« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: strzelanie z wiatrówki na terenie Ostrołęki

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Chciałbym się dowiedzieć, na jakich terenach Ostrołęki strzelanie z wiatrówki (broń o mocy kinetycznej poniżej 17J) jest dozwolone. Jak wiemy, wiatrówki są w Polsce powszechnie dostępne bez zezwolenia. Nie do końca jest dla mnie wiadome, w jakich miejscach można z nich strzelać bez narażania się na konsekwencje prawne.

Czy można z taką bronią iść przykładowo nad rzekę w okolice wału i tam po upewnieniu się, że nasza rozrywka nie zagraża czyjemuś zdrowiu lub życiu strzelać do tarcz, kulochwytów czy puszek?

Odpowiada Eugeniusz Gorczyca, prezes KSS "Obrońca" Troszyn:
Według art. 45. Ustawy o broni i amunicji "broń palna oraz inna broń zdolna do rażenia celów na odległość może być używana w celach szkoleniowych i sportowych tylko na strzelnicach".

Wiatrówka o energii kinetycznej poniżej 17 J nie jest bronią w myśl przepisów Ustawy o broni i amunicji. Nie oznacza to, że możemy strzelać, gdzie się nam podoba. Przede wszystkim chodzi o zachowanie warunków bezpieczeństwa. Nie możemy stwarzać zagrożenia dla siebie i dla innych. Strzelamy do tarcz lub innych celów reaktywnych ale nie do butelek, drzew, zwierząt itp. Możemy strzelać na własnym terenie lub innym, ale za zgodą właściciela.

Wyświetleń: 5898
 
12:47, 08.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

:)
15:26, 08.04.2017 r.
Najbezpieczniej u babci w stronę stodoły strzelać :)
strzelec
18:01, 08.04.2017 r.
Strzelanie z wiatrówki jest dozwolone wszędzie. wiatrówka w myśl przepisów nie jest bronią więc nie ma żadnych przeciwwskazań do strzelania z niej nawet w centrum miasta. Co innego jest jednak "posyłanie" śrutu w kierunkach różnych, strzelając z wiatrówki musimy zabezpieczyć się przed "posłaniem" śrutu w kierunku czyjegoś mienia.

Mówiąc prościej: strzelanie nie jest uwarunkowane żadnymi przepisami, ważne by wystrzelony śrut nie zrobił nikomu i niczemu krzywdy.
F
08:14, 09.04.2017 r.
Już wiesz?
Goldstein
08:31, 09.04.2017 r.
Tomek to Ty? 🔫
posiadacz
08:50, 09.04.2017 r.
@strzelec - z ciebie taki strzelec jak z koziej d... trąbka więc milcz bo w d.... byłeś g... widziałeś i wpędzasz ludzi w poważne kłopoty więc milcz dopóty dopóki się nie zapoznasz ze zrozumieniem z obecnie funkcjonującym prawem w Polsce poza tym, zdefiniowanym w Ustawie o broni i amunicji. :angry:
strzelec
18:19, 09.04.2017 r.
posiadaczu,ustawa o broni i amunicji nie obejmuje w swej treści urządzeń o energii poniżej 17J więc są one jak widzisz poza tą ustawą. Więc skoro nie obejmuje ich ustawa to są na równi z pistoletami na przylepki dla dzieci, procami na papierowe lotki, rurkami do strzelania z kulek papierowych, i strzelaniem kulkami z nosa poprzez pstryknięcie palcami.
Przykro mi bardzo że w swej ignorancji potrafisz tylko obrażać ludzi zamiast przytoczyć argumenty które potwierdzają słuszność Twoich racji.
.
19:43, 30.04.2017 r.
:(
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne