« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: za dużo tabliczek z zakazem wyprowadzania psów

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Ostatnio na osiedlu Centrum, jak grzyby po deszczu, pojawiają się nowe tabliczki z informacją: "Zakaz wyprowadzania psów". Proszę zarząd spółdzielni o wskazanie podstawy prawnej, na mocy której pojawiają się te tabliczki.

W zasadzie każdy większy plac obwarowany jest tym zakazem. Pragnę zauważyć, że zakaz taki nie wynika z zasad używania lokali i porządku domowego. Dokument ten nie wprowadza zakazu, ale nakaz sprzątania nieczystości, jakie pozostawia zwierzę domowe. Również Naczelny Sąd Administracyjny (wyrok NSA z dnia 26.02.2015) uznał, że stawianie tabliczek ze znakiem zakazu wyprowadzania zwierząt w parkach, czy na placach zabaw, jest niezgodne z prawem i ogranicza prawa posiadaczy czworonogów.

Spółdzielnia nie może sobie stworzyć swoich przepisów w momencie, gdy kwestie te są już odgórnie uregulowane. Nawet jeżeli tabliczki pojawiają się na życzenie grup mieszkańców, to uważam, że w tym przypadku nie zostały należycie rozważone interesy wszystkich mieszkańców, również posiadaczy psów, co nosi znamiona dyskryminacji. Być może zarząd spółdzielni jest w posiadaniu innych regulacji prawnych, więc proszę o ich wskazanie, a jeśli nie, to proponuję zmianę treści tabliczek na np. "Nakaz sprzątania po swoim psie".

Odpowiada Agnieszka Pazio, administrator ds. mienia spółdzielni:
W odpowiedzi na skargę dotyczącą ustawiania tabliczek zakazujących wyprowadzania psów na place zabaw informujemy, że - jak wynika z definicji - "Plac zabaw to wydzielone miejsce przeznaczone do zabawy dla dzieci". W celu wyprowadzania i spacerowania z psami można skorzystać z innych terenów zielonych. Place zabaw to miejsca, na których należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ psy i ich odchody mogą być siedliskiem wielu chorób zakaźnych, niebezpiecznych nie tylko dla dzieci. Należy dodać, że mimo nałożonego na właścicieli psów obowiązku dotyczącego sprzątania po swoich pupilach, wielu z nich nadal uchyla się od jego wykonywania. Osoby posiadające psy, wybierając miejsce na spacery ze swoimi czworonogami, powinni mieć na uwadze zarówno względy sanitarne, jak i bezpieczeństwa. Obowiązujący w spółdzielni regulamin określający zasady korzystania z lokali mieszkalnych, użytkowych, pomieszczeń ogólnego użytku i innych w SM "Centrum" w Ostrołęce §5 ust.I pkt 15 reguluje zasady wyprowadzania psów.

Wyświetleń: 4083
 
10:58, 30.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Marek
09:07, 30.04.2017 r.
A czy Pan piszący skargę, nie dyskryminuje nas, zwykłych mieszkańców, odchodami swojego czworonoga ?

Panie, idz sobie pan do lasu i pana problem zniknie !
@@@@@@
09:33, 30.04.2017 r.
A jakim prawem wyprowadzasz psa na trawnik i nie sprzątasz po nim ???
Q
10:15, 30.04.2017 r.
Na moim osiedlu wiekszosc posiadaczy psow sprzata po swoich pupach. Problemem za to jest brak smietnikow. Gdy zaczelismy sie upominac w administracji osiedla o kosze to po kilku dniach na kazdej osiedlowej latarni pojawila sie tabliczka z zakazem. Tak jest najlatwiej.
Q
10:16, 30.04.2017 r.
Mialo byc pupilach
Xik
10:19, 30.04.2017 r.
A jak dziecko sie zesra na trawniku lub w innym podobnym miejscu to rodzic lub opiekun sprzata? Niestety ale bylam świadkiem gdy dziecku chciało sie kupy a do domu daleko pobliskiej łazienki nie ma wiec co, na trawnik a gdy szłam z psem zwróciłam Pani uwage żeby posprzatala po swoim dziecku bylo zdzwiona, z uśmiechem wreczylam jej torebke mojego pieska na odchody, myslicie że sprzątneła? Pfff... Żenada
ZAKAZ
10:22, 30.04.2017 r.
Pełne poparcie dla Pana piszącego skargę. Te zakute łby, którym wydaje się, że dotknęli władzy ludzkiej w postaci milionowego urzędniczego stanowiska w nasileniu biurokracji muszą po prostu "coś robić". A że maks ich możliwości to "zakazać wszystkiego" zamiast tworzyć rozwiązania lub ułatwiać życie to mamy wszędzie las znaków z zakazami. Zakaz wyprowadzania psów, zakaz gry w piłkę, zakaz wchodzenia z lodami, zakaz jazdy na rolkach, zakaz jazdy na rowerze.

Drodzy "urzędnicy", choćby i "urzędnicy osiedlowi". Szastanie zakazami na lewo i prawo jak z karabinu to tylko oznaka waszej bezsilności i braku jakichkolwiek umiejętności w swoim "zawodzie". Odbębnić i o 16 do domu. To nie jest myślenie pożyteczne, dla dobra ogółu. Pewnie śmiejecie się z filmików z Kononowiczem, a nie zdajecie sobie sprawy z tego, że w niczym nie jesteście od niego lepsi.
vi
10:31, 30.04.2017 r.
tak wszyscy sprzątają że obsrane po zimie wszędzie, co 10 sprząta albo i nie, nocami chodzą, żeby tylko nikt nie widział
Hehe
10:39, 30.04.2017 r.
I dobrze niech stawiają tabliczki i pilnują porządku. Wszędzie obsrane wyprowadzaja kabany na trawnik i po temacie. Jak człowiek by się zwalil to bankowo policja i psychiatryk. :-))
ketuks
10:40, 30.04.2017 r.
ale praktyka jest taka że ludzie nie sprzątają po swoich czworonożnych pupilach, ja mam przed brama regularnie "dorodną" mine pozostawiona mnie do sprzątnięcia. Przypilnuje któregoś razu i zaniosę tą minę właścicielowi do bloku na wycieraczkę
10:41, 30.04.2017 r.
Pragnę dodać,iż po chodniku przy ul . Gorbatowa notorycznie spaceruje z psem starsza kobieta / pies duży , bez kagańca/, ostatnio przestraszył mnie ,gdyż zaplątał się na smyczy i nagle znalazł się pod moimi nogami/.Czemu właściciele czworonogów chodzą z nimi po chodniku ,to trakt dla ludzi...
ketuks
10:47, 30.04.2017 r.
wogóle Ostrołęka to ob*rane miasto, gdyby zrobić audyt Strazy Miejskiej pod tym względem nadawała by sie tylko ta formacja do rozwiązania, Straż miała odciążyć policje w sprawach mniejszej wagi ale to co robia a raczej nic nie robią to skandal.
lolo
10:51, 30.04.2017 r.
A niech Wam pupile sra..ją w pokojach Wasz wybór.
Będziecie zadowolenie i długo czuli bliskość pupilka :angry:
nacjonal.
10:52, 30.04.2017 r.
Nie skutkują ni proźby,ni groźby;zasrane psimi odchodami chodniki,skwrey,trawniki, klomby,ścieżki rowerowe,obsikane koła samochodów,że nie wspomnę o dziecięcych placach zabaw...
Psie bożki to mało powiedziane,to już członkowie rodzin nie wyznających jakichkolwiek moralnych i estetycznych wartości przynależnych i obowiązujących tylko istotę ludzką.
ZAKAZ,czemu to członek rodziny ma nie srać w domowe pielesze razem z ''panem'' tylko pod czyją posesją,czy na innych obiektach użyteczności publ.?
sovqltura,nie ma co
elo
10:54, 30.04.2017 r.
tu nie chodzi też o zakaz dla psów, kiedyś na osiedlach dzieci miały się gdzie bawić, teraz wszędzie zakazy gry w piłkę, zakazy wyprowadzani psów, każdy kawałek trawnika ogrodzony, można korzystać tylko z kawałku betonowego traktu :crying:
ktoś
11:18, 30.04.2017 r.
Do elo.Zgadzam się z Tobą same zakazy nawet jak jest plac zabaw to najlepiej jak by tam się dzieci nie bawiły bo są za głośno i nie którym to przeszkadza
nacjonal.
11:33, 30.04.2017 r.
do elo @ 12:54,-Zdaje się,że na tzw.Orlikach''katolskie''modły się nie odprawiają, dlatego są zakazy gry w piłkę pod oknami i wszystko w temacie.Kto te orliki wymyślił i kazał z nich korzystać,kaczyści?
tu plus dla peło za nie walenie piłką po oknach i w ścianę budynku.
ketuks
11:40, 30.04.2017 r.
do: elo. bloki budowane w PRL miały sluzyć max 40 lat ale obliczajac czas ich użytkowania nie brano wtedy pod uwagę modernizacji które są teraz wykonywane więc skoro zdecydowano sie przedluzyć życie tych bloków to teraz nie narzekajcie na brak miejsca bo wtedy priorytetem było zapewnić ludziom lokum a budowano minimalistycznie żeby tych mieszkań wyszło jak najwięcej. Efektem tego jest postawiony blok na bloczku gdzie każdy zagląda sobie w zęby przez okno.
ZAKAZ
12:05, 30.04.2017 r.
Te komentarze tylko dowodzą czemu to miasto jest tak wyjątkowo ciemne umysłowo.
Zarówno ci, którzy za nic mają sprzątanie po sobie, ogólnie - jak i ci, którzy nie potrafią tego kontrolować mądrze.
nacjonal.
12:34, 30.04.2017 r.
Największy jest ambaras,kiedy wszyscy chcą mieć wszystko na raz.Mędrcom tego świata ubzdurało się,że niepłodnym należy się mieć dzieci,niedołężnym umysłowo mieć dostęp do broni,wszelkim stanom ułomności psychicznej należy się mieć
uprawnienia do prowadzenia pojazdów mech.,tak samo wszystkim,którzy nie mają
warunków,należy się posiadanie czworonoga,czy inne zwierzątko,itd.,itd.
Świat zwariował,ludzie sami tworzą sobie problemy i wykonują wiele zbytecznych rzeczy,o które potykają się całymi rodzinami przez długie lata.Poplątanie z pomieszaniem,zewsząd sodomia i gomoria,istna Wieża Babel,z której widać upadek moralno-duchowy''postepackiej''ludzkości.
Czy to wszystko jest aż tak niezbędne każdemu człowiekowi,czy bez tego niekiedy zbędnego balastu dorobkiewiczostwa nie można się obyć i zwolnić tempa wyścigu szczurów?,czy nie można żyć normalnie bez codziennej psychozy?,czy warto
zaprzątać głowę egoistycznymi planami;''po trupach,byle do przodu''?


(...)Nikt się z nikim nie liczy,tylko moje geszefty,ja i mój pies chrzanimy zakazy,nam się należy wybieg a jak go nie ma to do czego trawnik,chodnik... jednym słowem syf w mieście urządzili nam miłośnicy pupili,nie mówię,że wszyscy.
ktoś
12:52, 30.04.2017 r.
Moim zdaniem jeżeli się wymaga aby sprzątać po swoim psie to muszą być postawione kosze do których można to wyrzucić a ja u siebie na osiedlu nie widzę nawet jednego
tilen
13:16, 30.04.2017 r.
Szanowna Pani Agnieszko Pazio. Autor/autorka skargi nigdzie nie wspomina o "placach zabaw" a o placach w ogóle. Plac - kawałek przestrzeni miejskiej, niekoniecznie służący dla dzieci. Domyślam się, że chodzi też o skwery, itp. Po pierwsze więc - kłania się czytanie ze zrozumieniem, po drugie - regulaminy spółdzielni nie są nadrzędne w stosunku do wyroków NSA. "ZAKAZ" - nie wiem, kim jesteś, ale piszesz w punkt i stawiam Ci wirtualne piwo. :)
ZAKAZ
14:02, 30.04.2017 r.
Nacjonal, a jak siebie określisz? Ty masz równo pod kopułą, bo tak ktoś Ci kiedyś powiedział? Najchętniej podszedłbyś do każdego z 7 miliardów ludzi z osobna i każdemu podyktował jak ma żyć? Musisz być naprawdę specjalny. Nawet Papież ma więcej zwątpienia we własną mądrość niż Ty.
Z niektórymi rzeczami, które wymieniłeś nawet byłbym skłonny się zgodzić, ale czysto subiektywnie, bo racjonalnych argumentów nie masz kompletnie.
kaktus
14:18, 30.04.2017 r.
Pani, niedorzecznika, raczy bredzić - piszący skargę, wyraźnie pisze o "placach", a nie "placach zabaw", a więc proszę redakcję MO, o poproszenie Pani niedorzeczniczki, o odniesienie się do skargi, a nie swojego o niej wyobrażenia - jak napisał tilen, kłania się czytanie ze zrozumieniem, albo zaprzestanie traktowania ludzi, jak i d i o t ó w .
kaktus
14:21, 30.04.2017 r.
Ludzie, notorycznie lamią przepisu ruchu drogowego, niejednokrotnie doprowadzając do zdarzeń drogowych, to może zakażmy jazdy samochodem.
tilen
14:42, 30.04.2017 r.
ZAKAZ - też chciałam napisać parę słów do Nacjonala, tylko trochę dosadniej. ;) Ale nie karmmy trolla, to zdechnie. Kaktus - otóż to. Piąteczka. :)
kaktus
14:52, 30.04.2017 r.
Zrozumcie wreszcie, że wszelkie indywidua, egzystujące na tym forum, robią to wyłącznie dlatego, że mają tutaj pokarm, bez którego, po prostu zdechną, a więc pozostawmy ich, samych sobie.
kaktus
14:54, 30.04.2017 r.
Rozwiązywanie problemów, zakazami i nakazami, jest domeną ustrojów autorytarnych i totalitarnych, bo przecież zdecydowanie łatwiej jest zakazać, niż znaleźć kompromis/rozwiązanie.
kaktus
14:55, 30.04.2017 r.
Mentalność niektórych wywodzi się z "komuny" i w niej pozostaje.
ZAKAZ
15:02, 30.04.2017 r.
z tą różnicą, że dawniej każdy mógł haratać w gałę całymi dniami pod blokiem, nawet jeśli wybito szybę komuś na parterze. No ale potem rodzice płacili i graliśmy dalej. Każdy mógł wychodzić z psami na wspólne spacery i pogadanki, bawić się w nieogrodzonych placach zabaw i wszyscy byli zadowoleni. Ja przyznam, że mimo to nigdy nie znalazłem kupy w piaskownicy, ale wdepnąć się zdarzyło. Byłem potem ostrożniejszy. No i wspominam wszystko jak najlepiej.
Za to współczuję wszystkim obecnym dzieciom. Nie dość, że izoluje ich technologia to jeszcze ogranicza tysiące płotów, słupków, tabliczek z zakazami i nadgorliwymi lub głupimi rodzicami.
nacjonal.
15:06, 30.04.2017 r.
kompromisowe rozwiązanie to takie
twój pies a moje sprzątanie,
tak było i jest,sprząta na ogół ten co nie brudzi.
Tofik
15:42, 30.04.2017 r.
A wiecie.. Jak dalej będzie tak jak jest... Niedługo wszyscy ludzie chętnie będą mieli czworonoga a dlaczego?
Ponieważ w Polsce tak jak w krajach Europy Zachodniej będą dopłaty :-)
Pozdrawiam wszystkich
StrangerInOstroleka
15:55, 30.04.2017 r.
I bardzo dobrze. Denerwuje mnie to, że właściciele psów coraz bardziej się panoszą. Nie dość, że nie sprzątają to już powoli zaczynają wkraczać z psami na place zabaw dla dzieci i ewidentnie te dzieci IM PRZESZKADZAJĄ. Proszę o częstsze wizyty straży miejskiej wzdłuż ulicy Jezierskiego. Codziennie kilkadziesiąt mandatów z pewnością by wpadło to może jeden z drugim nauczyłby się, że NALEŻY sprzątać po swoim psie.
ja
16:00, 30.04.2017 r.
rzeczywiście, chyba pani Pazio nie zrozumiała treści skargi, według mnie autorowi nie chodziło o to, żeby jego pies mógł załatwiać się na placu zabaw
do lolo( i podobnych)- sprzątam po swoim psie, ale jeśli mój piesio ma załatwiać się w domu, to ty nie wypuszczaj swoich dzieci na dwór, postaw im huśtawkę, karuzelę i piaskownicę w dużym pokoju, a po co mają innym przeszkadzać...to, czego nam najbardziej brakuje, to tolerancja i wzajemny szacunek, pozdrawiam
StrangerInOstroleka
16:21, 30.04.2017 r.
I tutaj trafiłeś w sedno, bo... Zauważyłem, że coraz więcej właścicieli psów stawia na równi dzieci i psy. A to chyba nie do końca miało być tak. I choć jestem tolerancyjny to jednak nigdy nie pozwolę na to aby moja córka musiała się bawić wśród gó...wien bo komuś nie chciało się posprzątać. Nie, nie będę trzymał córki w domu i budował placu zabaw w jej pokoju. Dzieci są ważniejsze od Waszych psów a jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że: a) jesteś tetrykiem b) nie możesz/nie chcesz/ nie miałeś dzieci.
.
16:34, 30.04.2017 r.
Gdzie są kosze na psie odchody?Nie ma.Do zwykłego śmietnika podobno nie można wyrzucić-Zresztą zwykły śmietnik to tez luksus dziś.Sprzątam po psie tylko jak narobi na chodniku i inaczej nie będę.Mieszkam przy galerii i nagminnie widze matki wysadzające dzieci pod oknem mojego bloku.Na uwagę ,że pieluchę/kupę dziecka się zabiera,wszystkie zdziwione-żadna nie sprzątnie.Dopóki ja będę patrzeć kupy/pieluchy dzieci roszczeniowych mamusiek,dotąd mój pies będzie robił gdzie chce.Albo wszyscy ,albo nikt.Apropos dzieci,pobudowano mi pod oknami plac zabaw,dzieci ryczą na nim całe dnie,nikt mnie o zdanie nie pytał ,czy chcę.Przeszkadza to,ale nie chodzę i nikomu nic nie mówię.Wieczorami zbiera się tam i pije młodzież gimnazjalna.Wrzaski dobrze po północy.Też nic nie mówię.Ale sądząc z komentarzy trzeba chyba zacząć Jeśli mnie ma dotknąć dyskryminacja za psa,to może mamuśki też zaczną sprzątać ,a jak rodzicom policja nieletniego pijaka do domu raz i drugi przywiezie to się naucza pilnować.
kolo
16:38, 30.04.2017 r.
Jeśli osoby, to "powinny", a nie "powinni".
tilen
16:51, 30.04.2017 r.
StrangerInOstroleka, no cóż, mój pies ma lepszy charakter od większości dzieci, które znam. Człowiek też jest zwierzęciem, a takie stawianie się ponad wszystkimi innymi żywymi stworzeniami jest przejawem pychy, która powoduje to, że ten świat wygląda tak, jak wygląda.
ja
16:52, 30.04.2017 r.
i dodaj jeszcze całkiem liczną wersję: c) mam dzieci i mam psa
LILO
16:58, 30.04.2017 r.
To że na plac zabaw nie mogą być wprowadzane psy jest chyba jasne dla wszystkich
I nie o to chodzi osobie która poruszyła problem :-)
Pani , która odpowiada z ramienia spółdzielni ma chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem :-)
Względnie celowo chce zmienić czyt. Zmanipulowac sens wypowiedzi
.
17:04, 30.04.2017 r.
Jeszcze jedno dodam,wszyscy widzicie psie g*wno na trawniku,ale nikt nie słyszy bitego dziecka,nie widzi posiniaczonej sąsiadki, ma w nosie starszą schorowaną samotną osobę.Jak przychodzi co do czego nikt nic nie widział,nie słyszał,nie wie.Nikt nikomu nie pomoże,ale czepiać się o g*wno wszyscy umiecie.Takie wasze priorytety.Mam nadzieję,że karma wróci.
brexit
17:07, 30.04.2017 r.
Ci którzy najgłośniej krytykują właścicieli psów jeszcze niedawno sami chodzili za stodołę.
A tak w ogóle to psy można wytresować ,żeby same sprzątały po sobie.
Jak Remka nauczyli , to psy bez problemu też da się nauczyć.
JA
17:08, 30.04.2017 r.
Osoby mieszkające z psami w bloku uważam za nienormalne i zezwie...ęcone i wszystko się zgadza po tym co zaobserwowałem, moment kiedy otwierają się drzwi mieszkania z psem, smród nie do opisania. Zwrócisz uwagę o posprzątanie po swoim futrzaku, kr...ński uśmiech w moją stronę tak jak bym powiedział coś niedorzecznego coś ku...wa nienormalnego przecież sr...nie na osiedlu w mieście na trawę jest normalne.
LILO
17:09, 30.04.2017 r.
A właściciele psów też mogliby się uderzyć w pierś
Trzy grzechy głównie :
1.Nie sprzątanie po swoim pupilu
2.Nie zakładanie kaganca i puszczanie psa "luzem"
3. Jak pies zachowuje się agresywnie zamiast "przepraszam" słyszę proszę się nie bać on jeszcze nikogo nie ugryzl :-) zamiast uspokoić psa, uspokajają mnie. ?
Reks
17:21, 30.04.2017 r.
Kto mieszka na centrum ten wie, że tabliczki z zakazem umieszczone są tylko na placach zabaw. I bardzo dobrze!!!
babcia ANIELA
17:25, 30.04.2017 r.
Żeby wyrównać szanse strzele klocka u składającego skargę.
STOP DYSKRYMINACJI!!!
nacjonal.
17:46, 30.04.2017 r.
Wierszyk niczego sobie,dzięki a od siebie dodam:
niech w dzień po dniu nadeptują kocmołuchy
na swe własnościowe kupy...

brexit,wszak stodoły nie mam,to przebywając w ciągu roku po kilkadziesiąt dni na bezkresnych bagnach i rozlewiskach z rozstawionym sprzętem właśnie tak czynię,''za stodołę'',zapewne bardzo to cię irytuje,ale nie obchodzi mię to.
5r6wi5
17:57, 30.04.2017 r.
@nacjonal
chciałbyś sobie porządzić to może włącz sobie jakąś symulacje śmietnika i tam sobie rządź, tam zawsze ktoś cie wysłucha i tam będziesz zawsze guru - tu zawsze wypisujesz bzdury żywcem wzięte z miejsca gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę....co trzeba żreć żeby tak bredzić..
lolo
18:00, 30.04.2017 r.
Do - ja @ 18:00, 30.04.2017
IP: *.*.27.116
Porównanie na poziomie. Współczuję......... resztę sobie dopowiedz albo niech Ci piesio dopowie.
ktoś
18:27, 30.04.2017 r.
Do ja.To ty jesteś jakiś nienormalny byłam nie w jednym domu gdzie jest pies i żadnego brzydkiego zapachu tam nie ma.Pies jest czysty i zadbany a właściciele sprzątają po swoich pupilach.Jesteś bez serca jak można gardzić bezbronnymi zwierzętami.
Www
18:55, 30.04.2017 r.
Nie stety; ale całe miasto jest obsrane psimi kupkami, jak ma się pieska to się po nim sprząta
zakaz
19:23, 30.04.2017 r.
dzieci częściej srają i szczą na podwórkach niż psy. my po psach przynajmniej sprzatamy !!! a tabliczka powinna mieć napis SPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE a nie tuż pod klatką decha wystająca z ziemi krzycząca ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW ! to co pies nawet z bloku wyjść nie może ?
zakaz
19:25, 30.04.2017 r.
a po co pani chodzi z dzieckiem po chodniku ????????!!!! chodnik jest dla każdego a nie tylko dla ciebie strachliwa babo !! boisz sie TO OMIJAJ TĄ ULICĘ I CHODZ SWOJĄ ! i odczep się od starszej kobiety !!!
ZAKAZ
19:52, 30.04.2017 r.
To są drodzy panstwo kompleksy wielkich panów i dam z bloków. Nie mieszkają w domach z ogrodem, ale mają coraz większe poczucie, że to wszystko wokół to jest ICH. Jakikolwiek hałaś w środku dnia - dama szlachcianka sobie nie życzy, żeby ne jej posesji (na terenie jej bloku) latał se jakiś pies, albo ktoś hałasował.
OGRODZO się płotami, żeby trochę móc się poczuć jak na swoim, POWIEDZO, że płaco podatki, więc to wszystko ich.
Może zejdźcie na ziemię z tych swoich trzecich pięter bloku i więcej pokory szlachcice ok? Wasze to to będzie jak sobie zarobicie i kupicie. A teraz dostosujcie się też do tych, którzy mają ochotę mieć psa i mają więcej empatii i wrażliwości niż wy.
A dobrego człowieka poznać mozna m.in po tym, że kocha psy.
d
20:18, 30.04.2017 r.
Dodam- dobry człowiek kocha psy .... i sprząta po nich!!!!!!!!!
GOŻDIKOWA
20:24, 30.04.2017 r.
Uważam, że porównywanie, zestawianie dzieci z psami to przesada. PRZESTRZEŃ, TRAWNIKI przed blokiem są w większości dla dzieci. PIASKOWNICE ogrodzone dla maluchów, trawniki ,zielone place dla starszych dzieci. W zasadzie dla zwierząt nie ma wyznaczonych terenów, uważam ,że powinny być wyznaczone. - specjalne miejsca do spacerów z psami. PRAWDĄ jest ,że miasto jest zanieczyszczone psimi kupami, najbardziej to widać na śniegu. LATEM też są ,tylko mniej widoczne w trawie. Nie może być tak,ze dzieci bawią się tam gdzie psie kupy.UWAŻAM,ŻE MIESZKAŃCY BLOKÓW nie powinni chować psów.
tilen
20:35, 30.04.2017 r.
Tak, najlepiej każdemu przy urodzeniu wszczepiac chip z GPSem i trasa, po której może się poruszać. ;) Dzieci bawią się tam, gdzie kupy? A w co bawią się kupy? W blokach nie można chować psów? A gdzie się je chowa, w szafach? Do d.py ten komentarz..
zieleń
20:44, 30.04.2017 r.
ale ci mi paniusie z tych bloków powprowadzali się z zabitych wsi z buciorów słoma wystaje i jakies mają wielkie pretensje odnosnie tych stworzen, a moze ktos z tych ludzi uratował ta psine od jaiegos bezczelnego wiejskiego czynu. ludzie opamiętajcie się co robicie i co wasze bużki gadają.
brexit
20:49, 30.04.2017 r.
nacjonal. @ 19:46, 30.04.2017
IP: *.*.52.248

"brexit,wszak stodoły nie mam,to przebywając w ciągu roku po kilkadziesiąt dni na bezkresnych bagnach i rozlewiskach z rozstawionym sprzętem właśnie tak czynię,''za stodołę'',zapewne bardzo to cię irytuje,ale nie obchodzi mię to"

A mnie to wcale nie irytuje dopóki nie chodzisz się załatwiać za moją stodołę .
A po drugie o nie napisałem ,że właściciel załatwia się za swoją
R
20:55, 30.04.2017 r.
PIES POWINIEN BYĆ CHOWANY NA PODWÓRKU, A JAK KTOŚ TAKIEGO NIE MA NIE POWINIEN MIEĆ PSA, BO GO TYLKO MĘCZY.
ZAKAZ
20:55, 30.04.2017 r.
Jak czytam te komentarze, to zaczynam rozumieć skąd się biorą ci ludzie, o których ciągle się słyszy, że np porzucono psa w lesie, zakatowano, zagłodzono itd. Jak ulał pasuje do obserwowanego tu poziomu w komentarzach na codzień.
tilen
21:26, 30.04.2017 r.
R - komentarze powinny być dodawane przez kogoś, kto się na danym temacie zna. A jak się nie zna, to niech nie dodaje, bo tylko innych meczy. (Na podwórku i pewnie na łańcuchu, co nie?)
tilen
21:39, 30.04.2017 r.
Zakaz - zgadzam się ze wszystkim, co do tej pory napisałeś, ale chyba nie ma co apelowac do sumień ludzi, którzy sumienia nie mają. Ktoś kiedyś napisał "im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta" - i miał całkowita racje.
Darek Leśnik
21:46, 30.04.2017 r.
Wyprowadzam psy i nie zawracam sobie głowy jakimiś bzdurnymi tabliczkami. Pies jest na smyczy,woreczki w kieszeni i kupa w koszu. Miałem kilka spotkań z patrolem Policji wezwanym przez jakiegoś pajaca. Pogadaliśmy,pogłaskali psa i poszli. Nie ma u nas żadnego przepisu który zabrania psu wejścia na trawnik.Istnieje obowiązek sprzątania a to diametralna różnica ! To mieszkańcy są główną przyczyną syfu jaki mamy wokół naszych domów ! Kto z was nie widział worów zepsutego żarcia,odpadów wyrzucanych z okien "dla ptaszków" ? Butelki,worki plastikowe po zakupach,śmieci nie doniesione do śmietnika oparte o ścianę,hafty po wieczornej imprezie na ławce,pety itp. A już nie daj Boże jakaś kępka krzaków na podwórzu do pełno fekalii absolutnie nie pochodzących od psów. Kultura wymaga oczywiście aby po swoim psie sprzątać. Sam jako "psiarz" z tym aktywnie walczę nie poprzez wystawianie tabliczek ale zawstydzając ludzi którzy tego nie robią.I wiem że to jest skuteczne.Czemu tego nie robicie tylko wylewacie swoją frustracje na wszystkie psy ? Odpowiedzialność zbiorowa jest głupotą ! Mój pies będzie spacerował po trawnikach bo to po prostu kocha. A komu się to nie podoba mówię w jego i moim imieniu - WAL SIĘ BARANIE !
ktoś
22:17, 30.04.2017 r.
Do Darek Leśnik.Masz racje czasami ludzie gorzej brudzą niż psy i jakoś to nie przeszkadza
olo
04:28, 01.05.2017 r.
Ja też mam psa ale zawsze po nim sprzątam i nie stresuję nim moich współmieszkańców.Bo to jest tylko mój pies. Prezes spółdzielni musi uwzględnić w swoich działaniach fakt, że ludzie mają i mieć będą psy.Troszkę wysiłku intelektualnego z jego strony i samodyscypliny mieszkańców i będzie po problemie.Nie ma takiego prawa tworzącego w przestrzeni ogólnodostępnej na osiedlu jakieś zakazane strefy.Trzeba tylko sprzątać i trzymać na uwięzi swoich największych przyjaciół.
ja
06:20, 01.05.2017 r.
i jeszcze jedno, na Centrum często widuję taką nastoletnią właścicielkę yorczka, który najwyraźniej już się znudził, bo dziewczyna tak z nim idzie, że mało mu łba nie urwie, piesek nawet nie ma szansy się wysikać.Co? okazało się, że to nie zabawka, ale i obowiązek? był kupiony, żeby tylko koleżankom się pochwalić?a teraz poniewierka? żebys dziewczynko widziała siebie z boku, to nie byłabyś dumna z takiego zachowania
hycel
07:21, 01.05.2017 r.
Jak tej pani za dużo tabliczek z zakazem wyprowadzania kundli to niech się wyprowadzi tam z kąd przybyła do Ostrołęki.Tam jest wolno s..ć gdzie się podoba.
lokator
07:57, 01.05.2017 r.
Pragnę pogratulować inicjatywy stawiania tabliczek przez sp-nię CENTRUM.Moim marzeniem jest takie przedsięwzięcie zorganizowane przez Osiedle Nr 2 spółdzielni
mieszkaniowej z ulicy Hallera.Teren rekreacjno -zabawowy przed blokami:Konopnickiej
25,23,Goworowskiej 19 i 21stał się miejscem gdzie z całej okolicyo (bloki
przy BGŻ,szkole Nr 1 itp właściele czworonogów przychodza na spacer połączony
z załatwianiem się psów.Mimo, że 80% sprząta po swych psach, dużo osób zwłaszcza gdy zapadnie zmrok ucieka od obowiązku.W związku z tym, że jest to teren zabawowy
powinien być właściwie oznakowany i powinne zostać rozmieszczone tabliczki zakazujące wyprowadzania psów.
11:30, 01.05.2017 r.
Moi drodzy , ja kocham zwierzaki , ale jeśli już ktoś zdecyduje na pieska powinien po nim sprzątać , to żaden wstyd!!!Dużo osób wychodzi sobie z pieskiem i po nim nie sprząta , taka jest prawda.W w-wie sprzątanie po pupilach jest normalnością!Pozdrawiam.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne