« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: sterta śmieci ogromna jak Karpaty

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Doga redakcjo, w 2016 roku umieściliście informację, że MPK nie dostało pozwolenia na dalszą pracę. Jestem mieszkanką miejscowości Goworki. Z mojego okna widać zakład MPK. Powstaje tam sterta śmieci ogromna jak Karpaty. Firma ciągle sortuje, zwozi i nie zabezpiecza śmieci.

Folie latają po całej okolicy. Ptaki i inne zwierzęta roznoszą wszystko dookoła. Jak można tak przymykać oko na taki fakt, że cała okolica wygląda jak śmietnisko. W 2016 roku MPK paliło się dwa razy, gdzie nie posiadało takich ilości odpadów, jak wiemy. Pożar było bardzo ciężko ugasić, a całe zanieczyszczenie powietrza poszło z wiatrem na Ostrołękę. Proszę o zainteresowanie tą sprawą, bo nikt się tym nie interesuje, a liczba ciężarówek, które dowożą śmieci ciągle wzrasta.

Odpowiada Elżbieta Rudnicka, dyrektor administracji MPK Pure Home:
Odpady są dostarczane do sortowni w zamkniętych samochodach, nie wydostają się one na zewnątrz. Każdy zgłoszony przypadek wydostania się odpadów poza teren sortowni jest przez nas uwzględniany i ekipa pracowników usuwa ewentualne zanieczyszczenie w okolicy. Co do pożaru, to chcielibyśmy podkreślić, że spaleniu uległy odpady przetworzone - cenne paliwo alternatywne i surowce wtórne oraz urządzenie do produkcji paliwa alternatywnego.

Wyświetleń: 4105
 
00:12, 04.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

hmmm
08:11, 04.03.2017 r.
ludzie odp.....dolcie sie id tej firmy bo ludzie straca prace i zaczna odkadac chalupy tego chcecie
WO
08:46, 04.03.2017 r.
Po zamknięciu MPK miejska sortownia nie wytrzyma jednego dnia
Znam sie
11:19, 04.03.2017 r.
Potwierdzam. Gdyby ktokolwiek wykazal sie jakimkolwiek myśleniem lub jego przejawem to mógłby zrozumieć, ze skoro w jednej prywantej firmie jest tyle smieci, w drugiej miejskiej firmie jest podobnie yo na litosc Boską gdzie to wszystko mialoby sie pomiescic w samej sortowni miejskiej. Zmieniło by sie tylko oczernianie firmy prywatnej na instytucje panstwowa. Myslcie, to nie boli! Surowcow do segregowania jest tak,duzo, ze spokojnie wystarczy dla obu zakladow. Nikt z nas nie chce patrzec na smieci, nikt nie chce czuc ich zapachu, ale ktos musi sie tym zajmowac! Skoro tak Wam to przeszkadza, to nie produkujcie odpadow cwaniaki.. od siedmiu bolesci. Wtedy nie bedzie problemu firm smieciowych. Zalosne to jest! Pracy starczy dla obu zakladow i kazda srednio myslaca malpa o tym wie, a Ty Ostroleczaninie? Nadal nie rozumiesz!
ble
23:59, 04.03.2017 r.
bu raki byliście w karpatach
nasze śmieci
18:54, 05.03.2017 r.
Schować śmieci do piwnic i nie będzie ich w sortowni. A do piwnicy wpuścić krasnoludki :)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne