« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Strażacy ratowali poszkodowanych i gasili pożar w Nowej Wsi (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy w Olszewie-BorkachFot. Urząd Gminy w Olszewie-BorkachNa terenie gimnazjum w Nowej Wsi (gm. Olszewo-Borki) odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze połączone z elementami ratownictwa medycznego. Wzięły w nich udział wszystkie jednostki ratowniczo-gaśnicze Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Olszewo-Borki.

Ćwiczenie miały na celu sprawdzenie działań pracowników szkoły na wypadek pożaru i ewakuacji budynku, sprawdzenie stanu wyszkolenia jednostek OSP oraz przygotowania ratowników medycznych do udzielania pierwszej pomocy jak również sprawdzenie współdziałania wszystkich służb ratowniczych (straży, pogotowia i policji). W ćwiczeniach wzięły udział OSP Nowa Wieś, Żerań Mały, Rżaniec, Zabiele Wielkie, Dobrołęka, Stepna Stara i Olszewo-Borki.

- Tematem ćwiczenia był pożar powstały w pionie kuchennym szkoły, który spowodował zadymienie dolnych pomieszczeń budynku. Do akcji ratowniczej przystąpił pracownik kuchni, który nie ewakuował się z pomieszczeń, podobnie w zadymionym budynku na I piętrze pozostał uczeń, który nie opuścił szkoły razem z własną klasą. Zadaniem strażaków było ugaszenie pożaru, wyniesienie poszkodowanego pracownika kuchni do strefy bezpiecznej i udzielenie mu pomocy medycznej, odnalezienie ucznia na piętrze budynku i wyprowadzenie go w bezpieczne miejsce poza strefę pożaru i udzielenie ewentualnej pomocy medycznej - czytamy w relacji z ćwiczeń OSP.

Przebieg ćwiczeń obserwowali bacznie pracownicy urzędu gminy i szkoły oraz uczniowie gimnazjum, zebrani w miejscu zbiórki do ewakuacji. Po zakończonych ćwiczeniach, kierownictwo ćwiczenia w składzie: bryg. Tadeusz Drozd, dh Bogdan Święcicki, mł. ogn. Tomasz Chojnowski oraz rozjemcy - obserwatorzy: mł. Bryg. Robert Chodkowski, mł. Bryg. Marek Borek i mł. bryg. Jarosław Sadłowski podzielili się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi prowadzonej akcji ratowniczej.

Ćwiczenia przeprowadzono 6 kwietnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach.

Wyświetleń: 1985
 
14:52, 07.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Takico
15:51, 07.04.2017 r.
Z nowej wsi to nie którzy jeżdżą bez kursów
Do takico
16:26, 07.04.2017 r.
Ch uj cie to powinno obchodzić.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne