« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Prezydent za przywróceniem pociągów na trasie Ostrołęka-Małkinia

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski odpowiedział na interpelację Jerzego Grabowskiego. Pismo przewodniczącego rady miasta dotyczyło przywrócenia ruchu pasażerskiego pociągów na trasie kolejowej Ostrołęka-Małkinia przez Ostrów Mazowiecką.

Wznowienie pociągów osobowych na linii nr 34 Ostrołęka-Małkinia - zdaniem Jerzego Grabowskiego - usprawni połączenie i komunikację pasażerską tych miejscowości z Warszawą i Białymstokiem.

- Obecnie na linii nr 34 odbywa się ruch towarowy w szczególności zaopatrzenie w węgiel Zespołu Elektrowni Energa S.A. Ostrołęka. Rozpoczynająca się inwestycja budowy Elektrowni C wymusi potrzebę szybkich i alternatywnych połączeń kolejowych w ruchu towarowym oraz ruchu pasażerskim z i do Ostrołęki. Mając na uwadze te przesłanki staje się prawdopodobnym i możliwym, że Ostrołęka powróci jako ważny węzeł komunikacji kolejowej na mapie naszego regionu, a także Polski - napisał w interpelacji przewodniczący rady miasta.

Włodarz Ostrołęki podziela troski Grabowskiego.

- Proponuję, abyśmy w tym celu wspólnie wystąpili z pismem do zarządu firmy Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. oraz marszałka województwa mazowieckiego. Liczę, że wystąpienie samorządu Ostrołęki zainspiruje do działań również samorządy gmin leżących na trasie powyższej linii kolejowej - odpowiedział na pismo prezydent Kotowski.

Wyświetleń: 2921
 
08:49, 07.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

matu
08:21, 07.07.2017 r.
Mąją szybki zapłon ,że dopiero teraz :laughing: :laughing: :laughing: Szczytno z Olsztynem np szybko zadziałało a tutaj masakra, pewnie i tak gów.. z tego wyjdzie jak zwykle :laughing: :laughing:
X
16:48, 07.07.2017 r.
Niedługo nie bedzie po czym jeździć Tak dziurawe są ulice w Ostrołęce że tylko tory nam zostaną
kolej
08:06, 10.07.2017 r.
niech się lepiej skupią na odnowieniu podkładów i szyn , zeby prędkość w strone Tłuszcza byla wieksza , niech dadzą wiecej pociągów bezpośrednich do warszawy i zeby byly przyspieszone bo jaki sens jest jechac 2,5 h ...
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne