« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Radni obronili Bralskiego (zdjęcia)

Rada miasta nie wyraziła zgody na zwolnienie Dariusza Bralskiego (PiS) z Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Rajcy swoją decyzję umotywowali tym, iż od wyjaśnienia zarzutów postawionych radnemu przez nowy zarząd spółdzielni są inne organy niż rada miasta.

Lista zarzutów wobec byłego wiceprezesa największej ostrołęckiej spółdzielni była długa, bo zawierała aż dwanaście punktów. Nowy zarząd oskarżył Bralskiego m.in. o niewłaściwe pobieranie wynagrodzenia czy narażenie spółdzielni na straty finansowe. Niestety, radny nie uczestniczył w dzisiejszych obradach, w związku z tym nie mógł odnieść się do rzekomo popełnionych nieprawidłowości.

Jako pierwszy podczas sesji zabrał głos przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

- Zapoznałem się z zarzutami, a także z wyjaśnieniami Dariusza Bralskiego. W mojej ocenie możemy odnieść się tylko do jednego zarzutu, tj. pobierania wynagrodzenia od spółdzielni za czas nie wykonywania czynności w związku z pełnieniem funkcji radnego miasta. Zarzut ten powinniśmy obligatoryjnie odrzucić. Co do zarzutów trudno jest mi się wypowiadać, gdyż uważam, że są organy właściwe do sprawdzenia ich zasadności, a nie rada miasta. Zarzuty te mogą okazać się nieprawdziwe, a można skrzywdzić człowieka.

W obronie Bralskiego stanął również Dariusz Maciak, który poruszył m.in. kwestię zaufania.

- W takiej sytuacji, kiedy ktoś próbuje radę miasta postawić w charakterze sędziego czy prokuratora, to powinniśmy mieć do siebie trochę zaufania. W mojej ocenie jest to próba podważenia tego zaufania. Będę głosował za niezwolnieniem radnego Bralskiego. Dla mnie nie jest istotne czy to jest Darek Bralski czy ktoś z tej sali. W każdej kolejnej sytuacji, jeśli zajdzie taka potrzeba, zachowam się identycznie, chroniąc czyjegoś dobrego imienia - wyjaśnił.

Do sprawy obiektywnie starał się podejść radny Adam Kurpiewski, stwierdzając, że mieszkańcy OSM mają bardzo negatywne zdanie o byłym prezesie.

- Jestem członkiem OSM, mieszkam w bloku, spotykam się z ludźmi. Głosy odnośnie Dariusza Bralskiego są bardzo negatywne. Spółdzielnia, w której ja mieszkam i jestem jej przedstawicielem, została narażona na wielkie straty i to z kieszeni nas - mieszkańców, nie chciałbym mieć takiego pracownika - podkreślił.

Do sesji bardzo szczegółowo przygotował się Łukasz Kulik. Zaznaczył, że spółdzielnia złożyła wniosek, który motywuje o to, żeby pokazać jakim pracownikiem był radny Bralski. Poruszył m.in. realizację rozbudowy pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Hallera 13, wymianę wodomierzy mechanicznych na wodomierze z odczytem radiowym czy wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jego zdaniem doszło do dużych nieprawidłowości ze strony ówczesnego wiceprezesa, który reprezentował OSM.

Pod koniec sesji Maciej Kleczkowski stwierdził, że domniemane zarzuty kierowane są pod zły adres. Jeśli Bralski złamał prawo to od tego jest prokuratura.

Bralski w OSM pracuje od ponad 35 lat. Jest byłym członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyrzuconym z partii w 2011 roku. Już wtedy mocno sympatyzował z lokalnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości. W spółdzielni zatrudniony był jako konserwator, a ostatnio piastował stanowisko dozorcy. Gdy został radnym, przekonał do siebie władze spółdzielni i w sierpniu 2012 roku został jej wiceprezesem. Dobra passa minęła w czerwcu, gdy nowym przewodniczącym rady nadzorczej został Grzegorz Oracz, a na stanowisko prezesa powróciła Janina Zambroń. Jedną z pierwszych decyzji nowej rady nadzorczej było odwołanie Dariusza Bralskiego z funkcji wiceprezesa.

Podczas dzisiejszej sesji radni opowiedzieli się za tym, aby Dariusz Bralski pozostał w OSM.

Imienne wyniki głosowania:
Za (15): Norbert Dawidczyk, Tadeusz Giers, Edward Górecki, Jerzy Grabowski, Magdalena Jaworowska, Dariusz Maciak, Irena Nosek, Andrzej Rykowski, Michał Skowroński, Grażyna Sosnowska, Wiesław Szczubełek, Wojciech Zarzycki, Ewa Żebrowska-Rosak, Ryszard Żukowski, Maciej Kleczkowski.

Przeciw (3): Łukasz Kulik, Adam Kurpiewski, Waldemar Popielarz.

Wstrzymał się (1): Piotr Wierzba.

Sesja rady miasta odbyła się w środę 5 sierpnia.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady miasta (05.08.2015)

Wyświetleń: 10202
 
19:48, 05.08.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne