« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: młodzież dewastuje zabawki, bo brakuje ogrodzenia

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałabym zwrócić uwagę władz miasta i dyrekcji Przedszkola Miejskiego nr 13, na którego terenie od kilku dni młodzież dewastuje nowo zainstalowane zabawki na placu zabaw.

Kilka dni temu rozpoczęło się przygotowywanie terenu pod instalację nowych zabawek na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 13. Przez zniszczone ogrodzenie na teren przedszkola wchodzi młodzież oraz dzieci ze szkół podstawowych. Zabawki, choć nowe i dopiero instalowane, są już niszczone. Dzieci wskakują na nie i nie szanują ich.

Proszę, aby władze miasta i przedszkola zajęły się tym problemem. Od września przedszkolaki wrócą do swojego przedszkola, a zabawki będą już zdewastowane.

Mieszkańcy okolicznych bloków zwracali uwagę młodzieży, ale niczym to nie skutkuje. Dorośli są wręcz szykanowani, wyzywani i wyśmiewani. Proszę o zainteresowanie się tym problemem. Niszczone są nasze wspólne, publiczne pieniądze ze szkodą dla najmłodszych mieszkańców Ostrołęki.

Mama przedszkolaka

Wyświetleń: 4429
 
14:36, 12.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ja
13:05, 12.07.2017 r.
Jakim trzeba być zerem żeby niszczyć swoje okolice
Widz
14:04, 12.07.2017 r.
A czy przypadkiem nie miały być te zabawki dostępne dla wszystkich z okolicy? Bo coś mi się kojarzy, że 13-tka brała udział w budżecie obywatelskim i chociaż zajęła 4 miejsce to miało dla niej również starczyć kasy.
Widz
14:05, 12.07.2017 r.
Jedynie o co można się postarać to regulamin i zakaz wstępu dla dzieci powyżej 13-tego roku życia.
Gość
14:25, 12.07.2017 r.
Byłby dostępny żeby przychodziły dzieci się bawić. A nie bydło tratujące wszystko co stanie na ich drodze.
14:31, 12.07.2017 r.
Nic dziwnego ze dzieci ciągnie do nowych, pieknych, innych zabawek jak na placu zabaw dostepnym dla wszystkich jest tak obskurnie, stare, brzydkie a do tego niebezpieczne juz zabawki tylko strasza. Dlacczego nikt nie pomyślał tez ze dzieci jak zobacza sliczne, kolorowe, niwe zabawki to beda chcialy tam pojsc. Poza tym uwazam ze te zabawki powinny byc ustawione blizej wrzesnia przed rozpoczeciem roku szkolnego to wtedy niek by tam az tak nie zagladal bo byloby oko i nauczycieli i dyrekcji przedszkola...
ta
14:42, 12.07.2017 r.
co to za mama co nie wie, ze dzieci w przedszkolu nie maja wakacji?
do Widz
14:47, 12.07.2017 r.
Zabawki mają być dostępne dla dzieci, które bawią się tam pod opieką osoby dorosłej, a nie dla małoletnich wandali, którym największą frajdę sprawia niszczenie wszystkiego co da się zniszczyć i jeszcze więcej. Borykam się z tym problemem więc wiem o czym mówię. Nie maja oni problemy z włożeniem swojej energii w kopanie butami , rzucanie piaskiem, skubanie tartanu i elementów placu itp. Zbyt dużo trudu jednak kosztuje wyrzucenie do kosz torebki po chipsach, patyczka po lodach czy butelki (tudzież, o zgrozo, puszki po piwie). Jedyny sposób to monitoring, który jednak niestety kosztuje.
18:18, 12.07.2017 r.
Do ta: Przedszkolaki tez maja wakacje, akurat w tym roku przedszkole nr13 nie ma dyzuru. Taka oto mama ze wie...
biu
20:02, 12.07.2017 r.
Zakaz goni zakaz na osiedlach. Wszędzie widnieją zakazy grania w piłkę i nie deptać trawników , a miejsce wokół bloków służy do tego żeby wyprowadzać psy :crying:.
Najlepiej żeby młodzi ludzie całe dnie spędzali przed kompem lub najeb.. się , używali innych używek :crying:
Zawistny narodzie pomyśl trochę :angry:
Kat
20:51, 12.07.2017 r.
Zgadzam się w 100% z biu... Likwidowane są piaskownice bo osobom, których dzieci dorosły hałas przeszkadza (zapomina jeden z drugim jak jego dzieciak darł się pod blokiem), wszędzie zakazy, a potem to gadanie jakie te dzisiejsze dzieci złe tylko komutery, tablety

A co ma biedny robić jak nic nie wolno bo się komuś wiejskie życie marzy w centrum miasta
Ola
20:55, 12.07.2017 r.
To lepiej niszczyć zabawki place zabaw drzewa i krzewy... są boiska jak również miejsca do zabawy ale nie lepiej niszczyć piaskownice ławki klatki schodowe itp...zawsze dzieci się bawiły w roznych miejscach ale to była zabawa a nie wandalizm. Proszę przejść się na plac zabaw np. na ul. Dzieci Polskich...Nie dość, że zabawki iście z PRL to jeszcze mnóstwo śmieci potluczonych butelek. Czasem warto pomyśleć czy w takich miejscach chciałoby się spędzać czas z małymi dziećmi...jak się będzie miało potomstwo w przyszłości
ja
04:43, 13.07.2017 r.
obraz z wczoraj na placu zabaw przy Buczka: troje "dzieciaczków" strzela do okien plastikowymi kulkami, ale efektu nie ma, więc zaczynają strzelać do dwóch dziewczyn, które ratują się ucieczką... ale piękna zabawa, rodzicom gratuluję wychowania swoich pociech i oby tak dalej, i wywalczcie jeszcze więcej przywilejów, "dzieciaczki" na pewno wyrosną na wartościowych ludzi...
Jadzia
04:58, 13.07.2017 r.
mlodziez to tez dziecmi tylko starsze dlaczego nie ma zadnych miejscowek dla nich starsze dzieci tez sie lubia bawic . :sad: :wassat:
Ola
06:18, 13.07.2017 r.
Starsze dzieci jak tak napisałaś bawią się w Galerii ...stałe miejsce spotkań czy pozdrowień na Internecie...Starsze dzieci nie widzą świata poza telefonem, który towarzyszy im w dłoni czy też na stoliku jaj piją cole...oczywiście są starsze dzieci, które grają w piłkę chodzą na basen itp i za to im chwała i cześć bo mają swoje zainteresowania A nie tylko robienie z ukrycia zdjęć i spędzanie czasu w nosie w smartfonach...
On
12:02, 13.07.2017 r.
Jak ich wychowacie, takich macie...
Mural
07:09, 14.07.2017 r.
To brak wychowania a nie płotu. Wandalowi nawet najwyższy płot nie przeszkodzi. Regulaminami się podetrze.Policja powinna postawić monitoring i znudzonym dawać prace miejskie.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne