« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Przed nami weekend majowy. Policja rozpoczyna działania

Od piątku 28 kwietnia do 3 maja mieszkańcy Ostrołęki i okolic muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami policji. Działania mundurowych będą koncentrowały się na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach, zapobieganiu kradzieżom, włamaniom, niszczeniu mienia i wybrykom chuligańskim.

W działania "Długi weekend" zaangażowani będą policjanci wszystkich wydziałów, komisariatu oraz posterunków policji.

- Ze względu na charakter pierwszych dni maja, policjanci wezmą udział w zabezpieczeniu organizowanych uroczystości. Ponadto należy spodziewać się licznych kontroli funkcjonariuszy umundurowanych oraz po cywilnemu na osiedlach domów jednorodzinnych, w rejonach bloków oraz parkingach samochodowych. Wszystko w celu zapobieganiu kradzieżom i włamaniom - twierdzi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kolejny obszar działań, na którym skupią się mundurowi, to bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania policjantów będą skoncentrowane na eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących, pojazdów niesprawnych technicznie oraz piratów drogowych, zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego.

W prowadzonych działaniach wykorzystane będą policyjne motocykle i nieoznakowany pojazd wyposażony w wideorejestrator.

- Jadąc w daleką podróż pamiętajmy, że należy być wypoczętym i nie odkładać wyjazdu oraz powrotu na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że pośpiech, szczególnie ten na drodze, zawsze jest złym doradcą i już nie raz pokazał, że może okazać się przyczyną wielu tragedii - tłumaczy rzecznik Żerański.

Akcja potrwa do środy 3 maja do późnych godzin wieczornych.

Wyświetleń: 900
 
13:36, 28.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne