« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje oazowe (wideo)

Fot. FacebookFot. FacebookW nowoczesny i pomysłowy sposób członkowie Ruchu Światło-Życie czyli tzw. oazy zapraszają wszystkich wiernych do udziału w wakacyjnych rekolekcjach. Młodzi katolicy nakręcili film wideo, w którym zachęcają do wspólnych spotkań i modlitwy.

W rolach głównych wystąpili w filmie ostrołęczanie związani z kościołem oraz oazą, a także ks. Dawid Rosiński z kościoła farnego. Nagranie było realizowane m.in. w pobliżu największych ostrołęckich parafii czy na placu parafii pw. Zbawiciela Świata itp.

- Zapraszamy cię na rekolekcje oazowe, organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej. Organizujemy 15-dniowe rekolekcje wakacyjne oraz oazy modlitwy dla dzieci i młodzieży. W tym roku organizujemy Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi i Oazy Nowego Życia wszystkich stopni w trzech turnusach - czytamy na stronie FB.

Oaza to ruch katolicki zrzeszający i formujący dzieci, młodzież i całe rodziny, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich. Założył go ks. Franciszek Blachnicki w 1954 roku. Działania formacji Ruchu Światło-Życie skupiają się na kształtowaniu postaw chrześcijańskich a także ożywianiu wspólnot parafialnych i całych diecezji. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe), które z języka greckiego znaczą tyle co światło i życie, krzyżujące się na literze omega, która symbolizuje Ducha Świętego i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Zobacz w jaki sposób młodzi chrześcijanie zapraszają do włączenia się w rekolekcje wakacyjne. Zapisów na spotkania modlitewne młodych można dokonać na stronie Ruchu Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej. Dołącz też do oazy na Facebooku.

Wyświetleń: 4672
 
10:06, 17.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

qwerty
09:33, 17.04.2017 r.
Szkoda tylko, że forma rekolekcji jest dostosowana do młodych, którzy już uczęszczają regularnie na Msze i najczęściej działają we wspólnocie, formują się poprzez lekturę Pisma świętego, czują działanie Boga w swoim życiu. Natomiast ciężko byłoby pewnie tam wysłać młodego, który może jest na jakimś rozstaju dróg, szuka swojego miejsca wśród rówieśników, może jest poraniony albo wpadł w złe towarzystwo rówieśników, nie wie co to codzienna modlitwa i czytanie Pisma świętego a jednak rokuje jakąś nadzieję... Pomyślcie może Państwo o zorganizowaniu takiego wyjazdu...
Ona
11:06, 17.04.2017 r.
Nie zgodzę się. Pojechałam na oazę jako niepraktykujacy katolik. Była to dla mnie forma kolonii i bardzo mile się zaskoczyłam. Tam odkryłam Boga, tam poczułam potrzebę dotykania się z nim. Bardzo brakuje mi tego klimatu i tych ludzi gdy już jestem dorosła
@Ona
11:33, 17.04.2017 r.
jeśli jesteś żoną to Domowy Kościół a jeśli nie to działa wiele wspólnot w Ostrołęce :wink:
Oazowicze
13:14, 17.04.2017 r.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w tworzenie filmu, a nie zostali wymienieni z imienia i nazwiska:
Patryk Majewski
Aleksandra Majewska
Katarzyna Majewska
Michał Jeziorkowski
Dominik Kędzierski
Katarzyna Strzeszewska

Brawa dla was!
NARODOWIEC
21:37, 17.04.2017 r.
A ja przestrzegam tych, którzy jeszcze są katolikami, przed uczestnictwem w tego rodzaju zlotach. Można tam tylko stracić Wiarę a w następnej konsekwencji stać się ateistą a nawet zapełnić szpital psychiatryczny. To nie jest żadna duchowość tylko uczucia i trans - podobnie jak na meczu czy koncercie typu woodstock - przyprawione trucizną potępionej doktryny.
Bez
06:22, 18.04.2017 r.
Narodowiec. Biednys ty... Tyle złego widzisz....współczuję Ci.
Do narodowiec
18:32, 18.04.2017 r.
Zazdroszczę rzetelnej argumentacji ;)
Emm
19:34, 18.04.2017 r.
Chciałabym powiedzieć, że gdyby nie oaza, pewnie teraz byłabym w towarzystwie osób które już od początku gimnazjum piły i paliły. A jak woadomo z jakim przystajesz takim się stajesz. W oazie znalazłam przyjaciół którzy ciągną mnie ku górze. A jeśli chodzi o kwestię wiary.. wcześniej myślałam, że jestem religijna bo zawsze w niedzielę i święta byłam w kosciele. W oazie zobaczylam czym jest prawdziwa wiara. Polecam serdecznie! :)
Ola
19:44, 18.04.2017 r.
Z całego serca polecam wyjazd na takie rekolekcje. Jest to idealna forma aby czas wakacji wykorzystać w sposób bardzo wartościowy. Nie tylko relacje z Panem Bogiem stają się bliższe i głębsze,ale właśnie tam zawierają się prawdziwe przyjaźnie! Do tego widok gór przed 15 dni,cudo! ZACHĘCAM !!
Dominika
19:49, 18.04.2017 r.
Polecam! Naprawdę warto! Potwierdzone info;-)
Biedronejszyn
19:58, 18.04.2017 r.
Przygoda, która zamieniła się w życie. Warto spróbować ;)
NARODOWIEC
20:39, 18.04.2017 r.
Większość moich znajomych byłych dawnych oazowiczów jest dziś ateistami, choć niektórzy jeszcze katolikami z metryki. Cóż to za dobre dzieło, w którym są stopnie wtajemniczenia na wzór masoński? Tak jest w każdej sekcie.
.
21:22, 18.04.2017 r.
U narodowców w ONRze przedewszystkim... xD
22:27, 18.04.2017 r.
Wspaniały ruch! Wspaniali ludzie <3
NARODOWIEC
23:10, 18.04.2017 r.
Jeszcze raz przestrzegam przed tym ruchem - jest to pierwszy krok do apostazji, Dzisiejsi zielonoświądkowcy i inne sekty protestanckie to w większości byli katolicy a znaleźli się tam stopniowo, tracili Wiarę prawdziwą poczynając od oaz właśnie. Oazy to od początku duchowość protestancka, ubrana dla niepoznaki w sentymentalną maryjność.
.
06:12, 19.04.2017 r.
Tia... W Ostrołęce oaza od 40 lat silna a protestantów prawie wcale. Coś nie wyszło. .. ?

Na mszach trydenckich i u narodowców jeszcze więcej oazowiiczow....
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne