« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rozbudowa Galerii Bursztynowej głównym tematem obrad

Fot. Galeria BursztynowaFot. Galeria BursztynowaJeśli podczas najbliższej sesji radni przyjmą projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Galeria Bursztynowa" to nic nie będzie już stało na przeszkodzie, aby galeria zdecydowanie powiększyła swoją powierzchnię.

Właściciele "Galerii Bursztynowej" wystąpili z wnioskiem, aby na dwóch działkach przy ul. Rodziny Ulmów i ul. Goworowskiej o łącznej powierzchni ok. 3 ha, była możliwość budowy obiektów pow. 2 tys. m.kw. Obecnie nieruchomość jest o pow. użytkowej ok. 3 ha. Biorąc pod uwagę proponowane zmiany, będzie możliwość jej rozbudowy do 6 ha. Właściciele galerii zamierzają jednak przeznaczyć pod nową inwestycję działkę o wielkości prawie dwóch hektarów. Powstaną tam m.in. park handlowy, stacja paliw oraz myjnia samochodowa. Wizualizację rozbudowy przy ul. Goworowskiej zamieściliśmy w artykule: "Galeria Bursztynowa będzie większa".

- Planowane wyznaczenie terenów usługowo-handlowych, w tym obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, będzie służyło zaspokojeniu podstawowych potrzeb mieszkańców miasta i jego okolic w zakresie usług takich jak handel, gastronomia, kultura, administracja, hotelarstwo, sport i rekreacja, warsztaty rzemieślnicze, przychodnie i poradnie, itp., a także usług obsługi transportu kołowego - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały

Planowany termin otwarcia rozbudowanej "Galerii Bursztynowej" to jesień bieżącego roku.

Oprócz stałych punktów porządek obrad będzie obejmował rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
- określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce,
- przyjęcia "Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Ostrołęce na lata 2017-2023",
- określenia wysokości stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów,
- przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Bohaterów Warszawy" w Ostrołęce,
- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Galeria Bursztynowa" w Ostrołęce.

Sesja odbędzie się w czwartek 2 marca, początek o godz. 10.00.

Wyświetleń: 8397
 
12:10, 01.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ghj
11:14, 01.03.2017 r.
Drożyzna w tej galerii bursztynowej i tak tam nie chodzę na zakupy😐
zzz
11:34, 01.03.2017 r.
Po co obrady jak decyzja już podjęta
zzz
11:36, 01.03.2017 r.
Ostrołęka już i tak jest zniszczona przez 10 lat rządów Pisu
Anka PiSanka
11:51, 01.03.2017 r.
Dzień dobry Państwu! Witam cieplutko w Środę Popielcową!

Moi drodzy! Jako, że rozpoczynamy Wielki Post, to i początek tegorocznego Popielca okazał się "łzawy" i deszczowy. Myślałam, że cały dzień będzie taki, lecz już późnym rankiem, słoneczko, najpierw niemrawo, później coraz śmielej, zaczęło wyglądać spoza pierzastych cumulusów, stratocumulusów i cumulonimbusów... To dobrze, że popadało z rana. Oziminy będą dobrze rosły naszym rolnikom.
Pogoda w ten czas popielcowy iście wiosenna, skłaniająca do długich, romantycznych spacerów. Ja, swoją ciężką, zimową przyoblekę, odłożyłam już na dno szafy, wyciągając stamtąd lekki, jasny, płaszczyk wiosenny. Również w kąt szuflady powędrował wielki moherowy beret i ciężkie kozaki, a na mojej głowie pojawił się mały, drobny, fikuśny kapelusik, a na stopach - wiosenne pantofelki...

Byliście już w kościółku? Głowy posypane popiołem? Ja byłam. Ach, chyba jestem wielką grzesznicą, bo ksiądz tak obficie posypał mi głowę popiołem, że teraz mam praktycznie, nie czarne, lecz szare, "popielate" włosy... No nic, przede mną 40 dni postu - poprawię się...

Cóż mi pozostaje na te smutki i żale? Zakładam płaszczyk, kapelusik, pantofelki i... hajda do Galerii Bursztynowej...

Pozdrawiam...
Shopper
12:02, 01.03.2017 r.
Prowincjonalna galeria bez podziemnego lub piętrowego garażu . W zimę jak zgarną śnieg to zajmują nim miejsca parkingowe , których i tak nie jest wystarcająco. Musisz chodzić w katanie bo zimno , leje i pada na łeb . No cóżale kaska się zgadza !
obywatel gorszego sortu
12:22, 01.03.2017 r.
Nie robię zakupów w galerii, bo nie ma sensu.

Zawsze wyjazdy do Wa-wy ustawiam sobie tak żeby pokrywały się z akcjami promocyjnymi, w warszawskich galeriach są sporo większe rabaty jak u nas.
kupujący w Galerii Bursztynowej
12:37, 01.03.2017 r.
Uważam, że dobrze się stało, że w naszym mieście powstała Galeria. Jest to naprawdę bardzo trafna i dobra inwestycja, potrzebna zarówno miastu jak i mieszkańcom. Miastu, bo znakomicie zagospodarowano sporą ilość terenu z dobrą komunikacją. Wiemy, że jeśli nie powstałaby ta Galeria to mielibyśmy jakiegoś dewelopera i blokowiska. Poza znakomitą, nowoczesną, miastotwórczą budową mamy to, czego ludzie potrzebują - w jednym miejscu handel, usługi a także filiżankę kawy czy lody. Wbrew pozorom wszyscy lubimy "galeriować" i nie mamy się czego wstydzić.
I na koniec rzecz także ważna a mianowicie, z tego co wiem, nasza galeria to czysto polski, ostrołęcki kapitał. Żaden obcy, ale nasz rodzimy.
Oczywiście zawsze znajdzie się garstka malkontentów, którym nie podoba się także i nasza Galeria. Wolą oczywiście warszawską. Ale cóż za smutne byłoby życie, gdybyśmy się miedzy sobą nie różnili, także w kwestii naszej galerii :smile:
wo
13:44, 01.03.2017 r.
Nikt z miastowych nie robi zakupów w tej badziewiarni. Normalni ludzie raz miesiącu jadą sobie na spokojnie do Warszawy czy Olsztyna przy okazji zahaczając o teatr czy multikino. Ceny niższe, wybór większy, kultura na wyższym poziomie... W bursztynowej są niesprzedane ochłapy z większych galerii czyli bieda z nędzą dla okolicznych pastuchów z trzylitrową rejestracją.
wkurzony
14:00, 01.03.2017 r.
A może by najpierw mostem się zająć, dworzec PKS wyremontować albo nowy zbudować a nie tylko sklepy i sklepy.
Efka
15:37, 01.03.2017 r.
Popieram wkurzonego, wszak jak dojechać do galerii, gdy nie ma mostu ?
Józef
15:47, 01.03.2017 r.
do kupujący: czy uważasz, że jeśli polski kapitał, to od razu musi być uczciwy?, czy polski kapitalista sumiennie płaci swoim pracownikom, bez wahania uiszcza podatki nie ukrywając dochodów, w razie jakiegoś zagrożenia odda swój lokal i sprzęt na rzecz ogółu?, a poza tym myślę, że zaraz handel padnie, bo będzie zakaz w niedziele
Krzyś
16:20, 01.03.2017 r.
Własne potrzeby załatwiam sam i w du.pie mam troskę właścieli bursztynkowej o zaspokajanie potrzeb mieszkańców.Do tej pory były nie zaspokojone?! HIPOKRYZJA to mało powiedziane,altruiści za darmo będą mieszkańcom "robić dobrze"
16:40, 01.03.2017 r.
Jakie tam będą sklepy?
Hahaha
17:53, 01.03.2017 r.
Wkurzony co za leming, nie znający zasad ekonomi który nie ma pojęcia o życiu..
Fafa
18:41, 01.03.2017 r.
A czy bedzie salon masazu z full opcja?
Jimmy Choo
18:51, 01.03.2017 r.
Bardzo dużym problemem jest oderwanie się od rzeczywistości. Jeżeli są ludzie którzy uważają Ostrołękę za wielkie miasto, a mogło to być fajne nie duże miasto.
Po co te galerie są budowane skoro pustoszeją ulice Kilińskiego i Głowackiego, robi się ogólny nieład. Brak planów na przyszłość...
brexit
19:48, 01.03.2017 r.
Fafa @ 19:41, 01.03.2017
IP: *.*.32.159

"A czy bedzie salon masazu z full opcja?"

Tak juz właśnie PiSanka , wróciła ze szkolenia.Jej stary znajomy co to za PRL 1.0 parał się zarobkowo robieniem loda w liczbie mnogiej ,żeby zrobić mieszkańcom dobrze , udzielał jej niezbędnych instrukcji.Jeszcze tylko szkolenie BHP i możecie powoli zacząć przygotowywać się na niezapomniane wrażenia.
Jimmy Choo
20:07, 01.03.2017 r.
Zobaczymy kiedy tesco się wyprowadzi z galerii - tyle metrów kwadratowych - rok to max. Galerie wszystkim się podobają ale muszą na siebie zarabiać.
A miasto jest małe...
kupujący
20:53, 01.03.2017 r.
Galeria Bursztnowa to strzał w dziesiątkę. I nie opowiadajcie głupot, ze można było coś innego. Kiedy w sobotę śle i niedziele odwiedzam te nasza Bursztnowa to spotykam praktycznie przekrój mieszkańców Ostrołęki; i lekarza i sędzinę i panią sprzątająca moje biurko. Ludzie, dosyć obłudy. Galeria w Osttolece to strzał, nie w dziesiątkę, a w jedenastkę. I dwoma rękoma podpisuje się pod jej rozbudowa !!!
nn
21:58, 01.03.2017 r.
Galeria jest super :smile: brakuje mi tylko sklepu Louis Vitton może by po przebudowie sprowadzili do bursztynowej
sara
22:09, 01.03.2017 r.
Co za ...postawił tego molocha w środku miasta..Jakim trzeba być ograniczonym ,żeby w tym "przybytku" spędzać czas..Tam są wiecznie tłumy-łazicie jak te zombie,z gałami w telefonach,a potem na spotted :zobaczyłem dziewczynę,ładna ,ale jestem tchórzem i bałem się odezwac.A co w molochu jest?Spożywczy,kilka sklepów z ciuchami,żarcie z kubła i tyle.Sens waszego istnienia.Moloch dla motłochu,któremu nic innego niż sklep do szczęścia niepotrzebne.Ubóstwo umysłowe wszędzie..
do kupujący
22:16, 01.03.2017 r.
Strzał w dziesiątkę?Każdą sob i niedz spędzasz w galerii?Ale musisz miec ciekawe życie skoro nie masz nic lepszego do roboty...Tylko pozazdrościć .Rozpływaj się dalej w zachwytach nad rozrywką dla ograniczonego ludu,którego intelektualnie nie stać na nic więcej..
Czytelne
07:19, 02.03.2017 r.
Wieś Ostrołęka to jest totalny zaścianek. Psy du.pami szczekają. Po cholere ta galeria jak tam tak drogo a jak są promocje to jeszcze drożej. Z tego co widzę to jest miejsce spotkań gimbusów. Tak jak przedmówcy wolę pojechać raz na jakiś czas do wawy na prawdziwe promocje niż wspierać tych złodziei.
Wujaszek
19:11, 02.03.2017 r.
Glowny temat to galeria? A co z mostem ja sie pytam... ?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne