« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: Wydawanie obiadów szkolnych na wynos zakazane - czy dla wszystkich?

Skrzynka skarg:
Chciałbym za pośrednictwem Mojej Ostrołęki zwrócić uwagę na proceder, jaki ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Chodzi o obiady dla dzieci z tej szkoły. Otóż posiłki są tam dotowane i kosztują 3 zł (0,90 zł - zupa i 2,10 zł drugie danie). Dodam na marginesie, że gdybym miał możliwość, to stołowałbym się tam z całą rodziną, bo po pierwsze tanio, a po drugie porcje są duże. Niby tylko się cieszyć z takiego obrotu sprawy, ale jest coś, co powoduje u mnie irytację. Pewnego razu moje dziecko nie poszło do szkoły, więc wziąłem kartkę na obiad i pojemniki i udałem się po zapłacony posiłek. Obiad nie został mi wydany, bo jak stwierdziła pani kucharka ma zakaz wydawania posiłków na wynos. Po pewnym czasie obserwacji owej stołówki zauważyłem, że wielu pracowników tej szkoły nie tylko spożywa tam posiłki, ale jeszcze kolejne porcje "ładuje" w pojemniki i żywi całe rodziny. Mam w związku z tym faktem pytanie. Czy jest zakaz wynoszenia posiłków, czy nie? Czy pracownik szkoły kupując obiad płaci taką samą cenę, jak dzieci uczące się w tej szkole? Ile obiadów na dany dzień może taki pracownik wykupić?

Od redakcji:
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Niestety, nikt nie chciał skomentować całej sytuacji na łamach naszego portalu. Od wicedyrektor "dwójki" usłyszeliśmy jedynie, że szkoła nie będzie odpowiadać na anonimowe pomówienia, a rodzice, którzy mają pytania związane z funkcjonowaniem placówki mogą wyjaśniać je osobiście z dyrekcją.

Skrzynka skargMasz problem? Pytanie? Skargę? Pomysł? Napisz! redakcja@moja-ostroleka.pl, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zamieść wpis na naszym forum.

Wyświetleń: 5763
 
11:33, 23.11.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne