« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Strażacy szkolili się i testowali nowy wóz

Fot. OSP ŁyseFot. OSP ŁyseStrażacy ochotnicy z Łysych zgromadzili się w sobotnie popołudnie 18 marca na zbiórce szkoleniowej. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z budową niedawno zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Skorzystali na tym głównie nowi strażacy.

Ochotnicy mogli w komfortowych warunkach przetestować sprzęt bez presji, która towarzyszy akcjom. Była to doskonała okazja do sprawdzenia gotowości druhów i sprzętu.

- Liczyliśmy na większą frekwencję i mamy nadzieję że na kolejnych zbiórkach będzie ona większa. Pamiętajmy, że spotkania takie są bardzo potrzebne. Dzięki nim możemy się wzajemnie doskonalić i być jeszcze bardziej profesjonalni w swych działaniach - informuje na swojej stronie OSP Łyse.

Nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy Scania trafił do ochotników z Łysych 16 grudnia 2016 roku. Zakup został sfinansowany przez starostę ostrołęckiego w wysokości 200 tysięcy złotych, KSRG 200 tysięcy złotych oraz gminę Łyse w wysokości 437 261 złotych. W sumie koszt zakupu auta bez wyposażenia wyniósł 837 261 złotych.

Zdjęcia ze zbiórki szkoleniowej można zobaczyć na stronie OSP Łyse.

Wyświetleń: 3256
 
13:55, 28.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne