« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rewolucyjny projekt uczennic I LO (wideo)

Fot. kadr z filmuFot. kadr z filmuTrzy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce realizują projekt społeczny pod nazwą "Rewolucyjni Krytycy Reklamy", w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". W związku z przedsięwzięciem licealistki zaplanowały kilka zadań, które sukcesywnie mają zamiar realizować.

- Stworzyłyśmy nasz projekt, ponieważ zauważyłyśmy, że wszyscy spotykamy się z reklamą codziennie i w każdym miejscu. Nie jest już ona przecież zwykłą promocją produktu, ale prężnie rozwijającym się organizmem, którego wpływu na nas samych często nie dostrzegamy. Nie zauważamy, że kształtuje ona nasz charakter, światopogląd czy nasze wyobrażenia i ideały. A my zauważyłyśmy jeszcze jeden problem: kultura reklamy stacza się, atakując i obrażając jej odbiorców. Pomijając piętnowane już wyidealizowanie i sprzedaż sztuczności, coraz częściej pojawia się nachalność, seksizm, manipulacja. A przecież reklamy oglądają wszyscy, zarówno przedszkolaki, jak i emeryci. To, czego nauczymy się w najwcześniejszych latach, kreuje nasze późniejsze "ja" - wyjaśniają uczennice.

Dziewczyny wiedzą, że swoim projektem nie wywołają zbyt dużej rewolucji, ale chcą przynajmniej zaszczepić świadomość tego, jak ważna jest treść każdego pojedynczego spotu.

- Chcemy, by nasz projekt działał efektywnie, więc na liście naszych zadań znalazły się m.in. badania wpływu reklam na dzieci w wieku przedszkolnym. Planujemy również zrealizować sondę uliczną na terenie Warszawy. Zajęłyśmy się też organizacją trzech "Wieczorków reklamowych", na których regularni odbiorcy reklamy będą mogli podzielić się z nami swoimi odczuciami, podyskutować z innymi konsumentami reklam oraz - jeśli zaproszeni goście zaszczycą nas swoją obecnością - skonsultować się z samymi ich twórcami - planują licealistki.

Uczennice realizują projekt "Rewolucyjni Krytycy Reklamy" w ramach programu "Zwolnieni z teorii". To ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Wszyscy, którym uda się go dokończyć, otrzymają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostaną wyróżnieni prestiżowymi tytułami.

W skład grupy projektowej wchodzą: Kaja Jędrak, Klaudia Ciuchta i Patrycja Zaborowska. Działania licealistek można śledzić na Facebooku.

Wyświetleń: 3230
 
13:37, 05.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Michał B
16:08, 05.04.2017 r.
Super projekt. Popieram.🙂
ala
18:08, 05.04.2017 r.
brawo dziewczyny Mądry i pożyteczny pomysł. Życzę sukcesów i satysfakcji
o
19:13, 05.04.2017 r.
brawo dziewczyny! Kiedyś osiągnięcie sukces, mając takie pomysły w tak młodym wieku. Generalnie polecam wyrzucić czarne (bądź szare pudło) za okno. Od razu lepiej się w życiu robi :)
polo
07:02, 06.04.2017 r.
Życzę jak największych sukcesów temu projektowi i Wam dziewczyny! javascript:insertext(':smile:','short') Co raz więcej reklam, to nachalny i budzący niesmak chłam, bez liczenia się z reakcją odbiorców javascript:insertext(':crying:','short') Cieszy fakt, że młode pokolenie ma zdrowe podejście. Tak trzymać javascript:insertext(':smile:','short')
Wojtek
10:24, 06.04.2017 r.
Gdzie tu rewolucja? Naglowek jest mylacy
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne