« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Straciła kilka tysięcy złotych, chociaż nie ma wnuczki!

Kilka tysięcy złotych przekazała nieznanej osobie 86-letnia kobieta na prośbę fałszywej wnuczki pomimo tego, że nie ma prawdziwej wnuczki! Scenariusz był dokładnie taki sam jak przedstawiany w mediach od lat. Fałszywa wnuczka twierdziła, że doszło do wypadku i potrzebuje pieniędzy.

To kolejne oszustwo metodą na wnuczka i fałszywego policjanta, do którego doszło na terenie Ostrołęki i okolic w ostatnim czasie. W sobotę informowaliśmy o kobiecie, która straciła oszczędności i wzięła kredyt, bo tak jej kazał fałszywy policjant.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze. W minioną sobotę doszło do kolejnego oszustwa metodą na wnuczka.

- Zdarzenie miało miejsce w sobotę na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Około godziny 14.00 na telefon stacjonarny 86-latki zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako jej wnuczka i poprosiła o przekazanie kilkunastu tysięcy złotych. Oszustka powiedziała, że spowodowała wypadek drogowy, a pieniądze są jej potrzebne na uniknięcie odpowiedzialności za jego skutki. Seniorka zgodziła się na jej prośbę i przekazała obcej kobiecie pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Kiedy wróciła do domu i przeanalizowała całe zajście zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy zawiadomiła prawdziwych policjantów. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą pod nadzorem prokuratury ostrołęccy policjanci - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Co ciekawe starsza kobieta w ogóle nie posiada wnuków.

- Sprawcy grają na emocjach seniorów i wykorzystują ich dobroć. Jak daleko są to posunięte manipulacje ze strony oszustów świadczy fakt, iż oszukana metodą na wnuczka kobieta nie posiada ani wnuczka, ani wnuczki. Stąd tak ważne jest, aby rozmawiać z członkami naszej rodziny, sąsiadami oraz osobami mieszkającymi samotnie w celu uchronienia ich przed działaniem oszustów - mówi rzecznik Żerański.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i dużą ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
- Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na to za kogo się podają. Otrzymując tego rodzaju telefon nie wpadajmy w panikę i rozłączmy się. Skontaktujmy się ze swoją rodziną pod numerem telefonu, który mamy zapisany do nich od wielu lat. Jeśli posiadamy taką możliwość, to w celu większego bezpieczeństwa wykonajmy telefon z innego aparatu, np. od sąsiadki. Poprośmy prawdziwych członków naszej rodziny o przyjazd i porozmawiajmy z nimi osobiście na temat otrzymanego telefonu. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że możemy mieć do czynienia z oszustem poinformujmy o tym policję - mówi rzecznik Żerański.

Druga popularną metodą stosowaną przez oszustów jest metoda na policjanta, lub funkcjonariusza innych służb. Podczas stosowania tej metody fałszywy policjant w trakcie rozmowy tłumacząc się prowadzeniem tajnej akcji przeciwko oszustom żąda od nas przekazania pieniędzy lub też informując, że nasze konto zostało zagrożone przez działania oszustów prosi o wypłacenie pieniędzy i przekazanie.

Prawdziwi policjanci nigdy nie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli zadzwoni telefon i rozmówca będzie przedstawiał się jako policjant, funkcjonariusz CBŚ, prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod numery alarmowe 997 lub 112 po prawdziwych policjantów.

Wyświetleń: 6083
 
12:24, 10.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Madre
10:56, 10.07.2017 r.
Po takich wiadomościach jeszcze bardziej boję się starości..... :crying: :sad: :wassat: :smile:
In
11:00, 10.07.2017 r.
Inaczej oddała by ksiedzu 😀
Emerytka
13:52, 10.07.2017 r.
A może kobieta ma zaniki pamięci. A może ogląda tylko tv Trwam i słucha Radia Maryja? To skąd może wiedzieć, że są tacy oszuści?
i ja
14:32, 10.07.2017 r.
Posiadać to mozna rzecz, a nie wnuczkę! Panie redaktorze.
ona
14:57, 10.07.2017 r.
starość, nie radość - głuchota, demencja, kobieta mogła nawet nie dosłyszeć o co chodzi...
Tt
16:30, 10.07.2017 r.
I tak nic nie przebije księdza który się nabrał na ten sam numer.
Chyba że ma wnuczka ;-)
markiewiczak
20:13, 10.07.2017 r.
Czy ja na starość też będę takim durniem?
Dramat
07:29, 11.07.2017 r.
Ludzie k***a macie rodziny i starszych uswiadamiajcie ich bo to jest k***a straszne...... -
Koleś
20:22, 11.07.2017 r.
A czacie typa który zarabiał na takich przekretach miliony euro doslownie ten cały hose grubo k*****a gruboooo
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne