« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka pytań: dla kogo pojemniki na segregowane odpady?

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mam pytanie odnośnie segregacji odpadów. Czy jak nie jestem mieszkańcem danej ulicy, na której stoją kosze na plastik, papier czy szkło, to mogę wyrzucić tam posegregowane odpady?

Czy te kontenery są dla wszystkich mieszkańców Ostrołęki, którzy segregują odpady czy tylko dla mieszkańców danego osiedla czy ulicy na której są zlokalizowane kosze? Czy mieszkańcy płacą ogólnie za wywóz tych odpadów, czy każda ulica lub spółdzielnia oddzielnie?

Odpowiada Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce:
Na terenie naszego miasta znajdują się ogólnodostępne kontenery na odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych. Opisane przez czytelnika pojemniki na odpady zmieszane i odpady zbierane selektywnie należą do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Zostały zakupione przez samorządy spółdzielni i wspólnoty, które realizują obowiązki właściciela zapisane w ustawie o utrzymaniu porządku i czystości w gminie oraz prawie lokalnym. Selektywna zbiórka odpadów jest prowadzona bezpośrednio od właścicieli nieruchomości, na których są wytwarzane odpady. Zgodnie z lokalnymi przepisami prawa odpady zbierane selektywnie mieszkańcy przekazują odbiorcy w odpowiednich pojemnikach lub workach do selektywnej zbiórki.

Wyświetleń: 2906
 
12:54, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

właściciel pojemnika
12:10, 29.04.2017 r.
Zrozumiałeś ????!!!!!!
Pewnie gdzie nie pójdziesz to zawsze na krzywy r.y.j się załapujesz . Myślałeś że tu tak samo się załapiesz .
kaktus
15:18, 30.04.2017 r.
Hmm, zastanawiam się, w jaki sposób piszący tę skargę, do tej pory pozbywał się odpadów, skoro nie wie, kto płaci za ich wywóz.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne