« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 27 września 2021 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Remont hotelu przy ul. Witosa wreszcie zakończony (zdjęcia)

Hotel przy stadionie miejskim, prowadzony przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej doczekał się oficjalnego odbioru. Zakończyły się długo wyczekiwane prace remontowe wewnątrz obiektu. Hotel czeka teraz na wyposażenie i będzie mógł przyjmować gości.

Mieszkańcy oraz osoby, które korzystały z usług hotelu Fortis, bardziej znanego jako hotel MOSiR, długo musiały czekać na zakończenie remontu obiektu. Przetarg na jego rewitalizację rozstrzygnięto już w 2013 roku. Jednak, jak informował prezydent, firma, która realizowała prace, nie wywiązała się ze swoich zobowiązań i zeszła z budowy na przełomie kwietnia i maja 2014 roku. 1 lipca tego samego roku miasto odstąpiło od umowy z wykonawcą i podjęto decyzję o wyłonieniu nowego wykonawcy, któremu udało się szczęśliwie doprowadzić zadanie do końca.

Budynek hotelu zyskał zewnętrzną klatkę schodową dobudowaną z lewej strony obiektu, zaś w środku przeszedł gruntowny remont, od wymiany posadzek, budowę ścianek działowych, tynkowania, malowania po wymianę lub wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej oraz teletechnicznej i ciepłowniczej.

- Przed nami olbrzymie zadanie i wyzwanie, aby oddać obiekt do użytku i aby zawitali do nas goście oraz wrócili starzy klienci. Budynek idealnie wpisuje się w otoczenie, w sąsiedztwie jest aquapark i stadion miejski, w niedalekim sąsiedztwie hala widowiskowo-sportowa. Liczę, że już w okresie wakacyjnym będziemy mogli przyjmować gości. Przed samorządem także duże zadania inwestycyjne i być może z naszej oferty skorzystają też przybywający do naszego miasta goście zewnętrzni. Naszym atutem jest doświadczenie i lokalizacja. Nie było naszą ambicją, aby był to obiekt trzy czy czterogwiazdkowy, ale kto był tu przed remontem musi przyznać, że dokonaliśmy wielkiego przeskoku - mówił podczas odbioru Robert Juchniewicz, dyrektor MZOS-TiIT.

Budynek jest dwupiętrowy, podpiwniczony, o powierzchni użytkowej 1 tys. 443 88 m2. i kubaturze nieco pona 5 tys. m3. Obiekt posiada obecnie 32 pokoje hotelowe dla 58 osób. Na najniższym poziomie piwnicznym znajdują się m.in. duże sale, które będą służyć wypoczynkowi i rekreacji. Być może znajdzie się tam stół bilardowy, piłkarzyki i dart do rzucania lotkami. Już teraz mogliśmy podziwiać salę relaksacyjną, w której na gości czeka jacuzzi. Na parterze znajdzie się recepcja. Nie zabraknie też małej restauracji, na użytek której już zabezpieczono pomieszczenia kuchenne i sanitarne. Kolejne piętra to pokoje hotelowe z łazienkami, a także pokój z łazienką przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Goście hotelowi z okien pokoi będą mogli podziwiać - z jednej strony - panoramę miasta oraz park wodny - z drugiej zaś stadion miejski.

Łączna wartość wykonanych robót opiewa na kwotę 1 mln 613 tys. 362,56 zł. Teraz budynek będzie czekał na wyposażenie. Jak zapowiedział prezydent Janusz Kotowski, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, być może już latem tego roku uda się oddać obiekt do użytku. Szacunkowy koszt wyposażenia hotelu oscyluje wokół kwoty 900 tys. zł.

Oficjalny odbiór hotelu nastąpił 8 marca.

Więcej na ten temat:
- Kosztowny remont hotelu MZOSTiIT przy ul. Witosa

Zobacz zdjęcia:
Odbiór hotelu Fortis MZOSTiIT (08.03.2017)

Wyświetleń: 5728
 
16:29, 08.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne