« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rodzicu sprawdź, co twoje dziecko robi w sieci

Ostrołęcka policja apeluje do rodziców, aby prowadzili rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Ważne jest, aby interesowali się tym, jakie treści oglądają, z jakich stron internetowych korzystają i czy gry, w które grają, są dostosowane do ich wieku.

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że jeśli dziecko nie szwenda się po ulicach z kolegami, tylko siedzi w domu, to wszystko jest w porządku. Bardzo często dzieci spędzają długie godziny przed komputerem, a rodzice nawet nie mają pojęcia, co robią.

- Jeśli chcemy chronić nasze dziecko, to przede wszystkim powinniśmy interesować się tym, co robi korzystając z komputera, tabletu, czy też telefonu komórkowego. Tylko dzięki takiemu działaniu będziemy mogli w porę zareagować na różnego rodzaju zagrożenia, a zagrożeń wynikających z korzystania z internetu jest bardzo wiele - twierdzi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Rzecznik zwraca uwagę, aby uczulać dzieci, że nie mogą wierzyć we wszystko, co jest zamieszczone w szklanym ekranie oraz że nie mogą ufać osobom poznanym w internecie, spotykać się z nimi bez wiedzy dorosłych ani też wykonywać ich poleceń.

- Nauczymy dziecko, aby nie podawało swoich danych osobowych i nie opowiadało o rodzinie przypadkowej osobie zapoznanej w internecie. Zapewnijmy ich o swojej pomocy w przypadku zaistnienia niebezpiecznej sytuacji i o tym, że w każdej chwili mogą bez żadnej obawy zwrócić się do nas o pomoc - mówi Tomasz Żerański.

Jest wiele instytucji pomocowych. Jeśli coś wzbudzi nasze wątpliwości, bez wahania powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalistów. Problemy same się nie rozwiążą.

- Na rynku jest dostępnych wiele programów, które pomogą nam w kontroli naszego dziecka we wspomnianym zakresie np. poprzez blokowanie niebezpiecznych treści. Jednak musimy pamiętać, że kontrola nigdy nie może zastąpić edukacji i wychowania - zaznacza rzecznik Żerański.

Wyświetleń: 2460
 
13:40, 18.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

nauczyciel
05:51, 19.04.2017 r.
Sama prawda, patrzcie na to co się wokół dzieje, dziecko nie zje bez bajki itp..a to uzależnienie takie samo jak alkohol itp.
Masturbuje się
12:39, 20.04.2017 r.
Wali konia
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne