dwóchlatach byłoby to już 37 milionów złotych rocznie.
Po 5 latach wypłaty na zasiłki z budżetu Ostrołęki wyniosłyby ponad 90 milionów złotych.
Ale nikt tu nie wspomina - i to jest clou tych zasad , które tak naprawdę sąwymierzone przeciwko Polsce i nowym krajom UE- o cynizmie tych zasad.Skoro w każdym kraju uchodźcy dostaliby tyle samo to wtedy zamiast do Niemiec przybywali by do Polski bo w Polsce życie jast tańsze.I taka jest naprawdę idea tego pomysłu.
Doprowadzić do tego , aby to uchodźcom nie opłacało się do Niemiec przyjeżdżać tylko do Polski.
Skończyłoby się rewolucją na ulicach.Ja nie wyobrażam sobie sytuacji gdy rodzinom w Polsce wypłacano by 500 + tylko , a każdy uchodźca dostawał by 2300.
Niemam zamiaru nikogo przekonywać ,że UE to g.... Oczywiście na obecnych zasadach.I prędzej czy później ludzie zrozumieją ,że pora się z eurokołchozu wypisać.
A ja mam taką nadzieję ,że to nie będzie za późno.Chcecie do eurokołchozu dokładać Wasza sprawa.
brexit
20:48, 14.07.2017 r.
PiSuardessa @ 22:36, 14.07.2017
IP: *.*.*.*.*.2cd3.5094.e2f5

"@brexit
Jesli już mam kogoś utrzymywać to zdecydowanie wolę utrzymywać islamskiej uchodzce niż dzesike brajana czy innego sebe z kotwica na piersi i tanim winem w ręce."

Ty po dwóch latach nie byłbyś w stanie ich utrzmać .Ja rozumiem ,że jesteś lewakiem i nie potrafisz elementarnych skutków własnych decyzji przewidzieć.
Narodowiec
20:49, 14.07.2017 r.
PiSuardes

Weź sobie jednego do mieszkanka a szybko Ci przejdzie - przestaniesz "wolić" muzułmanina od kolesia z winem.

Sam lubię winko, czy to coś złego?
brexit
20:59, 14.07.2017 r.
To może z innej beczki , tym razem będzie o Hamburgu.

"Władze Hamburga skonfiskowały ostatnio 6 prywatnych mieszkań, które należą do jednego właściciela. Okazało się, że lokale stały puste od 2012 roku i wymagały naprawy. Miasto wyznaczyło więc powiernika, który wbrew woli właściciela rozpoczął renowację budynków. Mieszkania te zostaną następnie przyznane lokatorom wybranym przez miasto, zaś rzecznika dzielnicy Hamm w mieście Hamburg, Sorina Weiland powiedziała, że wszelkie koszty zostaną naliczone właścicielowi."

Zdaje się ,że rdzenni Europejczycy stają się powoli we własnych krajach obywatelami drugiej katgorii.
ai
21:06, 14.07.2017 r.
PiSuardessa @ 22:36, 14.07.2017

To utrzymuj. Poszukaj w internecie numeru konta i przelewaj "uchodźcom". Twoje pieniądze (jeśli jakieś masz) - twoja sprawa.

Natomiast bezpieczeństwo i polityka międzynarodowa to kompetencje władzy centralnej. Dziś jesteś w mniejszości i g.. masz do powiedzenia. Albo stosujesz się do obowiązującego prawa albo won stąd.

A teraz coś do normalnych ludzi.
“Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie”. Taka ciekawostka.

Odnoście przyjmowania "kobiet z dziećmi". Część zamachowców z ostatnich lat to muzułmanie urodzeni w Europie. Tak wygląda "asymilacja" w ich wykonaniu. Dziś kobieta z dzieckiem, za 20 lat potencjalny zamachowiec.
Ktoś już wyżej wspomniał i prawie "jednoczenia rodzin", wiec nie ma sensu powtarzać.

Dziś "cywilizowany zachód" to coraz częściej ludzie zniewoleni, pozbawieni rozumu.
Niechęć do muzułmanów to nie żadna ksenofobia, a zdrowy rozsądek.

PS. Nie jestem katolikiem wiec papież czy jakiś inny ksiądz nie jest dla mnie żadnym autorytetem.
brexit
21:07, 14.07.2017 r.
Narodowiec

PiSuaredss , taki zgorzkniały bo go boyfriend rzucił.Chcę mu poprawić trochę humor i nie napisałem ,że go chłopak rzucił tylko boyfriend , to bardziej europejskie.
brexit
21:36, 14.07.2017 r.
Narodowiec @ 20:04, 14.07.2017
IP: *.*.252.160

"I dlatego pan Kotowski będzie prezydentem Ostrołęki i następną kadencję,"

Nie wiem czy będzie.Jednak kolejność : Muzeum Żołnierzy Wyklętych i most powinna być odwrotna.Trzeba najpierw zapewnić ludziom godne i wygodne życie , a dopiero potem troszczyć się o strawę duchową.
Moim zdaniem Prezydent Kotowski nie ma póki co konkurenta ,który zbliżyłby się do niego formatem.
Gra w innej lidze.Trochę szkoda ,że nie ma obecnie konkurenta z charyzmą , bo to byłoby dobre dla Ostrołęki.Taka rywalizacja podnosi poprzeczkę.
Ja co prawda Prezydenta Kotowskiego z dawnych czasów , i przynajmniej wtedy był świetnym kolegą i do tego jest wybitnie zdolny.Życzę mu powodzenia jeżeli zdecyduje się na start.Moim zdaniem, przynajmniej obecnie, nie ma lepszego kandydata.
Ale zobaczymy co przyniesie życie i nawet finisz , czyli rok przed wyborami boom inwestycyjny może nie wystarczyć , bo kluczowa będzie sprawa mostu moim zdaniem.To nie kaprys i widzimisię władzy ,że ma dbać o infrastrukturę , to tej władzy powinność.Więc budowa ul.Dobrzańskiego się na znaczny wzrost popracia nie przełoży , tak samo jak remont Ostrowskiej i reszty.Mało tego.Jak zostaną wykonane zbyt późno , zbyt blisko od wyborów to ludzie będą je kojarzyć z utrudnieniami w ruchu i korkami na mieście , a nie z inwestycjami.
Tak to już jest , nie zawsze wyborcy dokonują sprawiedliwych , merytorycznych osądów , często emocje grają zbyt dużą rolę.
Szalę mogłoby przeważyć rozpoczęcie budowy nowej elektrowni , choć to od władz miasta nie zależy już teraz.Choć to będzie w znacznej części zasługa lokalnych polityków PiS ,że ta elektrownia powstanie w Ostrołece , ale to zostanie docenione dopiero po latach.Jak emocje opadną , ludzie nabiorą dystansu i będą mogli bardziej racjonalnie popatrzeć na problem.
PiSuardessa
22:34, 14.07.2017 r.
@ai
Juz wielokrotnie pisałem ale dla ciebie specjalnie powtórzę - miłość do ojczyzny nie pozwala mi wyjechać i zostawić jej w potrzebie! O Polskę będę walczył do śmierci, właśnie z takim scier wem jak ty.
@narodowiec
Za krótki w uszach jesteś by mnie obrazić, nie ten sort chlopczyku. Plebs może sobie szczekac do woli, ja jestem ponad tym
Rebeliant Remek
22:51, 14.07.2017 r.
Jak to dobrze Kotowski, że jest jakiś temat zastępczy. Możesz błyszczeć na firmamencie głupoty. Bo przecież tabuny ciapatych nacierają z każdej strony na Ostrołękę, a ty nasz bohater i rumiany tępy przychlast osłaniacie nas niczym Kmicic pod Częstochową. Gotów jesteś bohaterze nawet most wysadzić i co dzień mordę drżeć na pięciu procesjach. Tylko gdzie ci ciapaci qrwa!
Narodowiec
22:58, 14.07.2017 r.
Do brexit

Ten most jest ważny ale czy prezydent może zadecydować o przemieszczeniu pieniędzy z muzeum na most? Już o tym pisałem więc się powtórzę: Problemem jest zjazd z mostów po południu a wjazd rano. Ruch blokuje to rondo za mostami.
Muzeum będzie wizytówką Ostrołęki, ale też nie chcę na siłę bronić takiego lokowania publicznych pieniędzy, zwłaszcza w kontekście potężnego zadłużenia budżetu...zatem Polski...zatem Polaków.
Narodowiec
23:03, 14.07.2017 r.
Do brexit

Z jedną rzeczą się z Tobą nie zgodzę: Sprawy duchowe są ważniejsze od materialnych.Przynajmniej w (mam nadzieję!) naszej cywilizacji duch - np. prawda, sprawiedliwość, piękno... - obowiązuje przed materią. Pozdrawiam (i idę spać)
brexit
00:04, 15.07.2017 r.
Narodowiec @ 01:03, 15.07.2017
IP: *.*.63.215

Do brexit

"Z jedną rzeczą się z Tobą nie zgodzę: Sprawy duchowe są ważniejsze od materialnych."

Ale ja uważam dokładnie tak samo.Problem polega na tym ,że Ci dla ktorych sprawy duchowe są ważniejszeod materialnych zrozumieją inną kolejność działań - ich się nie da zrazić.Więc tego elektoratu się nie straci.
Natomiast cała reszta ma odwróconą kolejność priorytetów- i żeby wybory wygrać trzeba odwołać się i do tych ludzi , bo onii już niekoniecznie pogodzą się z porządkiem ,że najpierw jest duch a potem materia.
To czysto pragmatyczna decyzja- kompromisy niestety są konieczne.
Bo niestety władza jest potrzebna także do tego ,zeby zahamować upadek moralny , do którego usiłowano doprowadzić za rządów między innymi poprzedniej koalicji.
Bez realnego wpływu na władzę trudno jest wpoić patriotyczne postawy.
Podsumowując.Gdyby dla większości duch był ważniejszy niż materia to nigdy taka bezideowa, antypolska partia jak PO nie miałaby szans wyborów wygrać.

Remuś ciapatych nie ma , bo hołota zdrajców i zaprzańców nazywająca się żarobliwie PO wybory przegrała i nie zdążyła ich tu ściągnąć.I powtórzenia tego wyniku im życzę.
To o co mam pretensje do PiS to zbyt łagodne obchodzenie się z tak zwaną totalną opozycją.Łamanie prawa nie może być tolerowane.Blokują Sejm , albo legalną manifestację - wsadzać co cel i karać grzywnami.Dlaczego niby mogą łamać prawo bezkarnie ?
Jak Remuś chcesz doświadczyć niezapomnianych wrażeń to wybierz się na urlop do Marsylii.Są tam co prawda obszary , do których biali i niemuzłmanie nie mają wstępu ,ale możesz ulokować się w pobliżu.Atrakcje zapewnione.Może Ci któryś z imigrantów gwint zerwie to przestaniesz tak celebrycić.
Rebeliant Remek
00:13, 15.07.2017 r.
Jesteś beznadziejnym durniem zmywak jeśli uważasz, że jakikolwiek ciapaty ma interes przebywania w Polsce i pisowską dziurę zabitą dechami porownujesz do Marsylii. Tak samo by tu siedzieli, jak i Ty siedzisz. Wracaj do kota, po ch wypier....łes na zmywak!? PO zapomniało cię ściągnąć?.
brexit
02:33, 15.07.2017 r.
Rebeliant Remek @ 02:13, 15.07.2017
IP: *.*.42.11

"Jesteś beznadziejnym durniem zmywak jeśli uważasz, że jakikolwiek ciapaty ma interes przebywania w Polsce i pisowską dziurę zabitą dechami porownujesz do Marsylii."

Na razie niewielu ma interes ,żeby do Polski przyjeżdżać.Oczywiście dopóki UE nie ustali zasiłków w takiej samej wysokości dla każdego kraju i nie obciąży krajów kosztami finansowania tej dziczy.
Jakoś pominąłeś fakt ,że UE chce nam ich tu wtrynić pomimo tego ,że ani oni tu nie chcą , ani nikt przyzwoity i normalny ich tu nie chce.A potem znowu potomkowie hitlerowskich zbrodniarzy- czyli Niemcy będą pisali o polskich obozach dla uchodźców.
Ja już to wyliczałem.Gdyby tak jak UE sobie wykombinowała kraje członkowskie musiały płacić im zasiłki identyczne w całej UE i koszty przerzucono by na państwa członkowskie to sama Ostrołęka po ubogaceniu kulturowym po 5 latach goszczenia tych inżynierów , leakrzy w tym szczególnie dentystów :laughing: :laughing: , prawników , chirurgów lewego oka rocznie musiałaby wydawać na zasiłki dla kwiatu Afryki około 90 milionów złotych.Po 10 latach byłoby to 200 milionów rocznie.
Do tego w pakiecie promocyjnym byłyby gwałty , rozboje , demolka całych dzielnic , podpalenia , choroby tropikalne i weneryczne , pobicia , napady, akty terroru.

Nawetnie śmiem jak to Ty nazwałeś PiSowskiej dziury porównywać do Marsylii.
Coraz większa część Marsylii wygląda jak kraj III Świata.To są slumsy.Mieszkałem tam kilka lat.Ty g u p ku nie masz pojęcia o czym piszesz.Ostrołeka to miasto czyste i zadbane.W którym jest bezpiecznie.Żadna horda nie zaatakuje bezbronnej kobiety i nie skatuje jej do nieprzytomności tylko dlatego ,że jest biała.I rzeczywiście nigdy mi do głowy by nie przyszło porównać tych miast do siebie.Gdy wjeżdżam do Ostrołęki to wiem ,że jestem w cywilizowanym kraju.
Ale najlepsze jest to ,że ludzie , tacy zwyczajni ludzie , którzy przyjeżdżają do Polski dopiero wtedy zaczynają rozumieć co stracili.Wiele moich znajomych zarówno z Francji jak i z UK jest Polską zachwyconych i zamierza tu osiąść na emeryturze.
Najlepszy ubaw mam zawsze gdy jakiś mały Kazio , któremu się wydaje że wie cokolwiek smaruje jakieś kocopoły , bo mu się wydaje że jest k...wa Europejczykiem.
Dwa razy w życie n a j e b i e się Heinekenem i kuźwa d u p s ko już ma internacjonalne.Kmiot jesteś tępy i tyle.Wyjedź gdzieś z Polski.Poznaj inne kraje to może zrozumiesz o czym piszę.
Dlatego Polskę należy przed takimi jak Ty osobnikami chronić.Bo g ó w n a narobicie , a potem PiS znowu będzie to musiał 2-3 kadencje sprzątać.
Kaczyńskiemu i Ziobrze dołożę się do pomnika gdy do końca uporają się z sądami i tą zdegenerowaną kastą.
Jolanta
04:23, 15.07.2017 r.
Polska jest naszą chlubą a kurpie to piękna kraina i wszystko na ten temat!!!
kl
04:24, 15.07.2017 r.
,,tępiciel,, - to ty i tacy jak powinni się wyprowadzić z tego miasta.Po waszej wyprowadzce miasto odetchnie bo normalnie będzie w nim mniej zwykłych głupków.Zastanów się, byłby to namacalny wkład w rozwój tego miasta.
tępiciel lemingów
07:07, 15.07.2017 r.
kl, coś nie tak napisałem? Prawda boli, skoro jedyną ulgą jest dla Ciebie pozbycie się tych co piszą prawdę

Powtórzę jeszcze raz

Polska nie jest krajem ksenofobicznym, żyje tu swobodnie jak Polacy wiele nacji, wiele ras, potrafimy dobrze żyć z np. milionem Ukraińców, wybieramy na posłów obcokrajowców, nawet o innym kolorze skóry. Żadne protesty się nie odbywają przeciwko obcokrajowcom tak jak np. w Niemczech.

Boli prawda, oj boli.

Co do "uchodźców", to powinni być ulokowani tam gdzie ich chcą i gdzie oni chcą. Dobrze, że są u nas politycy chcący tego co chcą wyborcy.
Jaa
07:16, 15.07.2017 r.
Na szczęście nie jesteśmy w Niemczech:)
ai
07:56, 15.07.2017 r.
PiSuardessa @ 00:34, 15.07.2017

A W JAKI SPOSÓB zamierzasz ze mną walczyć? :D

PS. Wypowiadając się w taki sposób sprawiasz wrażenie rozwydrzonego przedszkolaka któremu zabrano wiaderko i łopatkę. Ciężko coś takiego traktować poważnie.
tępiciel lemingów
08:27, 15.07.2017 r.
"100 tys. cudzoziemców w województwie mazowieckim z pozwoleniami na pobyt.
Od 2014 r. liczba cudzoziemców w województwie mazowieckim, którzy posiadają ważne dokumenty uprawniające do pobytu (m.in. zezwolenia na pobyt czasowy lub stały) wzrosła dwukrotnie. Zdecydowanie najliczniejszą grupę stanowią obywatele Ukrainy.

Nieco ponad połowa obcokrajowców posiada zezwolenia na pobyt czasowy (do 3 lat). Dane nie uwzględniają osób przebywających w Polsce na podstawie wiz.

Do najliczniejszych grup cudzoziemców posiadających ważne zezwolenia na pobyt zarejestrowane w województwie mazowieckim należą obywatele: Ukrainy - 36 tys. osób, Wietnamu - 9,5 tys., Chin - 6 tys., Białorusi - 5,5 tys., Indii - 3,5 tys., Rosji - 3 tys., Francji - 2,7 tys., Wielkiej Brytanii - 2 tys., Niemiec - 2 tys. oraz Turcji - 1,7 tys. Największy wzrost dotyczy obywateli Ukrainy - o ok. 26 tys. osób (z 10 tys. w 2014 r. do 36 tys. obecnie)."

Jesteśmy ksenofobiczni? Akurat jest odwrotnie, bo ksenofobicznych nacji nie chcemy przyjąć do kraju, żeby nam nie psuli opinii.
PiSuardessa
08:39, 15.07.2017 r.
@ai
Alez jak traktujesz moje wpisy mam głęboko w powazaniu, nie interesuje mnie zdanie plebsu!
Że zdrajcami I wrogami Polski nalezy już teraz walczyć silowo, miałem nadzieję że obejdzie się bez wojny domowej, teraz już widzę że innej drogi nie ma. Na takich jak ty AK wydawała wyroki śmierci!
PiSuardessa
08:41, 15.07.2017 r.
@tepy
Proponuje wycieczkę do Lublina i sprawdzenie na miejscu jak Polacy odnoszą się do mieszkających tam Ukraińców!
ai
08:41, 15.07.2017 r.
PiSuardessa @ 10:39, 15.07.2017

ROTFL
Ty się "od ręki" do psychiatryka nadajesz.
PiSuardessa
08:50, 15.07.2017 r.
@ai
Wiem że patriotyzm jest Ci zupełnie obcy, a patriotyczna postawę mylisz z chorobą psychiczna, cóż to sobie wystawisz świadectwo. Nie myśl jednak ze to uchroni cię przed konsekwencjami za zdradę!
tępiciel lemingów
08:52, 15.07.2017 r.
Dobrze, że niektórzy nie mają władzy i tylko mogą na forum ujadać na inaczej myślących.

Ludzie, chcecie uchodźców, to zagłosujcie na polityków, którzy Wam ich sprowadzą. Uchodźcy powinni być tam gdzie ich się chce, im większe jest poparcie dla uchodźców, to tam powinni być ulokowani, tam im będzie najlepiej.
Pisuaredssa
09:27, 15.07.2017 r.
@tepiciel
Piwrwszy akapit to samokrytyka? Brawo może jeszcze będą z ciebie ludzie!

Ja zawsze głosuje na partię która podziela mój światopogląd!

Pytam po raz kolejny czemu każe mi obcować z pisowskim uchodzcami skoro ja ich nie chce?
Silas
21:02, 15.07.2017 r.
Za ksenofoba to ja go od dawna uważam.
katarzyna
09:51, 16.07.2017 r.
Pomagac potrzebujacym ofiarom wojny trzeba jak najbardziej na miejscu. Takze wspierac pokoj i tez tam na miejscu. M. in. Takiego wlasnie zdania jest chrzescijanski biskup syryjski Antoine Chbier. I zapewne taki poglad podzielaja rozsadni wsrod muzulmanow.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne