« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sprzed klatki schodowej zniknął rower

Ostrołęczanka zostawiła swój rower na stojaku przed klatką schodową jednego z bloków na terenie miasta. Gdy wróciła, jednośladu już nie było. Sprawę zgłosiła w ostrołęckiej komendzie w piątek 17 marca. Wartość strat oszacowała na kwotę 400 złotych.

W sprawę włączyli się operacyjni z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Mężczyźni zostali zatrzymani ze skradzionym rowerem na jednej z głównych ulic Ostrołęki.

- Na miejsce przybyła także zgłaszająca, która rozpoznała swój rower. Obaj mężczyźni to mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 35 lat - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

Policja apeluje do właścicieli jednośladów o ich właściwe zabezpieczenie.

- Nigdy nie zostawiajmy nawet na chwilę niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych. Nie zostawiajmy także rowerów na klatkach schodowych (nawet, gdy klatka wyposażona jest w domofon) bez ich właściwego zabezpieczenia. Z pozostawionego jednośladu zdejmijmy wyposażenie dodatkowe np. licznik, lampki na baterie, pozostawiajmy rower w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu, oznakujmy go. W przypadku kradzieży łatwiej będzie go odzyskać - mówi Tomasz Żerański.

Wyświetleń: 2236
 
15:20, 20.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne