« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radni bronią Dariusza Bralskiego, ale nie wszyscy

Kolejny raz radni musieli zająć stanowisko w sprawie radnego Dariusza Bralskiego i opowiedzieć się za lub przeciwko wypowiedzeniu mu umowy o pracę przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową. Rajcy większością głosów stanęli po stronie kolegi, ale nie obyło się bez głosu sprzeciwu.

Kolejny wniosek Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wpłynął do urzędu miasta 11 marca 2016 roku. Zarząd prosi, byrada wyraziła zgodę wypowiedzenie umowy o pracę radnemu Dariuszowi Bralskiemu, które miałoby polegać na zmianie dotychczasowego stanowiska zastępcy prezesa OSM na stanowisko dozorcy w Zakładzie Remontowo Budowlanym OSM, przy jednoczesnym zmniejszeniu wynagrodzenia. Rada już raz decydowała o losach Dariusza Bralskiego, o czym pisaliśmy w artykule: "Radni obronili Bralskiego".

Radny Dariusz Bralski piastował stanowiska konserwatora i dozorcy na początku swojej kariery zawodowej w OSM. Po objęciu funkcji radnego udało mu się w sierpniu 2012 roku zostać wiceprezesem spółdzielni. Gdy na stanowisko prezesa powróciła Janina Zambroń, rada nadzorcza odwołała Bralskiego z pełnionej funkcji. Teraz zarząd OSM chce na dobre usunąć Dariusza Bralskiego ze swoich szeregów.

Rada miasta, stając w obronie kolegi, podjęła uchwałę, w której nie wyraża zgody na wypowiedzenie mu umowy o pracę. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia czytamy, że w ocenie rady miasta warunki pracy i płacy zaproponowane Dariuszowi Bralskiemu przez nowy zarząd OSM są w dużym stopniu krzywdzące.

- Pracodawca nie wykazał w sposób dostateczny braku możliwości zatrudnienia radnego na innym stanowisku uwzględniającym jego wykształcenie i doświadczenie. Rozwój kariery Darka Bralskiego w ostatnich latach znacznie przyspieszył, podjął on studia, zyskał duże doświadczenie - mówił w uzasadnieniu radny Dariusz Maciak. W podobnym tonie wypowiadała się radna Grażyna Sosnowska, która przytoczyła argumenty radnego Bralskiego, że spółdzielnia posiadała wolne stanowiska np. w dziale społeczno-kulturalnym czy w administracji.

- Nasz kolega był dobrym pracownikiem i ceniło się jego umiejętności i wiedzę, a tu nagle okazuje się, że mimo, iż ukończył studia, że ma sukcesy, proponuje mu się w sposób, moim zdaniem, upokarzający taki etat, na którym on nie wykorzysta swoich umiejętności - mówiła radna Grażyna Sosnowska.

W obronie radnego Bralskiego wystąpili także Michał Skowroński oraz Ewa Żebrowska-Rosak. W ocenie radnych Dariusz Bralski jest przez obecny zarząd OSM traktowany niesprawiedliwie i krzywdząco. Podczas sesji nie zabrakło jednak głosów sprzeciwu.

- Argumenty zawarte w uzasadnieniu nie są dla mnie wystarczające. Radny Bralski nie dalej jak cztery lata temu pracował na takim właśnie stanowisku i wówczas mu to odpowiadało. Nie zapominajmy, że to mieszkańcy obdarzyli go zaufaniem, ale po kilku latach podziękowali mu za działalność, która widocznie była niewystarczająca. Radny nie został wyrzucony, ale odwołany. Mieszkańcy mają prawo decydować, jak będzie wyglądała ich spółdzielnia i kto będzie w jej zarządzie - powiedział radny Łukasz Kulik, który jako jedyny opowiedział się przeciwko uchwale.

Wyniki głosowania:
Za (15) - Norbert Dawidczyk, Tadeusz Giers, Jerzy Grabowski, Henryk Gut, Magdalena Jaworowska, Maciej Kleczkowski, Dariusz Maciak, Grzegorz Milewski, Irena Nosek, Jan Rzewnicki, Michał Skowroński, Grażyna Sosnowska, Wiesław Szczubełek, Ewa Żebrowska-Rosak, Ryszard Żukowski.

Przeciw (1) - Łukasz Kulik.

Nieobecni (7) - Dariusz Bralski, Edward Górecki, Adam Kurpiewski, Waldemar Popielarz, Andrzej Rykowski, Piotr Wierzba, Wojciech Zarzycki.

Wyświetleń: 3371
 
15:40, 01.04.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

zorro
11:44, 01.04.2016 r.
A jakich to umiejetności nie wykorzysta Bralski ?.Całe zycie był hydraulikem lub dozorcą .W dziale społeczno-kulturalnym? Pamietacie tekst z Misia..Ktoś w damskiej toalecie napisał.......Jak to było bo zapomniałem?
co to za radni?
12:08, 01.04.2016 r.
Adam Kurpiewski, Waldemar Popielarz, Piotr Wierzba, Wojciech Zarzycki

Byli na sesji, ale na czas głosowania wyszli...

Za co my mieszkańcy im płacimy diety?
Żeby w trudnych momentach chowali głowę w piasek?

Jakby mieli honor to by oddali diety...
Krzyś
12:43, 01.04.2016 r.
Brawa dla Kulika i wstyd za "nieobecnych" :angry:
obiektywny
14:06, 01.04.2016 r.
Czego wy chcecie od Darka uczynny dobry kolega i przyjaciel.A czy wszystkim człowiek dogodzi pomyślcie czy wy też tacy wspaniali.
elena
14:33, 01.04.2016 r.
A co taki radny Bralski ma do zaoferowania. Przecież to człowiek bez kultury,wiem co mówie miałam okazję go poznać tj.h.m jakich mało pcha sie tam gdzie mu dobrze płacą a tak wogóle to jego miejsce jest jako dozorca.Taki wykształcony że szkoda jego umiejetnosci, a ile to ludzi w naszym mieście po kilku fakultetach siedzi bez pracy??
Zrobił sobie studia (takie studia to każdy może zrobić potrzebna jest kasa)a w naszym mieście o prace b.trudno,ale nie dla D.Bralskiego.
TOWARZYSZ BYLY
14:35, 01.04.2016 r.
a CO TOWARYSZ KULIG MOZE MOWIĆ O SPÓŁDZIELCZOŚCI JAK ZNA SIĘ TYLKO NA SADZENIU KSIATKOW KOZRENIM DO GORY POZDRAWIAM TOWARYSZU
14:38, 01.04.2016 r.
P. Kulik zbiera punkty na przyszłe wybory i tak trzymać. Punktować tą PiSowską kołtunerię. Radni z tzw. PiSu zapomnieli, albo nie chcą pamiętać, jak postąpił Bralski ze św. pamięci Sławkiem Kotem.
mila
14:39, 01.04.2016 r.
Brawo za odwagę dla p.Łukasza Kulika chociarz jeden pokazał że ma jaja i wyraził swoe zdanie. Ja go popieram,szkoda że inni nie mieli odwagi i wyszli.
A co do Bralskiego to dziadek już niech idzie na emeryturę i zwolni miejsce młodym, wykształconym.Tj.człowiek bez honoru.
Alan
14:46, 01.04.2016 r.
A ze św .p.S.Kotem to pamiętamy , ale to nie jest odosobniony przypadek p.Bralski po prostu taki jest człowiek bez skrupułów .
googoo
15:22, 01.04.2016 r.
No tak - dozorca ...myślę że to lepsze miejsce niż w UM, i lepsze niż OSM, i dobre stanowisko dla tego gościa, ewentualnie dorywczo jak zawsze usługi gazownicze.
?
16:27, 01.04.2016 r.
To ile teraz Pan zarabia , jako dozorca ?????
16:40, 01.04.2016 r.
przeciez koles jest na l4 a chodzi na sesje rady?
ludzie z rady rozdaja stołki na lewo i prawo aby miec poparcie przy kreceniu kasy...
b
16:54, 01.04.2016 r.
do gosc

czytaj ze zrozumieniem ;)
Nieobecni (7) - Dariusz Bralski, Edward Górecki, itd...
Oka
16:58, 01.04.2016 r.
Takiego wielkiego fachowca to niech prezydent zatrudni w Ratuszu.
Oka
17:00, 01.04.2016 r.
Niesprawiedliwie i krzywdząco to On traktował ludzi. Jak to mówią oddany chleb.
elo
17:26, 01.04.2016 r.
Stary przekreciarz, kombinator, facet bez jaj i wartości... jakie umiejętności ??? Hahaha śmiech na sali
kogut
19:01, 01.04.2016 r.
Prawo spółdzielcze ewidentnie wskazuje, iż Walne Zgromadzenie Członków i ich Uchwały statutowe,są najwyższym organem Spółdzielni, co Krajowy Rejestr Sądowy i Gospodarczy doskonale odzwierciedla. Śmiechu warte...
alek
03:09, 02.04.2016 r.
Ale przecież ludzie go wybrali na radnego więc zasługi ma i wierzcie mi naprawdę pomógł i pomaga wielu ludziom.
Kloss
03:18, 02.04.2016 r.
do TOWARZYSZ BYŁY chyba zapomniałeś kto kwiaty pod pomnikiem poległych milicjantów na rogu Gen,Hallera i gen świerczewskiego składał
do alek
03:51, 02.04.2016 r.
wszystko robi na pokaz I Nic bezinteresownie.W odpowiednim czasie wszystko wypomni Ale czego sie spodziwac po kims
kto zasiedzial sie w podstawowce
kobieta
12:43, 02.04.2016 r.
A cóż to za ważna figura z tego Bralskiego, czemu jest nie do ruszenia? Przecież jest pracownikiem OSM a nie Ratusza? Czegoś tu nie pojmuję. Radny jest "świętą krową".? Chyba są ludzie, którzy zastąpią nieodżałowanego pana Darka. Dajmy już temu spokój. Pan Darek niech honorowo postąpi i odejdzie z OSM, bo tam go naprawdę nie chcą. Radni wystawią panu super opinię i każdy zakład pracy będzie oczekiwał na pana z otwartymi ramionami. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Ben
14:23, 02.04.2016 r.
pan radny bralski pracowalem kiedys z njm kula u nogi kombinator leser do roboty pasorzyt w firmie przez niego sporo ludzi musialo odejsic z firmy osm ,,
dozorca
00:14, 03.04.2016 r.
Jakim cudem taki prostak wlazł na salony?Chyba,że to takie salony i prowincjonalny zaścianek.Przecież on nie umie poprawnie ułożyć zdania
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne