« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: jak przejeżdżać przez próg zwalniający? (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów: Jestem mieszkańcem ulicy Jaracza. Z okna mojego mieszkania mam widok na przejście dla pieszych między blokiem nr 8 a Gimnazjum nr 2. Na środku tego przejścia jest wysepka, a na niej po obu stronach ustawione są znaki nakazujące jazdę prawym pasem.

Tylko te znaki nakazują jazdę już za przejściem. Moje pytanie jest takie: czy przez to konkretne przejście mogę przejeżdżać prawym i lewym pasem?

Odpowiada Grzegorz Milewski, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce:
Na ulicy Jaracza w miejscu wskazanym przez czytelnika wyznaczone jest przejście dla pieszych, na którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką. Przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwukierunkowej, na której znajduje się po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku jazdy.

Na wysepce po obu jej stronach (dojeżdżając z każdego kierunku ruchu) dostrzeżemy znak C-9, czyli nakaz jazdy z prawej strony znaku. Zgodnie z paragrafem 35 ust. 1 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych znak ten zobowiązuje kierującego do ruchu w kierunku zgodnym ze strzałką.

Biorąc pod uwagę oznakowanie pionowe jak i poziome przez przejście dla pieszych, można przejeżdżać tylko z prawej strony wysepki tak, jak wskazuje umieszczony znak nakazu.

Wyświetleń: 2644
 
12:52, 29.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ja
11:14, 29.04.2017 r.
zamiast szukania taniej "sensacji", bo nie wiem czy tak to mozna nazwac, przekrecilbys czlowieku znaki o 180 stopni, ktore pewnie przeszkadzaly jakims gimnazjalistom po piwie...zachodu mniej niz pisanie skargi, a za to jaki pozytek yhhhh plakac sie chce
Oo
11:17, 29.04.2017 r.
Czy zamiast tego potoku słów i to ciężkiego tekstu dla niektórych tu czytających, nie łatwiej było napisać:
Mamy tu kolejny przykład lennictwa zarządcy dróg w Ostrołęce, który nie pilnuje poprawności znaków, nie sprawdza czy ktoś nie obrócił znaków (jak na przykładzie w artykule) i nie weryfikuje nieprawidłowo ustawionych znaków w innych miejscach w mieście.

A pytanie czytelnika jest ironiczne, choć nie ustrzegł się tego, że nawet obrócone znaki pokazują właściwe strony poruszania się na jezdni.

PS
Który z urzędników od siedmiu boleści pozwolił zrobić tak niechlujny i nietrwały próg zwalniający?
Może niech płaci z własnej kieszeni za częste remonty tego partactwa na drodze i ewentualne wypadki pieszych na przejściu oraz pojazdów dwuśladowych i jednośladowych na jezdni ?
Elo
11:44, 29.04.2017 r.
Jakis glupio madry cwaniaczek pisal ta skarge
Obserwator
11:51, 29.04.2017 r.
Autor tekstu jest jakiś nierozgarnięty! Na pierwszy rzut oka widać jak ktoś zrobił sobie "psikus" i odwrócił znaki o 180 stopni. Autorze skargi, a czy nie widzisz linii ciągłej (a właściwie obszar wyłączony z ruchu) przed wysepką? Więc jak byś chciał przejechać wysepkę z lewej strony? W Polsce mamy ruch prawostronny tak dla przypomnienia.
Zajmij się rzeczami pożytecznymi przykry społeczniaku :laughing: :laughing: :laughing:
A
17:02, 29.04.2017 r.
Toć b-9 to zakaz wjazdu rowerem
A
17:05, 29.04.2017 r.
Na wysepce po obu jej stronach (dojeżdżając z każdego kierunku ruchu) dostrzeżemy znak B-9, czyli nakaz jazdy z prawej strony znaku
x
06:37, 30.04.2017 r.
Jak znaki ktoś pozamienia miejscami to będą tak pozamieniane i pare lat aż ktoś fotę zrobi i tu umieści i dopiero instytucja za oznakowanie odpowiedzialna zajarzy by jechać na oględziny tematu, kogo oni tam zatrudniają że o takich sprawach nie wiedzą najwcześniej, co za gamoń im pensje płaci?
Bismarck
07:26, 30.04.2017 r.
To jest właśnie typowy posiadacz prawka z ostrołęki (nie mylić z kierowcą bo to obraza dla kierowcy porównywać go z WO czy WOS) taki drogowy janusz. Zero logicznego myślenia tylko wypisuje takie głup-oty na publicznych portalach. I weź się tu nie śmiej z kurpiowskiego rozumowania. Trzeba było zapytać dzieci z piaskownicy one by wiedziały. Człowieku ośmieszasz takimi pytaniami cały ten gałganiarski region.
Jadźka
07:57, 30.04.2017 r.
.


Facet zrobił sobie jaja a głąbowaci "fachowcy" z powiatu komentują.
Teraz czyta i się z was śmieje! :laughing: :laughing: :tongue:


.
x
08:32, 30.04.2017 r.
Żyjemy w wariackich czasach, przysłowiowe wariatkowo jest dzisiaj dla normalnych...
xxx
11:17, 30.04.2017 r.
ja bym ominął i pojechał codnikiem :laughing:
kaktus
15:31, 30.04.2017 r.
Hmm, no ktoś napisał ironiczny tekst, przy okazji podpowiadając zainteresowanym, że oznakowanie jest nieprawidłowe, a już odezwały się "fachury", które nie mają bladego pojęcia, co to jest i do czego służy ironia - ludzie, myślcie, to nie boli ;)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne