« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: Ścieżka rowerowa w Nowej Wsi pozostawia wiele do życzenia (zdjęcia)

Ścieżka pieszo-rowerowa w Nowej Wsi Wschodniej (gm. Rzekuń) pozostawia wiele do życzenia.
- Ta droga rowerowa to nic innego jak pobocze o szerokości kilkudziesięciu centymetrów - twierdzi Piotrek, rowerzysta z Ostrołęki. - W tym przypadku nawet jedna osoba ma problem z przejazdem.

Rowerzyści twierdzą także, że ścieżka nie należy do najbezpieczniejszych.
- Trzeba strasznie uważać, gdyż pobocza się obsuwają - wtrąca się inny rowerzysta. - W pewnym momencie na środku pasa pojawia się hydrant. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Okazuje się, że o poszerzeniu ścieżki nie ma mowy. Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce twierdzi, że zadanie polegało na przebudowie ciągu głównego Teodorowo - Susk - Rzekuń oraz na lokalnym zabezpieczeniu krawędzi drogi w terenach zabudowanych.

- Wykonane zabezpieczenie pobocza masą mineralno- bitumiczną ma szerokość zmienną, zależnie od szerokości posiadanego pasa drogowego - mówi Wojciech Zając, dyrektor ZDP w Ostrołęce.

Jak się okazuje wszystkiemu winni są właściciele gruntów sąsiadujących z przebudowywaną drogą, którzy nie wyrazili zgody na poszerzenie. To następnie znalazło odbicie w projekcie i złożonym wniosku o dofinansowanie.

- Wybudowanie ścieżki pieszo- rowerowej wymaga poszerzenia pasa drogi chociaż z jednej strony o szerokość 2 m, gdyż taka jest minimalna szerokość ciągu pieszo-jezdnego - mówi dyrektor Zając. - Podczas rozmów z mieszkańcami nie uzyskaliśmy nawet zgody na poszerzenie wybudowanego dodatkowo poza kontraktem chodnika dla pieszych.

Dlatego też nie ma szans, aby dotychczasowa prowizoryczna stała się pełnowymiarową ścieżką. Rowerzyści oraz piesi nie mają więc wyjścia - muszą zachować ostrożność.

Przypomnijmy. Przebudowa ciągu drogowego Teodorowo - Susk - Rzekuń była realizowana w latach 2009-2010 przez PBK Łomża. Łączna kwota wyniosła 4.587.906,08 zł, z czego udział środków unijnych wyniósł 3.899.720,16 zł., a pozostała kwota to udział powiatu ostrołęckiego. Roboty rozpoczęto 21.09.2009 r. zaś zakończono 23.09.2010 r.

Zobacz zdjęcia:
Ciąg pieszo-rowerowy w Nowej Wsi Wschodniej

Skrzynka skargMasz problem? Pytanie? Skargę? Pomysł? Napisz! redakcja@moja-ostroleka.pl, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zamieść wpis na naszym forum.

Wyświetleń: 1083
 
10:32, 10.08.2011 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne