« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Przedszkolaki wystąpiły w kościele (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaSześciolatki z Krainy Misia Koralgola przedstawiły historię 1050 rocznicy chrztu Polski w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Prezentację rozpoczęły od słów: "Od Bałtyku po Giewontu krzyż, tkwią korzenie polskiej wiary. Przez Mieszka chrzest, jesteśmy krajem chleba".

Było to niecodzienne wydarzenie. Dziewczynki ubrane w białe suknie z wiankami na głowach i dzielni wojowie, przy akompaniamencie nastrojowej muzyki, na chwilę przenieśli widzów do kraju Mieszka I, gdzie w gęstych puszczach królowały posągi wielu bogów. Najmłodsi dowiedzieli się, że za sprawą władcy nasz kraj wyrzekł się pogaństwa i dostąpił łaski chrztu, nieco starsi mieli okazję do przeżycia radości i pozytywnych wrażeń z widowiska poruszającego tak ważny fakt w dziejach narodu polskiego. Inscenizacja chrztu Polski była ciekawą lekcją historii, a mali artyści zadbali o jej duchowy i patriotyczny przekaz.

- Niechaj świat, w którym żyjemy i wychowujemy jest światem wartości, jak pisał Marek Aureliusz "Zawsze masz możność żyć szczęśliwie, jeśli pójdziesz dobrą drogą i zechcesz dobrze myśleć i czynić. A szczęśliwy to ten, kto los szczęśliwy sam sobie przygotował. A szczęśliwy los - to dobre drgnienie duszy, dobre skłonności, dobre czyny" - podsumowały wychowawczynie.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę 23 października.

Zobacz zdjęcia:
Inscenizacja historyczna (fot. PM nr 17)

Wyświetleń: 634
 
09:27, 26.10.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne