« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Śmiertelny wypadek rowerzysty (zdjęcia)

Do śmiertelnego wypadku rowerzysty doszło wczoraj w Łęgu Starościńskim (gm. Lelis). Mieszkaniec naszego powiatu prawdopodobnie stracił panowanie nad jednośladem i nieszczęśliwie upadając, uderzył głową o drogę asfaltową. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

- Według wstępnych ustaleń policjantów, dwóch rowerzystów podróżowało jeden za drugim od strony Łęgu Starościńskiego (ul. Walery) w kierunku trasy Ostrołęka-Kurpiewskie. Jako pierwszy jechał 41-letni mieszkaniec naszego powiatu, za nim poruszał się 73-letni mężczyzna, także mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W pewnej chwili 41-latek stracił panowanie nad rowerem, przewrócił się na jezdnię uderzając głową o asfalt. Niestety mężczyzna zginął na miejscu - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Zbliża się sezon rowerowy, w związku z tym policja apeluje do osób dorosłych, ale tez i dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy jednośladami. Upadek i uderzenie w głowę nawet przy niewielkiej wysokości, jak pokazuje powyższe zdarzenie może mieć tragiczne konsekwencje.

- Korzystajmy z kasków ochronnych i rozmawiajmy z naszymi dziećmi o zakładaniu takich elementów dla naszego i ich bezpieczeństwa - zachęca rzecznik.

Zobacz zdjęcia:
Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty (10.05.2017)

Wyświetleń: 14220
 
11:25, 11.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne