« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

SOS-W zaprasza na wystawę i film

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce oraz działające przy nim Stowarzyszenie "Dajmy im Radość" we współpracy z miastem zapraszają na wystawę fotograficzną "Zespół Downa. Rysa na Raju?" oraz projekcję filmu "Downtown. Miasto Downów".

Do 10 kwietnia na pierwszym piętrze Ostrołęckiego Centrum Kultury można oglądać 15 fotografii, ukazujących osoby z zespołem Downa podczas różnych aktywności i sytuacji społecznych. Zdjęcia wykonane zostały przez Wojtka Wełnickiego, absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej i Instytutu Filozofii UW oraz wykładowcę fotografii w Europejskiej Akademii Sztuki im. Antoniego Fałata, który od kilku lat towarzyszy osobom z zespołem Downa podczas różnych inicjatyw Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" z Warszawy.

Natomiast we wtorek 21 marca w kinie Jantar (mała sala) odbędzie się projekcja filmu pt. "Downtown. Miasto Downów" i spotkanie z jego reżyserem - Piotrem Śliwowskim.

"Downtown. Miasto Downów" to film opowiadający o projekcie fotograficznym Oiko Petersena. Postanowił on, używając stylistyki zarezerwowanej dla reklamy, sfotografować kilkanaście osób z zespołem Downa. Fotografowani modele, ubrani w kreacje, specjalnie zaprojektowane dla nich przez czołowych polskich projektantów, wcielają się w role bohaterów swoich marzeń. Seans pierwszy - dla szkół (wybrane klasy ostrołęckich gimnazjów) odbędzie się o godz. 10.00, drugi - dla wszystkich chętnych o godz. 13.00.

Wydarzenia mają związek z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa.

Wyświetleń: 609
 
09:12, 20.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne