« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: płacą kartami zakupowymi MOPR za alkohol

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mam zarzuty wobec Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Wprowadzone zostały karty płatnicze, za które, jak się okazuje, można zakupić także alkohol. Czy dyrekcja ośrodka zaradzi temu problemowi?

Proszę panią dyrektor o wyjaśnienia, bo MOPR wprowadził karty płatnicze za które można w każdym sklepie, który posiada terminal bankowy, kupić alkohol. Przecież te pieniądze powinny być dla potrzebujących pomocy, a nie dla alkoholików. Czy dyrekcja ma zamiar coś zrobić z tym problemem?

Odpowiada Elżbieta Mierzejewska Nicewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce:
W wyniku przeprowadzonego postępowania o zamówienie publiczne zawarto umowę na "Dostawę i realizację kart zakupowych w formie elektronicznej dla osób uprawnionych - klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce" z Sodexo Benefits and Rewards Services Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W przeprowadzonym postępowaniu zamawiający wymagał, aby karty zakupowe nie upoważniały klientów MOPR do zakupu produktów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Na podstawie zawartej umowy karty zakupowe służą do nabywania przez naszych klientów niżej wymienionego asortymentu:
- artykułów spożywczych, w tym warzywa, owoce, mięso i produkty mięsne,
- środków czystości,
- środków higieny osobistej.
Zgodnie z umową, karty zakupowe nie upoważniają klientów MOPR w Ostrołęce do nabywania produktów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Ponadto na karcie zakupowej jest zawarty zapis "zakaz płatności kartą za alkohol i wyroby tytoniowe". Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zwróci się do firmy, z którą zawarto powyższą umowę, o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i wzmożenie nadzoru nad realizacją kart zakupowych. Jednocześnie informujemy, iż MOPR w Ostrołęce dołoży wszelkich starań, aby opisana sytuacja w przyszłości nie miała miejsca. W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z uprzejmą prośbą do pracowników placówek handlowych realizujących karty zakupowe, o zwrócenie szczególnej uwagi na zakupione produkty przez klientów legitymujących się powyższą kartą.

Wyświetleń: 7730
 
10:03, 17.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Do Pani Dyrektor
08:29, 17.04.2017 r.
Ale "kocopoły" w tej odpowiedzi. Czy Pani myśli ze tu są ludzie ze średniowiecza? Proszę Panią! Takie durne odpowiedzi. ... aż ręce opadają. ...
Kasiaaaa
09:27, 17.04.2017 r.
Nie rozumiem jak można sprzedać alkohol, jak klient płaci tą kartą? Pracuje w markecie i my jako pracownicy mamy zakaz sprzedaży alkoholu czy papierosów jeżeli ktoś płaci tą kartą. Pracownicy sklepów powinni zwracać uwagę na to co i komu sprzedają
Per anno
09:28, 17.04.2017 r.
Niech rozwiążą tę instytucję. A beneficjenci do pracy, zakasać rękawy. Jeszcze tego brakuje żeby mops grille sponsorował menelom.
Ppp
10:52, 17.04.2017 r.
Przeciez od dawna tak jest. Kiedys przechodzilem kolo kasy w moprze to polowa klientow tam ledwo stala tacy nabuzowani , a druga polowa zulerki czekala przed moprem.

Dawac jakies talony na jedzenie, artykuly higieny itp a nie sponsoring chlania, od czego ta instytucja wogole jest? Tyle pieniedzy marnowac na balangi meneli zamiast przeznaczyc to na ludzi ktorzy naorawde potrzebuja na chleb.
🐋
12:48, 17.04.2017 r.
Tak samo jak te 500+
Poj.bało co niektórym w głowach .
Matki zamiast brać się za robotę żeby im d.py nie rosły ,to liczą tylko na darmową kasę. A za kasę jak nie stolarka ,to paznokcie i te inne hu..Stwarza .
Za robotę się wziąć kobiety.
A matki i ojcowie którzy chorują nie dostają na jedno dziecko !
15:02, 17.04.2017 r.
500 na dziecko, za cierpienie kobiety nalezy co najmiej 3000tys za rok mordegi z brzuchem I 3 lata za odchuwek.
pol
15:30, 17.04.2017 r.
jedzenie za darmo dla pa.toli a ja w robocie muszę zap.......... nikt za bumelanctwo mi nie zapłaci
Xcv
19:31, 17.04.2017 r.
A od kiedy terminal płatniczy wie za co pobierane są pieniądze? X-D
olo
21:03, 17.04.2017 r.
Terminale przy kasach samoobsługowych w Tesco to z pewnością odrzucą transakcje takimi kartami hahaha
Andrzej
10:59, 18.04.2017 r.
To jakaś paranoja żeby płacić komuś za rodzenie dzieci. Dla mnie wychowanie i zapewnienie bytu dzieciom to mój święty obowiązek i nie oczekuję od nikogo pomocy. Jak miałem małe dzieci to szkoda mi było wydać 2 zł na piwko a złotówkę oglądałem z każdej strony zanim wydałem.
Do danel
11:49, 18.04.2017 r.
Wyjaśnij, proszę, co to jest "odchuwek" 😂
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne