« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 12 sierpnia 2022 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Spotkanie opłatkowe stowarzyszenia "Pozwólmy żyć" (zdjęcia)

Spotkanie wigilijne stowarzyszenia "Pozwólmy żyć" im. Mariusza Krzykowskiego odbyło się wczoraj w sali bankietowej "Wioletta" w Ostrołęce.
Organizacja istnieje w mieście od 2009 roku. Obecnie liczy około 40 członków. Jej celem jest niesienie pomocy osobom cierpiącym na choroby nerwowo – mięśniowe, a szczególnie chorym z dystrofią mięśniową. Przy wigilijnym stole członkowie, podopieczni oraz przyjaciele stowarzyszenia spotkali się by złożyć sobie życzenia, a także wspólnie podsumować mijający rok.
- W roku 2010 otrzymaliśmy dotację od miasta na rehabilitację dla naszych podopiecznych oraz porady psychologiczno - prawnicze. Wystąpiliśmy także z wnioskiem o przyznanie nam statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Ubiegamy się również o pozyskanie środków unijnych na rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także kurs księgowości i obsługi komputera. Na chwilę obecną pozytywnie przeszliśmy pierwszy etap oceny formalnej - powiedziała Jadwiga Krzykowska, prezes stowarzyszenia.
Wśród gości zaproszonych na spotkanie wigilijne byli m.in.: wiceprezydent miasta Grzegorz Płocha oraz proboszcz ostrołęckiej fary Wiesław Białczak.

"Chcieliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj gwiazda betlejemska, która świeci o zmroku doprowadziła wszystkich do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku. Byście byli zawsze zdrowi, by problemy były z głowy, by serce nie płakało, a dobro nad złem królowało"
Życzą członkowie zarządu stowarzyszenia "Pozwólmy żyć"


Zobacz zdjęcia:
Spotkanie opłatkowe stowarzyszenia "Pozwólmy żyć" (16.12.2010)

Wyświetleń: 809
 
20:17, 17.12.2010 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne